Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Penalta tématem číslo jedna

12 2000
P r a h a - Velmi kriticky se vyjadřují české deníky k italskému sudímu Pierluigi Collinovi, který odpískal minutu před koncem nedělního utkání českých fotbalistů s Nizozemskem na mistrovství Evropy spornou penaltu. Frank de Boer z ní vsítil rozhodující branku, díky níž domácí vyhráli 1:0, přestože ve druhém poločase byli po tlakem. Mladá Fronta DNES píše v titulku: "Fotbalový národ žije penaltou."

Deník konstatuje, že sudí Collina odpískáním penalty zdrtil nejen hráče, ale i celý fotbalový národ. "Fotbal je krutý. Rozhodují drobné chybičky, zlomky štěstí v soubojích a jak se k čemu postaví rozhodčí. Včera to rozhodující zůstalo na straně Nizozemců," píše deník v komentáři. "Fotbal je dnes opravdu tak vyrovnaný, že každý může porazit každého. Na řadě jsou Francouzi a Dánové," vyzývá k dalšímu boji o postup ze skupiny.

Servítky si nebral bulvární deník Blesk, který napsal "Collino, to byl hnus". "Čechy zařízl Collina," hlásá palcový titulek na titulní stránce Blesku, jehož zpravodajové zůstávají optimisty a věří, že "stejně postoupíme". "Pokud existuje Bůh, potom se Pierluigi Collina bude po smrti určitě vařit v pekelném kotli," píše Blesk a tvrdí, že pokud budou Češi dál bojovat jako včera, tak ze "skupiny smrti" postoupí.

"Collina poslal Čechy do kolen," napsal na úvodní stránce deník Sport, jenž mistrovství Evropy věnoval v dnešním vydání deset stránek. "Vůně tulipánů omámila všechny svaté," hlásá další titulek ve Sportu.

Lidové Noviny tvrdí, že vymyšlenou penaltou minutu před koncem daroval sudí Collina domácím Nizozemcům vítězství. "Heroický výkon fotbalistů znehodnotil rozhodčí," píší
Lidové Noviny.

"Domácí oranje přečkal při tyči Nedvěda a břevnu Kollera svou smrt, aby jim nakonec pomohl Collina," shrnuly průběh zápasu Zemské Noviny.

Tomáš Řepka nechce věřit - rozhodčí Collina v 89. minutě utkání s Nizozemskem odpískal penaltu proti českým fotbalistům.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze