Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nebyl to souboj mezi mnou a panem Paclíkem, řekl Pelta k rozhodnutí Vrby

Miroslav Pelta na stadionu v Plzni poté, co v červenci 2013 jeho Jablonec vyhrál nad domácím týmem vyhrál v utkání o Superpohár 3:2. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

18 2013
Miroslav Pelta je předsedou fotbalové asociace, ale také mužem, kterým umí vyřešit neřešitelné. K reprezentaci si vysnil trenéra Pavla Vrbu a i přes nesouhlas Plzně, kde kouči běží smlouva, ho získal. Před týdnem ukončil spor dvou klubů s názvem Bohemians, který se táhl osm let...

Přitom ještě v pátek Pelta poznamenal: "Jednání zatím vyznívají v můj neprospěch. Pan Paclík je zásadně proti. Nechci veřejně říkat, že to balím, ale situace je taková, že zatím trenér reprezentace není."

O tři dny později je všechno jinak. Vrba využil výstupní klauzule ve svém kontraktu s Plzní a k 15. prosinci v klubu skončí. Asociace zaplatí odstupné zanesené v klauzuli, což je přibližně osm milionů korun, a Vrba se k 1. lednu stane trenérem národního mužstva.

"Samozřejmě jsem hrozně rád, že získáme trenéra, který má za sebou řadu skvělých výsledků a také uznání a podporu odborné i široké veřejnosti," sdělil Pelta v prohlášení určené médiím.

Považujete to za svůj osobní úspěch?
Nic osobního v tom necítím, nebyl to souboj mezi mnou a panem Paclíkem, jak by mohlo být pochopeno z médií. Trenér měl možnost v případě zajímavé nabídky využít svou klauzuli ve smlouvě a učinil tak po nabídce od reprezentace, za což jsem samozřejmě velmi rád. Přeju Plzni, aby jí odchod Pavla Vrby výrazně nepoznamenal a dokázala pokračovat v dobrých výkonech a výsledcích, které pomohly vzestupu celého českého fotbalu.

Co na rozhodnutí Pavla Vrby říkáte?
Je respektovaný, ale přesto to pro něj nebylo jednoduché rozhodnutí. Já ovšem věřím, že to byl krok správným směrem a jsem připraven mu vytvořit podmínky, které si vyžádá.

Kdy dořešíte detaily jeho angažmá u reprezentace?
Myslím, že si zavoláme co nejdřív, už v úterý, a sladíme časové možnosti. Každopádně respektuji jeho povinnosti v klubu a nebudu na něj tlačit. Pro mě je důležité jeho rozhodnutí.

Kdy budete chtít, aby do funkce nastoupil?
Chtěl bych, aby to bylo od prvního ledna příštího roku. Aby začal připravovat všechno pro nadcházející kvalifikaci mistrovství Evropy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze