Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Platini se svým zákazem působení ve fotbale nesouhlasí, jde k arbitráži

Michal Platini | foto: Reuters

20 2015
Suspendovaný předseda Evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini podal u mezinárodní arbitráže CAS odvolání proti zákazu působení ve fotbale, který mu na 90 dní udělila etická komise mezinárodní federace FIFA.

Francouzský funkcionář, jemuž trest komplikuje kandidaturu na předsedu FIFA, neuspěl tento týden u odvolací komise FIFA a CAS je jeho poslední možností.

Volby nástupce odstupujícího šéfa FIFA Seppa Blattera se uskuteční 26. února. Platiniho právníci věří, že CAS projedná záležitost co nejrychleji, aby mohl být bývalý reprezentant k volbám připuštěn.

Spolu s Platinim pozastavila etická komise na začátku října výkon funkcí i Blatterovi kvůli vyšetřování podezřelé platby z roku 2011. Tehdy Platini zpětně dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků za dřívější práci v roli jeho poradce. Oba tvrdí, že spolu měli ústní dohodu.

Blatter, jenž rovněž tento týden neuspěl u odvolací komise FIFA, se zatím na CAS neobrátil. V prosinci by oba funkcionáři měli vypovídat před šéfem etické komise FIFA Joachimem Eckertem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze