Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Daří se mi dobře, uklidňuje Pelé z nemocnice své fanoušky

Pelé | foto: AP

28 2014
Legendární fotbalista Pelé má optimistický´vzkaz pro své fanoušky: vede se mu dobře. Čtyřiasedmdesátiletý Brazilec je nyní hospitalizován v Sao Paulu se zánětem močových cest a byl přeložen na jednotku intenzivní péče, kde se podrobuje dialýze. Nemocnice uvedla, že se jeho stav zlepšil.

„Chci využít této příležitosti, abych vám sdělil, že se mi daří dobře. Těším se, že strávím blížící se svátky s rodinou a do nového roku vstoupím opět zdravý, neboť mě čeká mnoho zahraničních akcí,“ napsal Pelé na svém oficiálním účtu na Twitteru.

Trojnásobný mistr světa reagoval na středeční zprávy o zhoršení svého zdraví, jež vyvolaly nejen v Brazílii velké pozdvižení. Nemocnice totiž nejprve uvedla, že Pelého stav je „nestabilní“, a informovala, že byl přeložen na speciální jednotku.

28.listopadu 2014 v 00:05, příspěvek archivován: 28.listopadu 2014 v 17:11

Hello everyone, I want to take this opportunity to let you know that I am doing fine.

Pelé i jeho manažer uvedli, že se jednalo o přesun v rámci nemocnice pouze z důvodu zajištění většího soukromí. „Měl neskutečné množství návštěv, což bránilo potřebné léčbě a ošetřování,“ řekl Paul Kemsley, jenž označil zprávy o zhoršení Pelého stavu za hodně nadsazené.

„Měl by se z této drobné infekce způsobené úspěšnou operací plně a rychle vyléčit,“ dodal manažer slavného fotbalisty.

V dalším nočním tiskovém prohlášení představitelé nemocnice Alberta Einsteina oznámili, že Pelého stav vykazuje zlepšení. „Zůstane však na jednotce intenzivní péče, kde se bude podrobovat péči k podpoře funkce ledvin,“ uvedla nemocnice. Dnes dodala, že Pelé normálně komunikuje a dýchá bez pomocí přístrojů.

Pelé absolvoval 13. listopadu operaci ledvinových kamenů. Devět dnů po propuštění z nemocnice byl v pondělí hospitalizován opět kvůli infekci močových cest, kterou lékaři odhalili při běžné pooperační kontrole.

Fotbalista mnohými považovaný za nejlepšího hráče v historii získal s Brazílií tituly mistra světa v letech 1958, 1962 a 1970. Během kariéry dal 1281 gólů ve 1363 zápasech.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze