Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Platini chválil Nedvěda. Za to, jak žije pro Juventus, říkal Fousek

Petr Fousek (uprostřed) během setkání s funkcionáři UEFA | foto: UEFA Media / Sportsfile

14 2014
Speciální pochvala pro Pavla Nedvěda od Michela Platiniho, prezidenta Evropského fotbalové unie UEFA. Scénka na Pražském hradě při slavnostním setkání hostů minulý týden završila los evropského šampionátu do 21 let, který příští rok v červnu pořádá Česko.

„Michel Platini nám blahopřál nejen k organizaci šampionátu, ale speciálně pochválil Pavla Nedvěda. Ne proto, že je Čech, ale za to, že jako jeho bývalý hráč pracuje pro Juventus,“ poznamenal Petr Fousek, šéf organizačního výboru turnaje. Platini totiž rovněž nastupoval za Juventus.

Nedvěd se ujal losu a Česku do skupiny přisoudil největšího favorita z Německa. S tím jste asi spokojeni nebyli, že?
Pavel nám vylosoval strašně těžkou skupinu. Už když se v poledne jel losovací akt nanečisto, vytáhl nám Německo. Když se pak Německo v jeho ruce objevilo i naostro, řekl jenom: Omlouvám se, sorry.

Jak vypadalo setkání s Platinim?
Čekali jsme na něj v Ruzyni já, předseda asociace Pelta a generální sekretář Řepka, letadlo mělo pětačtyřicet minut zpoždění a Platini, který přiletěl z třídenního pobytu v Anglii, se pak moc omlouval. Říkám mu, že se nedivíme, když letěl s British Airways, a že kdyby mohl letět s Air France, byl by tady včas. Moc se smál a celé to setkání tím bylo odlehčené.

Po losu jste měli zmíněný raut na Hradě, jak to proběhlo?
Kdo byl ve Španělském sále poprvé, měl z té nádhery otevřenou pusu. Objednali jsme špičkové menu a musím říct, že si pochutnali všichni. Bylo tam přes čtyři stovky lidí, většina se chtěla s Platinim a Nedvědem fotit a žádali je přitom o podpisy. No, musím říct, že oba se toho zhostili s grácií.

Co ještě bylo na tomhle setkání zajímavého?
Například tam byli Nehoda s Panenkou, Masopust se omluvil, protože mu nebylo dobře. A za Český olympijský výbor přišel Martin Doktor, protože čtyři nejlepší z tohoto šampionátu se v roce 2016 zúčastní olympijských her v Brazílii. A celý večer se líbil i sponzorům UEFA.

Se stadiony se už účastníci seznámili?
Druhý den v pátek se zástupci jednotlivých reprezentací na stadiony vypravili. Němci, Dánové a Srbové si prohlédli Eden a Letnou. Pro Angličany, Italy, Portugalce a Švédy byl připravený odvoz do Olomouce a Uherského Hradiště.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze