Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhodčí Královec chce na fotbalové Euro, čeká ho boj o nominaci

Pavel Královec | foto:  Michal Růžička, MAFRA

28 2014
Přední český fotbalový rozhodčí Pavel Královec vstupuje do nového roku s cílem zabojovat o nominaci na mistrovství Evropy 2016. Tím by definitivně potvrdil, že patří mezi současnou evropskou rozhodcovskou elitu.

„Úspěšné zvládnutí jarní části Synot ligy, objevit se v jarní vyřazovací části evropských pohárů a vytvořit si takovou pozici, abych měl šanci dostat se na mistrovství Evropy v roce 2016,“ vyjmenoval na webu fotbal.cz své cíle do nového roku sedmatřicetiletý Královec.

Především se chce pokusit navázat na právě končící rok, který považuje za velmi vydařený.

„V mých očích rozhodčího jej beru jako rok, který jsme na trávníku zvládli bez větších konfliktů a incidentů. To je při mé práci vždycky ten nejdůležitější ukazatel a zpětná vazba,“ uvedl Královec. „Nebojím se říci, že jsme na domácí i mezinárodní scéně, kam pravidelně jezdíme s ustáleným týmem, válčili bez ztráty kytičky,“ dodal.

Ví však, že vzhledem k nominaci na ME budou rozhodovat zejména výkony v nadcházejícím roce. „Z tohoto pohledu to bude nejdůležitější a nepochybně klíčový rok. Budeme se snažit vyvarovat závažných chyb, dobře se prezentovat na domácí i mezinárodní scéně a odřídit všechny zápasy tak, jak máme,“ uvedl Královec.

„My se o to každopádně popereme, a pokud by se to povedlo, byla by to obrovská možnost dobře reprezentovat sebe samé i celý český fotbal. Je to můj sen,“ dodal.

V sebevědomí mu pomáhá i to, že na mezinárodní scéně dostává na starost stále důležitější zápasy. Naposledy například duel Ligy mistrů mezi giganty Bayernem Mnichov a Manchesterem City.

„Byl to naprostý top zápas s maximální sledovaností, po němž jsme navíc sklidili příznivé hodnocení. Když jsme dostali takovou nominaci, tak můžeme doufat ve svěření dalších těžkých zápasů, protože právě takové vás posunou ještě dál. Třeba se dočkáme v některém z jarních zápasů v Lize mistrů nebo Evropské lize. Před dvěma lety jsme řídili semifinále Evropské ligy a bylo by krásné zopakovat něco podobného i teď,“ přál si sudí, který již figuroval mezi náhradníky na minulém ME.

Ačkoliv čeští rozhodčí mají přes zimu volnější program vzhledem k ligové přestávce, Královec se chystá svědomitě na jaro připravovat.

„Ještě před koncem roku se začnu připravovat podle osvědčeného modelu s kondičním trenérem Janem Hanzlem. Začátkem února nás čekají fyzické testy na domácí půdě, ale také v rámci komise rozhodčích UEFA v Aténách. A tam už musím být adekvátně připravený před startem fotbalového jara,“ dodal.

Autoři: ,


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze