Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čech o budoucnosti: Nejdřív musím s Chelsea vyjednat podmínky odchodu

Petr Čech z Chelsea chytá střelu jednoho z hráčů Sunderland. Možná za Chelsea nastoupil naposled. | foto: Reuters

8 2015
Ještě pár dnů a fotbalový gólman Petr Čech už nebude muset odpovídat na otázky, kde od příští sezony začne chytat. Zůstane v Chelsea, nebo přestoupí? A kam? "Rád bych to věděl co nejdřív," přiznává. Rozuzlení nejsledovanějšího osudu brankáře se blíží.

O víkendu návrat z turné v Austrálii a přílet do Prahy. Od pondělí příprava na kvalifikaci na Islandu, v pátek zápas v Reykjavíku. Následně přílet do Londýna a jednání s Chelsea. Potom možná přestup.

„Momentálně za mě funguje agent, já se soustředím na zápas na Islandu. Pak vyložíme karty na stůl a uvidíme,“ říká třiatřicetiletý gólman.

Kterou kartou zahrajete jako první?
Nejdřív se musím domluvit s Chelsea, jaké bude mít podmínky, za kterých bych mohl odejít. Až pak se může řešit to ostatní.

Za anglický klub jste chytal minulý týden exhibici v Sydney. Byl to poslední zápas za Chelsea po jedenácti letech věrných služeb?
Je to možné, ale třeba taky ne. Až se vrátím z Islandu, tak se jednání rozjedou.

V Anglii napsali, že majitel Abramovič vám slíbil, že vás pustí i ke konkurenci. Můžete opravdu odejít kamkoli?
Pořád se o něčem spekuluje. Něco jsem v klubu probíral, ale nevím o tom, že bych mohl přestupovat kamkoli. Dokud se nedomluvíme, nemůžu říct nic. Sám za sebe říkám, že budu vybírat ze všech možností. Půjdu tam, co se mi po fotbalové stránce bude zdát nejlepší.

Petr Čech z Chelsea v ligovém zápase proti Sunderlandu rozehrává.
Petr Čech z Chelsea čelí střele jednoho z hráčů Sunderlandu. Možná za Chelsea...
Petr Čech z Chelsea čelí střele jednoho z hráčů Sunderlandu.
Petr Čech z Chelsea v zápase proti Sunderlandu. Možná za Chelsea nastoupil...
Petr Čech z Chelsea  v zápase proti Sunderlandu. Možná za Chelsea nastoupil...
Petr Čech z Chelsea a jeho spoluhráč John Terry se smutně ohlížejí do brány, v...

Může se stát, že zůstanete v Chelsea?
Když vedení řekne, že mě nikam nepustí... Všichni si myslí, že v Chelsea končím, ale takhle to momentálně nestojí.

Co by se muselo stát, abyste vy sám chtěl zůstat a dodržet smlouvu, kterou máte ještě na další sezonu?
Nevím... Ale chci chytat, být součástí týmu, který mě bude využívat. Jenže rozhoduje trenér, který má jasnou představu o sestavě. A když v jeho představách nefiguruju, zůstávat nebudu.

Jaké od Chelsea očekáváte stanovisko?
Snad se dokážeme domluvit, aby spokojení byli všichni. Snad všechny strany dostanou, co chtějí. Doufám, že najdeme řešení, které by vyhovovalo všem.

A které řešení je nejlepší pro vás?
Tam, kde mě bude chtít trenér i klub. Abych týmu pomohl, abych byl spokojený já i rodina. Rozhodne hlavně fotbalové hledisko, i když spokojenost rodiny je taky důležitá. Kdybych to bral jen podle rodiny, tak nemusím nikam přestupovat. Sednu si na lavičku, odchytám pár zápasů a budu doma. Ale já chci chytat.

Rosický o případném přestupu Čecha do Arsenalu

„Vím z obou stran něco, ale určitě se do toho nebudu montovat. Ještě by se to mohlo obrátit proti mně. Obě straně určitě vědí, co dělají. Arsenal je top světová adresa. Hráči tam chtějí přestupovat, což není nic nového, je to fantastický klub.“

Nejvíc anglická média spekulují o přestupu do Arsenalu. Mluvil jste o té možnosti s reprezentačním spoluhráčem Tomášem Rosickým, který tam působí?
Mluvil jsem s ním, ale o jeho situaci. Já do příštího týdne tu svou nikam posunout nemůžu.

Kdy chcete mít jasno?
Co nejdřív. Přestup s sebou přináší spoustu úskalí. Stěhování, řešíš bydlení, školu pro děti, do toho se blíží příprava. Sice se oficiálně začíná přestupovat až v červenci, ale když to budu vědět dřív, tak by to pro mě bylo lepší. Potřebuju si taky naplánovat dovolenou, abych si po sezoně pár dnů odpočinul. V Chelsea máme nástup 12. července.

Loučil jste se tam s někým?
Ne, neloučil jsem se s nikým. Nikam jsem neodešel.Najdete na iDNES.czmobilní verze