Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petržela: Lvíčata složena lépe než áčko

19 2000
P r a h a - Největší dojem na dva české prvoligové trenéry Vlastimila Petrželu a Jindřicha Dejmala dosud na evropském fotbalovém šampionátu v Nizozemí a Belgii udělal celek Francie. Oba především kvitují, že fotbal se vydal ofenzivní cestou. "Hraje se útočný fotbal, padají góly, jsou plné stadióny a to je vše pro fotbal bezvadné," říká Dejmal, který zachránil ligu v Jablonci a nyní usedl na lavičku Českých Budějovic.

"Ani jedno z mužstev nehraje vyloženě obranně. I když se na mě někdo bude asi zlobit, tak si myslím, že většina rozhodčích drží trend nekompromisnosti a trestají to, co já nenávidím - fauly zezadu a držení za dres," míní Dejmal, který pochopitelně nejpečlivěji sleduje český celek. "Nejpříjemněji mě překvapil Koller, výborně hraje i Poborský a i když moc v poslední době nechytal, tak velikou oporou je Srníček. Samozřejmě v mužstvu bych měl rád Zidaneho a Raúla, kteří na mě udělali velký dojem," pokračoval českobudějovický trenér, který za největšího aspiranta titulu považuje na základě dosavadních výkonů Francii.

Podle Dejmala se budou lepšit i Nizozemci. "Já bych přál úspěch i Norsku. A byl bych špatný Čech, kdybych nepřál úspěch našim hráčům. Jsem však zklamán. Ne výkonem, ale tím, že jsme měli velikou smůlu. Branka z penalty od Nizozemí poznamenala celé mužstvo. Kluci určitě chtěli moc odčinit první prohru, ale rozhodující byla chyba Gabriela proti Francii," míní Dejmal.

Francii, ale i Itálii a Portugalsko favorizuje trenér Bohemians Praha Vlastimil Petržela. "I když je všichni pomlouvají, tak si myslím, že hodně vysoko může dojít také Norsko, jehož hráči vždy jedou na doraz," potvrdil svoji slabost pro důraz a nasazení Petržela, který byl nadšen ze souboje Jugoslávie s Norskem. "Byly to dva různé styly, ale nádherný fotbal," zdůraznil.

Český celek na něj zanechal dobrý dojem po herní stránce, nadšen byl z výkonu ve druhém poločase proti Nizozemsku. "Proti Francii to již zdaleka takové nebylo. Bylo to dost chaotické, hrubé chyby v obraně a zmatený závěr," charakterizoval Petržela druhé české vystoupení na ME.

Petrželu nejvíce zaujala konstruktivní hra obránců většiny mužstev. "Umí založit útok, nejsou to již jen odrážeči, a to byla asi největší slabina našeho mužstva. Rozdíl mezi útočníkem a obráncem se smazává. Největší rozdíl je v rychlosti myšlení, v práci s míčem, což se maximálně projevilo v našem souboji s Francií. V tomto pohledu mě velmi zaujala naše jednadvacítka, myslím, že byla lépe poskládána než naše áčko," kritizoval Petržela.


 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze