Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skončí Bílek po Itálii? Počkejte, jak dopadne zápas, prosí Pelta

Šance je už jen teoretická, nevěří v postup na MS šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta. | foto:  Michal Šula, MAFRA

8 2013
Zatímco hráči národního týmu se upínají k naději, předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta je v otázce postupu na mistrovství světa skeptický. "Naše šance je už jen teoretická," uznal. Co ovšem neprozradil? Jestli v případě úterní porážky v Itálii odvolá trenéra Michala Bílka.

Jak vidíte šance reprezentace na postup?
Už jsou jen teoretické. I kdybychom všechny tři zbývající zápasy zvládli, tak by to bylo komplikované. Ale i kdyby byla šance jen jedno procento, tak se o postup pokusit musíme. V Itálii prostě chceme bodovat. Jestli je to možné, ukáže až zápas.

Takže už nevěříte?
Je to zkrátka už jen v oblasti teorie. I já - věčný optimista - se na naše šance dívám pesimisticky.

Po zápase s Arménií jste mluvil s hráči, kteří nechtěli prozradit, co jste jim říkal. Co to tedy bylo?
Za ty roky ve fotbale jsem už dostatečně zkušený, abych věděl, že nesmím zmatkovat. Nedělám unáhlené závěry. Některým důležitým hráčům jsem řekl, že situace není dobrá, ale nesmíme to zabalit.

S trenérem Bílkem jste mluvil?
Ne, protože i on byl po zápase hodně zklamaný. Nechal jsem ho vydechnout. Příležitost bude na cestě do Itálie.

Kdyby reprezentace v Itálii prohrála, ztratí reálnou šanci na postup. Skončil byl pak trenér Bílek?
Počkejte na vývoj situace. Uvidíme v úterý večer, jak na tom budeme. O zásadních krocích kolem národního mužstva rozhodujeme společně ve výkonném výboru, i když reprezentaci mám v kompetenci já.

Takže po případné porážce v Itálii...
...bychom udělali mimořádné zasedání výkonného výboru a řešili bychom to aktuálně. Ale zatím nechci předjímat. V Itálii se musíme pokusit bodovat. Až v případě, že neuspějeme, a bude definitivně jasné, že nepostoupíme na mistrovství světa, to nějak řešme.

Mluvil jste s ostatními členy výkonného výboru?
Většinu z nich jsem potkal v pátek na stadionu. Ale otázky kolem trenéra jsme neřešili, protože všichni vědí, že krátce po Arménii nás čeká Itálie. Spíš jsou všichni zklamaní, protože kdybychom to v pátek zvládli, tak do Itálie jedeme s tím, že nemáme co ztratit.

Kdyby se to v úterý nepovedlo, máte už možná řešení připravená v hlavě?
Nechci mluvit o žádných variantách. Počkejte na zápas v Itálii a pak uděláme mimořádný výkonný výbor, který rozhodne, kam se reprezentace bude dál ubírat.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze