Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd chválil Spartu: Lazio se z toho vzpamatovává ještě teď

Pavel Nedvěd chválil Spartu a hodnotil české šance na mistrovství Evropy. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

30 2016
Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd pochválil Spartu za postup přes Lazio Řím do čtvrtfinále Evropské ligy. Zároveň přirovnal současný národní tým, který se chystá na červnové mistrovství Evropy, ke stříbrnému mužstvu z roku 1996.

„Lazio se z toho vzpamatovává ještě teď, jak dostalo trojku doma,“ prohlásil Nedvěd krátce poté, co na Strahově odhalil hvězdu se svým jménem v Síni slávy českého fotbalu (více zde).

A pokračoval: „Sparta za postup do čtvrtfinále Evropské ligy zaslouží pochvalu. Je to velký úspěch pro celý český fotbal.“

Mimochodem, Nedvěd v minulosti působil jak ve Spartě, tak v Laziu.

Pavel Nedvěd vstoupil do Síně slávy českého fotbalu:

Ačkoliv většinu času tráví v Itálii, kde pracuje ve vedení Juventusu Turín, o českém fotbale si Nedvěd udržuje přehled.

Držitel Zlatého míče za rok 2003 pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě pomáhá i české asociaci. Loni se stal patronem mistrovství Evropy do 21 let a letos se zúčastnil jednání o nových čínských sponzorech pro reprezentaci.

Své následovníky v národním týmu sleduje pozorně a před červnovým mistrovstvím Evropy je k roli outsidera neodsoudil.

„Nemám velké obavy. Novináři tým kritizovali za čtvrteční zápas se Skotskem, ale hlavně první poločas nebyl vůbec špatný. Vždyť kluci se na Euro teprve připravují. Ani úterní remíza jedna jedna ve Švédsku není k zahození. Pravda, nepojedeme na mistrovství v roli favorita, ale o to se klukům bude hrát líp,“ hodnotil.

Pavel Nedvěd vstoupil do Síně slávy českého fotbalu. Hvězdu se svým jménem i...

Pavel Nedvěd vstoupil do Síně slávy českého fotbalu. Hvězdu se svým jménem i pokřtil.

A pokračoval: „Že v týmu chybějí individuality? Já to tak nevidím. V českém fotbale vždycky byly a jsou - i když to třeba ještě není vidět. To samé platilo pro nás před dvaceti lety... V týmu jsou hráči jako Vladimír Darida nebo Tomáš Necid, kterým chybí jen kousek, aby kariéru nastartovali do nejvyšších pater. Nejsou staří a kariéru mají na začátku.“

Nedvěd současný tým přirovnal k reprezentaci v roce 1996. Tehdy se parta „neznámých“ hráčů blýskla na mistrovství Evropy, kde získala stříbro.

Evropa se tehdy začala učit jména jako Pavel Nedvěd, Karel Poborský, Vladimír Šmicer... Může něco podobného potkat současnou generaci?

„Nějaké spojitosti tam jsou, nejen letopočty končící šestkou. Současný tým je poskládaný logicky a dobře. Je v něm spousta mladých kluků, kteří mají velkou motivaci a chuť se prosadit. Tohle by mohlo být pro reprezentaci pozitivní.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze