Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem rád, že mě začnou brát i fanoušci Sparty, napsal Vrba čtenářům

Pavel Vrba | foto: Ladislav Němec, MAFRA

12 2013
O Spartě, o Plzni, o Barošovi i o vzpomínkách na vojnu v Chebu či na základní školu v Přerově. O tom všem si nový trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba psal se čtenáři iDNES.cz v on-line rozhovoru.

Padesátiletý kouč ještě v úterý večer vedl Plzeň v Lize mistrů proti CSKA Moskva. Ve čtvrtek odpoledne podepsal čtyřletou smlouvu s asociací a stal se trenérem národního mužstva. Krátce po slavnostní inauguraci zasedl k počítači a debatoval se čtenáři iDNES.cz.

Odpovědi trenéra fotbalové reprezentace najdete ZDE

Ač v nabitém programu měl pro ně vyčleněnou půlhodinu, z vlastní vůli on-line rozhovor protáhl o další čtvrthodinu.

"Pojďme na to, odpovím na jakákoli dotaz," poznamenal.

Bylo jasné, že nelze odpovědět na všechny, přišlo jich obrovské množství, ale i tak je pětapadesát odpovědí velké číslo. Co všechno Vrba prozradil?

O platu. "Jestli jsem si platově polepšil, to poznám až na konci příštího roku. Jsem OSVČ a normálně podávám daňové přiznání. Trochu se bojím, že letos jsem vydělal tolik peněz, že si spíš pohorším."

O herním stylu a nominaci. "Byl jsem asi osloven kvůli tomu, jak Plzeň hrála, takže není důvod to měnit. A co se týče nominace, je možné, že dostanou větší příležitost hráči, kteří ji tolik nedostávali. Každopádně budu povolát ty, kteří mají nejlepší formu a chtějí reprezentovat." 

O Spartě.
"Ke Spartě mám obrovský respekt. Soupeře, s kterým jsem se rád potkával. Byl to náš největší rival, s kterým jsme hráli nejlepší zápasy. Jsem rád, že Plzeň dokázala Spartě konkurovat, že ty zápasy byly skvělé, i když v médiích byly některé věci nafouklé."

O sympatiích sparťanských fanoušků k němu. "Jsem rád, že mě fanoušci Sparty začnou mít radši, než když jsem byl v Plzni."

Které tři hráče by si jako trenér Plzně vzal ze Sparty.
"Dočkal, Hušbauer a Krejčí."

O rozhodnutí odejít z Plzně k reprezentaci.
"Bylo to několik bezesných nocí, rozhodnutí pro mě bylo hodně složité a trvalo mi to hodně dlouho."

O možné nominaci Milana Baroše.
"Záleží na jeho formě a na tom, jestli Milan vůbec to, co řekl, myslel vážně."

O nominaci Pavla Horvátha.
"Slíbil jsem mu, že pokud budeme hrát s Albánií, nebo s Andorrou a bude to v Plzni, tak se s ním rozloučíme:-). Jestli to Pavle čteš, držím ti palce a těším se na další spolupráci."

O druhém asistentovi, jestli to bude Pešice či Komňacký.
"Abych řekl pravdu, tak ani s jedním jsem o konkrétní spolupráci nejednal."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze