Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pavouk slibuje překvapivého semifinalistu

14 2002
Soul - Pavouk vyřazovací části fotbalového mistrovství světa se rychle zaplňuje, mužstva už si mohou plánovat další cestu turnajem. Mexičanům jistě neuniklo, že při postupu do čtvrtfinále mohou narazit na Německo, s nímž mají nevyřízené účty z let 1986 a 1998. Vysledovat se dá i to, že se turnaj dočká překvapivého semifinalisty. Mezi nejlepší čtyři mužstva totiž určitě postoupí jeden tým z kvarteta Švédsko, Senegal, Japonsko, Turecko, které se sešlo ve stejné čtvrtině pavouka.Turnajový pavouk ZDE

Z vylosování se už dají vyčíst šance do dalších kol. Brazilci v případě postupu přes Belgii budou hrát ve čtvrtfinále s vítězem zápasu Anglie - Dánsko. Jestliže se potkají se Seveřany, bude to repríza jejich vzájemného duelu ve čtvrtfinále minulého MS ve Francii.

Významnější odvetu nabízí rozlosování Mexičanům, kteří by se mohli ve čtvrtfinále utkat s Německem. Byla by to pro ně dvojnásobná odveta za roky 1986 a 1998. Před čtyřmi roky ve Francii Němci otočili osmifinále v poslední čtvrthodině na 2:1, v šestaosmdesátém vyřadili Mexičany v jejich domácím prostředí ve čtvrtfinále až na penalty.

Tento šestnáct let starý souboj pamatují jako hráči i oba trenéři dnešních reprezentací, i když do penaltového vyvrcholení ani jeden nezasáhl. Němec Völler seděl na lavičce náhradníků, Mexičan Aguirre byl v desáté minutě prodloužení vyloučen.

V semifinále šampionátu bude hrát tým, který je ve světovém žebříčku přinejlepším na 19. místě. Výsledky základních skupin svedli proti sobě Švédsko (19. místo) se Senegalem (42.) a Japonsko (32.) s Tureckem (22.). Vítězové těchto duelů budou hrát spolu o postup mezi nejlepší čtyři.

PROGRAM OSMIFINÁLE

sobota 15.6. 2002
8:30   Německo - Paraguay Soküpcho
13:30   Dánsko - Anglie Niigata

neděle 16.6. 2002
8:30   Senegal - Švédsko Óita
13:30   Irsko - Španělsko Suwon

pondělí 17.6. 2002
8:30   Mexiko - USA Čondžu
13:30   Brazílie - Belgie Kóbe

úterý 18.6. 2002
8:30   Japonsko - Turecko Mijagi
13:30   Korea - Itálie Tedžon

Velké manévry mají před sebou účastníci obou skupin, které byly dohrány v pondělí. Zavazadla si musí balit nejen čtveřice vyřazených, ale i všichni postupující. Nejlepší týmy ze skupiny A Dánsko a Senegal se přesouvají z Koreje do Japonska, opačným směrem míří z dějiště základních skupin k osmifinálovým zápasům Němci a Irové.

Cestování těmto týmům pořadatelé kompenzují dnem volna navíc, teprve v úterý se ve skupinách F a B rozhodovalo o jejich dalších soupeřích, ti budou naopak stěhování ušetřeni.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze