Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V boji o Euro byl los těžší, říká Vrba k soupeřům o světový šampionát

Trenér české reprezentace Pavel Vrba sleduje výkon svých svěřenců. | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2015
Cítí, že los jeho týmu přál. "Mám z něj lepší pocit, než tomu bylo po vylosování současné kvalifikace o Euro," říká trenér českých fotbalistů Pavel Vrba k soupeřům, s nimiž se národní mužstvo bude prát o světový šampionát 2018 v Rusku.

Vrba v sobotu večer v nasvíceném sále Konstatinovského paláce u Petrohradu sledoval, jak bývalý německý útočník Oliver Bierhoff k Severnímu Irsku, Norsku, Ázerbájdžánu a San Marinu vytáhl lísteček s názvem Czech Republic. A poté viděl, jak do skupiny C přidal ještě své Německo.

„V současné kvalifikaci o Euro máme skupinu obtížnější,“ řekl Vrba pro web asociace. Češi bojují s Islandem, Nizozemskem Tureckem, Lotyšskem a Kazachstánem. Jenže na evropský turnaj postupují první dva a třetí má šanci v baráži.

Kdežto to na mistrovství světa půjde přímo jen vítěz, druhý má možnost baráže a to ještě nesmí být nejhorší z druhých míst ze všech ostatních skupin.

„Je to samozřejmě na první pohled jasné. Hlavním favoritem je Německo, našimi největšími soupeři o druhé místo jsou Norsko a Severní Irsko. Ale dopředu se nedá říct, že to tak určitě bude. Ale jistě máme na to hrát o druhé místo,“ řekl Vrba.

Norsko bylo vůbec prvním soupeřem, který Vrba ve své reprezentační éře potkal. Loni na jaře v přípravě s ním Češi remizovali 2:2.

„Přátelák nám moc nevyšel. Ze slovenské reprezentace pak pamatuji zápasy s Německem a San Marinem,“ vzpomíná Pavel Vrba. „Momentálně je pro nás aktuální kvalifikace o mistrovství Evropy, takže soupeře v boji o světové mistrovství začneme řešit později.“

Čeští fotbalisté v době, kdy Vrba začínal svou éru v Plzni, pamatují zápasy se Severním Irskem a San Marinem, to bylo o světový šampionát 2010.

Joachim Löw (trenér Německa)
"Jsme v zajímavé skupině s dobrými soupeři, los se nám líbí. Česká republika, Norsko a Severní Irsko jsou velmi ambiciózní týmy a v minulých letech měly vždy velmi dobré výsledky. Je jasné, že jako úřadující mistři světa chceme být ve skupině první a také že jsme favorité."

Oliver Bierhoff (manažer Německa)
"Jsem rád, že nebudeme hrát s Itálií a Francií. Z toho pohledu můžeme být spokojení. Česká republika je určitě silným týmem, ale nesmíme podcenit ani ostatní soupeře."

Michael O´Neill (trenér Severního Irska)
"Myslím, že jsme mohli dopadnout hůř, na výběr byly i těžší skupiny. Jasným favoritem je Německo, o tom se nemusíme ani bavit. My, Česká republika a Norsko se zřejmě popereme o druhé místo, znamenající baráž."

Per-Mathias Högmo (trenér Norska)
"Je to velmi atraktivní skupina, která slibuje mnoho napínavých bitev. Fakt, že narazíme na úřadující mistry světa, velmi snižuje šanci vyhrát skupinu. Pro nás je druhé místo a baráž přirozeným cílem, který je v našich silách."

Rovnag Abdullajev (předseda ázerbájdžánské federace)
"San Marino patří ke slabým týmům, Německo je naopak mistr světa, takže u něj zbytečné cokoliv dodávat. Další týmy ve skupině jsou velmi vyrovnané. Česká republika v minulosti dosáhla skvělých výsledků, na turnajích sehrála velké zápasy. Potkáváme také dva staré známé, s Norskem jsme hráli v probíhající kvalifikaci ME a Severní Irsko jsme měli v minulé kvalifikaci MS. Z toho pohledu je to zajímavá skupina."

zdroj: čtk

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze