Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manchester City chce Messiho aneb Jak Vrba zaskočil anglické novináře

Plzeňský trenér Pavel Vrba před zápasem s Manchesterem City. | foto: AP

27 2013
Manchester (Od našeho zpravodaje) - Vítězství Arsenalu a skvělý Wilshere. Postup Chelsea navzdory porážce. Trenér Villas-Boas z Tottenhamu pod palbou po víkendovém trapasu... V takové konkurenci je zatím nemožné, aby se fotbalová Plzeň prosadila na stránky anglických novin. I když její kouč Pavel Vrba si pozornost malým trikem získal.

Ne že by se o souboji Manchester City versus Plzeň nepsalo, jistěže dostává hodně prostoru, ale pochopitelně jen z jedné strany. Nejvíc textů analyzuje situaci brankářů: Hart je totiž jedničkou v národním týmu, jenže v klubu teď nechytal a po delší pauze nastoupí až dnes.

On-line

City vs. Plzeň minutu po minutě od 20.45

Že by Plzeň pořádně otestovala jeho formu, to se zrovna nečeká. "Český mistr Plzeň, který je zatím bez bodu, ho neprověří, jak by trenér Pellegrini potřeboval," píší v Anglii a připomínají, že první zápas v Plzni vyhrálo City vysoko 3:0.

Ale to neznamená, že domácí reportéři Plzeň pomíjejí. Když měl kouč Vrba večer před zápasem tiskovou konferenci, do sálu na Etihad Stadium jich dorazilo přes deset.

Dotazy přicházely, kouč odpovídal, tlumočnice překládala: Z porážky na Bayernu 0:5 jsme se poučili... City má hodně kvalitní tým, ale možná teď nenastoupí v plné síle... Vtom přiletěla další otázka: "Překvapilo vás, že fotbalisté City deklasovali o víkendu Tottenham 6:0?"

"Nepřekvapilo, protože mají velmi silný tým," reagoval Vrba. "A asi ještě nejsou spokojení úplně, když chtějí ještě koupit Messiho."

CO PÍŠOU? Anglické noviny před zápasem Manchester City - Plzeň.

CO PÍŠÍ? Anglické noviny se před zápasem City vs. Plzeň věnují hlavně brankáři Hartovi.

Angličtí novináři najednou zpozorněli. Přestali ťukat do notebooků, ať už v tu chvíli psali cokoli, a hromadně zvedli hlavu. Další dotaz byl logický: "Odkud to víte?"

Vrba se jen usmál: "Čeští novináři vědí všechno. Psali to u nás na internetu."

"Mám další dotaz a teď už vážně..."

Od plzeňského trenéra to byl prima vtip i lehký šťouchanec k českým redaktorům. Jen pro úplnost: spekulaci rozehrál třeba místní The Guardian, podle kterého se Messi často vyptává kamaráda z argentinské reprezentace Zabalety, jaké to je v City je.

Ale zpět k Plzni - její fotbalisté místní novináře zaujali.

Třeba brankář Matúš Kozáčik, jenž má ze všech gólmanů v Lize mistrů nejvíc zákroků - přesně 31. "Pro mě je fajn, když jsem v tempu a mám co chytat, jen nesmí padat góly," odpovídal jim den před utkáním. Svým věkem, postavou a silným příběhem stále udivuje i kapitán Pavel Horváth.

K čemu je Horváth, Kozáčik a spol. přimějí, aby napsali po zápase?

Fotbalisté Plzně si brousí zuby na Manchester City:Najdete na iDNES.czmobilní verze