Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rukavice dal zraněnému fanouškovi, pak Čech odpovídal i ve španělštině

9 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Pro zahraniční novináře bude asi z českého týmu nejvyhledávanějším hráčem. A nejen proto, že má ze všech současných fotbalových reprezentantů největší renomé. Brankář Petr Čech je známý i tím, že dokáže bez potíží odpovídat na otázky v mnoha jazycích. Což potvrdil i ve středu večer.

Po úvodním tréninku v Tours, kde se národní tým připravuje na start mistrovství Evropy, nejdřív zhruba deset minut mluvil s českými novináři. Pak si chvíli popovídal s jejich anglickými kolegy. A když hovořil s televizními reportéry, přilétla náhle otázka ve španělštině.

Žádný problém pro Čecha. Ačkoli nikdy ve Španělsku nežil, plynule několika větami odpověděl a ukázal, že na jazyky má talent.

Už před tréninkem navíc oprášil také francouzštinu, kterou se naučil během prvního zahraničního angažmá v Rennes. Moderátor ho vyzval, aby pozdravil fanoušky, a tak se český brankář chopil mikrofonu a několika větami jim poděkoval za to, že se na reprezentanty přišli podívat.

„Úsměvné bylo, že ten kdysi pán moderoval i program před zápasy Rennes. V první chvíli jsem ho nepoznal, ale pak se ke mně přihlásil, tak mi to docvaklo,“ usmíval se Čech. „Říkal mi, že bude i na našem zápase v Toulouse.“

Fotogalerie

Francouzsky si povídal i s malým fanouškem, který návštěvu českého týmu odnesl lehčím zraněním. Když fotbalisté kopali po tréninku míče na tribunu, aby diváky odměnili, natahoval se po balonu tak vehementně, až si poranil palec.

Jako medicína zafungovaly rukavice, které dostal od svého oblíbence. „Dostal je, aby to příště lépe chytil,“ vtipkoval Čech. „Snad měl radost. Pak jsme se vyfotili a vypadalo to, že je spokojený.“

Ve Francii má česká jednička příznivců plno, což se ukázalo po skončení tréninku. Dlouhé minuty se podepisoval a fotil s fanoušky na spodním ochozu tribuny.

První hodiny po příletu do Francie si užil. Pochvaloval si náladu v týmu i hotel Chateau Belmont. „Všechno splnilo očekávání. Pro nás hráče je důležité, abychom se měli kde vyspat a měli prostor na přípravu na zápasy. Hotel je hodně klidný, což je jedině v pořádku.“

Na zápasy ale bude český tým cestovat daleko - do Toulouse, Saint-Étienne a Lens. Podle Čecha to žádnou komplikaci nepřinese.

„Na minulém Euru jsme hráli všechny zápasy na stejném stadionu, ale myslím, že to nehraje roli,“ přemítal. „I na ligu nebo Ligu mistrů cestujete, stejně jste večer na hotelu a pak jedete na stadion. Není to pro nikoho problém.“Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze