Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paska: Fotbal Košťála potřebuje

6 2003
Praha - Šéf totbalové Sparty Vlastimil Košťál v úterý oznámil úmysl kandidovat v roce 2005 na místo předsedy fotbalového svazu. MF DNES se proto ptala osobností českého fotbalu, zda si umějí představit Vlastimila Košťála jako šéfa českého fotbalu.

Ivan Hašek, trenér: "Pan Košťál je velmi schopný obchodník, má sebevědomé vystupování a něco už ve fotbale dokázal. Takže si ho představit umím."

Pavel Paska, fotbalový agent: "Český fotbal potřebuje ve vedení tvrdé byznysmeny, a to Košťál je. Pro mě není oznámení jeho kandidatury žádným překvapením: je to jen logické vyústění jeho kariéry ve fotbale."

Jiří Kubíček, ředitel Olomouce: "Rok 2005 je daleko, teď by se měla spíš udělat analýza toho, co bylo. Ukázala by, že dnes někteří lidé tvrdí úplně něco jiného než třeba před půl rokem."

Jan Kinda, ředitel STES, marketingového partnera svazu: "Umím. Docela Košťála znám a vím, že v lecčems dokáže být nekompromisní, což by podle mě bylo občas zapotřebí."

Ladislav Vízek, internacionál: Bylo by to určitě lepší než teď. Já už dlouho volám po změně. Na Obstovi je strašidelné třeba to, že si jako první předseda prosadil, že bude za funkci placen. Je to úředník a Košťál, když se bavíme o něm, je uznávanější osobou."

Ivan Horník, manažer Žižkova: "My máme ve vztahu ke svazu stále problémy, věci nejsou ideální. Na druhou stranu se postoupilo na Euro, což je nejvyšší meta.
Kdo ví, co bude za víc než rok."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze