Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čech: Do žádného zápasu nepůjdeme jako favorit, nebudeme pod tlakem

Petr Čech, brankář fotbalové reprezentace | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2015
S fotbalovou reprezentací toho prožil tolik, že už ho máloco může vyvést z míry. Také na los evropského šampionátu, který národnímu týmu přiřkl do skupiny Španělsko, Chorvatsko a Turecko, reagoval brankář Petr Čech v klidu. „Skupina je to velice těžká, ale když jsme šli ze třetího koše, museli jsme s tím počítat,“ říkal.

Gólman Arsenalu si uvědomuje, jak těžká práce český tým čeká. Ale zároveň je přesvědčený o tom, že v boji o postup nemusí být bez šancí.

„Všechno jsou to tradiční týmy s obrovskou kvalitou a nečeká nás nic jednoduchého. Ale ani do jednoho zápasu nepůjdeme jako favorit, takže nebudeme pod tlakem,“ uvedl v rozhovoru pro web fotbalové asociace. „Bude záležet jen na nás, jak dobře budeme hrát, jak se připravíme a kolik bodů uhrajeme.“

Českému týmu navíc dává naději nový systém turnaje, což oceňuje i Čech. „Výhodou je, že mohou postoupit tři týmy, takže se budeme snažit uhrát co nejvíce bodů, abychom měli šanci postoupit. Na papíře ta skupina vypadá nějak, ale realita může být jiná,“ myslí si.

Do Eura zbývá spousta času, k prvnímu zápasu Česko nastoupí 13. června v Toulouse proti Španělsku. Podle Čecha je tedy zatím zbytečné blíže předvídat, jak se bude turnaj vyvíjet.

„Hraje se až na konci sezony a bude záležet na momentální formě. Bylo by zbytečné předem skládat zbraně,“ tvrdí. „Pro fanoušky i pro nás je to každopádně atraktivní skupina, ze které se budeme snažit postoupit.“

Autor:


S čím si hrají děti z královské rodiny?
S čím si hrají děti z královské rodiny?

Kate přesně ví, čemu se vyhnout.

Najdete na iDNES.czmobilní verze