Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pekhart si obnovil zranění nártu a šampionát pro něj skončil

Tomáš Pekhart | foto: Michal Šula, MF DNES

1 2009
Obnovené zranění zánártní kůstky znemožní fotbalistovi Tomáši Pekhartovi pokračovat na mistrovství světa hráčů do 20 let v Egyptě.

Útočník české reprezentace odkulhal z trávníku při středečním bezbrankovém utkání s Brazílií po 28 minutách a vyšetření v Port Saídu potvrdilo, že si znovu citlivé místo poranil, byť ne v takovém rozsahu jako v létě.

I tak ale Pekhart svoji další účast na šampionátu, na kterém si Češi v předstihu zajistili postup do osmifinále, vyloučil. "Určitě končím, bohužel. Strašně mě to mrzí," řekl, když se vrátil z nemocnice v Port Saídu.

Rentgenové vyšetření mu dalo smutnou jistotu a potvrdilo to, čeho se od středečního večera obával. Jedna ze zánártních kůstek je opět pochroumaná, což pro něj znamená konec šampionátu.

"Neurval jsem si to úplně, z jedné strany to mám zhojené dobře, ale zespodu to zase je nějak poškozené, což mi znemožní pokračovat. Přitom ještě ráno jsem věřil, že by to mohlo být dobré, protože mě to bolelo už mnohem méně než hned po zápase," popsal útočník pražské Slavie, kde hostuje z Tottenhamu Hotspur.

Dvacetiletý útočník se s poraněnými zánártními kůstkami potýká už od června, kdy si zranění přivodil v zápase české jednadvacítky v San Marinu. Pak se ve Slavii zapojil do přípravy, ale na jednom z tréninků znovu ucítil prudkou bolest a věděl, že je zle. Nohu dostal do sádry, ale nepřestával věřit, že mistrovství stihne.

"Dělal jsem všechno pro to, abych do Egypta jel. Chtěl jsem být zdravý a v posledních týdnech jsem se už cítil výborně. Naplno jsem trénoval, absolutně žádné problémy jsem necítil a dostal jsem se z toho. Na mistrovství jsem jel s čistým svědomím. A pak přijde tohle. Je to prostě hrozná smůla," posteskl si Pekhart.

Trenér dvacítky Jakub Dovalil litoval, že o vytáhlého útočníka přišel. Vyloučil ale, že by Pekhart do Egypta nejel zdravý. "Podle vyjádření několika lékařů i svého subjektivního pocitu byl zdravotně v pořádku, proto byl v nominaci," uvedl Dovalil.

V nedělní premiéře na mistrovství dvacítek proti Austrálii naskočil Pekhart do hry jako náhradník v 64. minutě, a minutu před koncem dokonce z penalty skóroval, čímž zpečetil české vítězství. "Ten zápas s Austrálií je pro mě jediná útěcha. Můžu si říkat, že aspoň k jednomu vítězství jsem pomohl," podotkl Pekhart.

Už před dvěma lety byl v Kanadě u toho, když mladí Češi na mistrovství dvacítek senzačně vybojovali stříbrné medaile. Nyní Pekhart spoluhráčům nebude fandit ani z tribuny, byť si přál, aby s nimi mohl v Africe být dál.

"Rád bych tady zůstal s klukama až do konce, sám doma bych se z toho všeho asi zbláznil. Ale uvidím, co se bude dít, teď je všechno čerstvé," dodal Pekhart. Podle posledních informací však už v pátek odletí zpět do Česka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze