Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Děkoval i Pelta, říkal po premiéře reprezentace v Ústí šéf klubu

Karel Jarolím na tréninku české fotbalové reprezentace v Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

29 2017
Česká fotbalová reprezentace poprvé v historii v Ústí nad Labem? Podle šéfa druholigového hostitele Petra Heidenreicha dobře zvládnutá mise.

„Trenér Jarolím i další lidé kolem reprezentace si ten týden v Ústí moc pochvalovali. A to nejen samotný duel s Litvou. Líbilo se jim, že tady byli poměrně v klidu a soustředili se na to, aby zvládli kvalifikaci v San Marinu. Jsem rád, že to tak dopadlo, věřím, že postoupíme na mistrovství světa. A že pak někde bude vzpomenuto i na to, že nároďák byl v Ústí a že jsme se na tom svým způsobem trošku podíleli,“ říká Heidenreich.

Petr Heidenreich

Petr Heidenreich

Zvládli jste tedy všechno, co po vás lidé kolem národního týmu chtěli? Žádná stížnost?
Vše se vyřešilo. Ze strany vedení fotbalové asociace jsme dostali velké poděkování, šéf Pelta osobně děkoval panu Zajíčkovi (šéf představenstva FK Ústí). I já mám spoustu esemesek od lidí z asociace, že to byl dobrý krok, všichni nás oceňují. Bylo to organizačně hodně náročné, jak na hotelu, tak logisticky, tak na stadionu. Ale splnili jsme jim vše, co si řekli. A jsem rád, že to pak proměnili v tři body a super výsledek v San Marinu.

Vybavíte si nějaký speciální požadavek, který vám dal zabrat?
Pro někoho to můžou být speciální požadavky, ale on už je to v podstatě standard. Co se týká jídla, pití, požadavků na masérská lůžka, regeneraci, pomůcky. Spousta čokolády a ovoce do kabiny, výživa, pitný režim. To všechno jsme zařizovali my. Než sem reprezentace jela, dala si požadavky a my to museli zařídit. A na konci bylo nadšení. Třeba i z hotelu. Hráči byli překvapení, v jakém jsou na Větruši klidu.

Jak hektické dny to byly?
Už jsem to zažil v Teplicích, tam jsme dělali i ostré kvalifikační zápasy. Tady v Ústí jsme to ve spolupráci s Liborem Zajíčkem a Vasilem Simkovičem nějak dali dohromady. Bylo to hektické, ale na konci panovala spokojenost. Není víc, než když vám poděkuje reprezentační kouč za všechno, co jste udělali.

Nemrzí vás, že nakonec na duel s Litvou nebylo úplně vyprodáno?
Vyprodáno bylo, všechny vstupenky, které šly do prodeje, byly rozebrány. Když pominu akce typu mistrovství Evropy, nikdy jsem nezažil tak velký tlak na lístky, jako byl na tento zápas. Samozřejmě nějaká volná místa na stadionu byla, což bylo způsobeno vstupenkami pro partnery, ale to my nijak nemůžeme ovlivnit. Prošli jsme zatěžkávací zkouškou, víme, že někde nějaké rezervy jsou. Takže doufám, že na příští zápas, pokud by mělo být zase vyprodáno, už ty drobnosti odstraníme.

Fotogalerie

Reprezentace v Ústí nad Labem

Co jste říkal na atmosféru při přípravném zápase s Litvou?
První poločas to bylo chladnější, ve druhém se to s padajícími góly a zlepšeným výkonem týmu zvedlo. A ten konec byl pěkný, lidi poděkovali hráčům, tleskal celý stadion, tak to má být. To je vždy nejvíc, to je ta cílová fotografie.

Kromě zápasu s Litvou reprezentace měla otevřený trénink, navštívila školu či domov důchodců. Čí to byla iniciativa?
Nebudu říkat, že to byl úplně náš nápad, ale něco takového jsme chtěli. Když jsme věděli, že je ta možnost, aby tady byl národní tým takhle dlouho, domluvili jsme společně tyhle akce a jsem moc rád, že se to uskutečnilo. To, že reprezentanti šli mezi lidi, je moc dobře.

Je šance, že se do Ústí nad Labem ještě někdy v budoucnu reprezentace vrátí?
V první řadě bych chtěl říct, že si moc vážíme důvěry fotbalové asociace, že nám dala možnost zorganizovat tak významnou akci. Velký dík patří lidem z vedení kraje i města a vůbec všem, kteří se na tom podíleli. Bez jejich pomoci bychom to nedokázali. Jsem rád, že jsme si tady vyzkoušeli, že jsme schopni tak náročnou akci udělat dobře. A doufám, že ještě někdy budeme mít příležitost si to zopakovat.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze