Petr Čech z Arsenalu během zápasu se Swansea City

Petr Čech z Arsenalu během zápasu se Swansea City | foto: Reuters

Čech v rozhodující chvíli chyboval a Arsenal prohrál s posledním

• 37
Fotbalisté Arsenalu ve 25. kole anglické ligy nečekaně prohráli 1:3 na hřišti poslední Swansea. Jedním z viníků je brankář Petr Čech, který chyboval při druhém gólu. Na svou jubilejní 200. nulu v Premier League tak nadále čeká.

Arsenal zůstal šestý, ale jeho odstup od Liverpoolu, který drží čtvrtou příčku zajišťující Ligu mistrů, se zvýšil již na osm bodů. Liverpool vyhrál hladce 3:0 na hřišti Huddersfieldu.

Čech mohl vzhledem k postavení Swansea na dně tabulky doufat, že konečně vychytá 200. nulu v Premier League, o kterou se snaží už více než měsíc. Ve Walesu místo toho prodloužil čekání na jubileum už na sedm zápasů a navíc musel skousnout porážku.

Utkání přitom začali lépe hosté, které poslal do vedení ve 33. minutě po krásném centru Mesuta Özila španělský obránce Nacho Monreal.

Už minutu nato ale bylo vyrovnáno, když právě Özil ztratil při rozehrávce míč a rozhozenou obranu Arsenalu včetně Čecha překonal Sam Clucas.

Po hodině hry si bývalá česká reprezentační jednička vybrala slabou chvilku. Při odkopu po přihrávce Shkodrana Mustafiho trefil Čech špatně míč, který lehce získal domácí Jordan Ayew a poslal domácí do vedení.

„I když chyby jsou součástí hry, vždy od sebe očekávám stoprocentní výkon a nejsem šťastný z chyby, kterou jsem dnes udělal. Zítra zpátky do práce!“ napsal po zápase Čech na twitteru.

30.ledna 2018 v 23:17, příspěvek archivován: 30.ledna 2018 v 23:32

Although mistakes are part of the game I always expect 100 % from myself and I’m not happy with the one I made today ... back to work tomorrow !

Výhru Swansea zpečetil druhým gólem v zápase střelou zblízka čtyři minuty před koncem Clucas a dostal svůj tým poprvé od listopadu mimo sestupové pásmo.

Porážkou tak skončil debut pro Henrika Mchitarjana, jenž nastoupil za Arsenal poprvé od příchodu z Manchesteru United. Zřejmě poslední čtvrthodinu za londýnský klub odehrál francouzský útočník Olivier Giroud, který by měl udělat místo avizované posile Pierre-Emericku Aubameyangovi z Dortmundu.

Liverpool si pojistil čtvrté místo v tabulce proti Huddersfieldu a bodově se dotáhl na třetí Chelsea. První gól utkání vstřelil ve 26. minutě německý reprezentant Emre Can, jenž navíc v 78. minutě vybojoval pokutový kop, který proměnil Mohamed Salah. Mezitím se ještě v nastavení prvního poločasu trefil Roberto Firmino.

Anglická liga - 25. kolo: Swansea - Arsenal 3:1 (34. a 86. Clucas, 61. J. Ayew - 33. Monreal), West Ham United - Crystal Palace 1:1 (43. Noble z pen. - 24. Benteke), Huddersfield - Liverpool 0:3 (26. Can, 45.+1 Firmino, 78. Salah).

20 West Bromwich 24 3 11 10 19:31 20

West Ham United - Crystal Palace FC 1:1 (1:1)

Branky: 43. Noble - 24. Ch. Benteke. Rozhodčí: Neil Swarbrick – Adrian Holmes, Marc Perry. ŽK:56. Byram - 4. Milivojević, 45+5. Tomkins, 69. Townsend. Diváci: 56 911.

West Ham United Adrián – Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell, Rice – Byram, Noble (C), Kouyaté (86. Oxford), Mário – J. Hernández.

Crystal Palace FC Hennessey – Fosu-Mensah, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Zaha, McArthur, Milivojević (C), Townsend – Ch. Benteke, Sako (41. Cabaye).

Swansea City - Arsenal FC 3:1 (1:1)

Branky: 34. Clucas, 62. J. Ayew, 86. Clucas - 33. Monreal. Rozhodčí: Mason – Lennard, East. ŽK:54. Elneny, 69. Bellerín, 75. Özil.

Swansea City Fabiański (C) – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Clucas (90+2. Routledge), Ki Song-jung, Fer, Dyer (83. T. Carroll) – J. Ayew (88. Bony).

Arsenal FC Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Ramsey, Elneny (60. Mchitarjan), Xhaka – Özil, A. Lacazette, Iwobi (76. Giroud).

Huddersfield Town - Liverpool FC 0:3 (0:2)

Branky: 26. Can, 45+1. Firmino, 77. M. Salah. Rozhodčí: Friend – Bennett, Scholes.

Huddersfield Town Lössl – Hadergjonaj, T. Kongolo, Schindler, Zanka, Löwe (79. Ince) – Mooy (82. van La Parra), Hogg, Biling – Mounié (64. Quaner), Depoitre.

Liverpool FC Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, Robertson – Can, Henderson (83. Wijnaldum), Milner – M. Salah (84. Oxlade-Chamberlain), Firmino (90+1. Solanke), Mané.