Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žilina je pořád ve mně, netají Vrba. V sestavě plánuje hodně změn

Reprezentační trenér Pavel Vrba povede český tým proti Slovákům v Žilině, kde kdysi získal mistrovský titul. | foto: AP

31 2015
Žilina (od našeho zpravodaje) - Zpět na místě činu po sedmi letech? Ne tak docela. Kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba se do Žiliny, se kterou získal slovenský titul v roce 2007, vrací pravidelně. „Často jezdím na Oravu a tady si vždycky udělám zastávku. Byl jsem tu na zápasech, mám tu spoustu známých. Žilina je prostě pořád někde ve mně,“ říká čerstvý Trenér roku před přátelským utkáním se Slovenskem.

Radost z titulu sice po roce vystřídalo zklamání, když byl Vrba nečekaně odvolán před pohárovým zápasem s Levski Sofia. To však nemůže smazat krásné vzpomínky.

„Vzpomínám moc rád, prožil jsem tu úžasných dva a půl roku. Tenhle zápas pro mě bude hodně prestižní,“ netají český trenér.

Jak se na návrat těšíte?
Moc. Věřím, že bude vyprodaný stadion, což bych Slovákům záviděl: nám se to nepovedlo ani na kvalifikaci. Snad budeme po utkání spokojení.

Co kromě hráčského kádru se od vašeho odchodu v Žilině změnilo?
Tuším, že se tu dostavěly nějaké tribuny. Když jsem končil, bylo to trochu nedodělané, hlavně zadní tribuna. Jinak je asi všechno pořád stejné. Jsem rád, že Žilina už před lety postavila stadion, který splňuje všechny parametry a mohou se tu hrát evropské poháry.

Slovenský trenér Ján Kozák v žertu říkal, že Slováci vás trenérsky vychovali. Souhlasíte?
Je to tak, na Slovensku jsem se vlastně vyučil. Vážím si toho, že jsem v Púchově a Žilině tu šanci dostal. A co se týče pana Kozáka, hodně se toho o něm napsalo, ale já jsem s ním nikdy v životě neměl problém. Na souboj s ním se těším a jsem rád, že má v týmu hodně hráčů, které jsem dřív trénoval já.

Kozák také řekl, že dá šanci těm, kteří v poslední době v reprezentaci tolik nenastupovali. Dá se něco podobného čekat i od vás?
Neřeknu vám přesnou sestavu, ale změn bude hodně, určitě víc než obvykle. V kvalifikaci jich tolik nebylo, tady můžeme dát šanci hráčům, kteří toho tolik neodehráli.

Mezi ně patří třeba útočník Václav Kadlec, který naskočil až v závěru zápasu s Lotyšskem. Nebylo ve hře, že by se on a Ladislav Krejčí připojili k jedenadvacítce?
Nějaká dohoda existovala, ale přečetl jsem si, že nebyla splněna. Nechci to rozvádět tak, jak to rozváděli trenéři a manažeři jedenadvacítky. Ale každý si musí uvědomit, že první je áčko, pak až jedenadvacítka a další mládežnické reprezentace. Ty se musí přizpůsobit.Najdete na iDNES.czmobilní verze