Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paska ani Chovanec o licenci nepřišli

23 2003
Praha - Šéfové z vedení Českomoravského fotbalového svazu rozhodli, že žádnému ze současných hráčských agentů neodeberou licenci, která jim v minulé době byla udělena. Tento verdikt je výsledkem jednání odborné svazové komise pro agenty, která se sešla v úterý.

Na jednání zmíněné komise měli hlavní slovo její předseda Jaroslav Vacek, jinak místopředseda svazu, a svazový generální sekretář Petr Fousek. Přítomno bylo devět z deseti tuzemských agentů.

K jednomu stolu zasedli Julius Bielik, Radek Drulák, Ondrej Chovanec, Zdeněk Nehoda, Václav Němeček, Pavel Paska, Kamil Řehák, Pavel Vandas a Pavel Zíka, omluven z důvodů dovolené byl Dalibor Lacina.
 
Svazoví činovníci je informovali především o tom, že zamítli žádosti na odebrání licencí Pavlu Paskovi a Ondreji Chovancovi, kteří na sebe před časem vzájemně podali návrh na odebrání licence.

Ani v jednom případě komise neshledala důvod, aby výkonnému výboru svazu příslušný návrh předložila.

Chovanec mimo jiné argumentoval tím, že Paskovi byla licence ČMFS udělena chybně, protože nemá české občanství. Jeho kolega se zase pozastavoval nad tím, že Chovancova agentura podle něho neeticky láká pod svá křídla fotbalisty, kteří mají platné smlouvy s ním i s dalšími agenty.

"V době, kdy licence agenta byla Paskovi udělena, nebyla žádná platné fotbalová směrnice porušena," ujistil Vacek po důkladném přezkoumání všech náležitostí.

Vedle řešení obou stížností se na schůzce projednávala i další témata včetně samotné směrnice pro agenty, okolnosti registrace hráčských smluv, mluvilo se o činnosti advokátů a nelicencovaných agentů i o opcích, které mívají ve smlouvách s kluby zakotveny hráči.

"Svaz oceňuje tendenci všech licencovaných agentů k vytvoření vlastní asociace, která by se měla stát stavovskou institucí agentů a partnerem komise při vzájemných jednáních," praví se v prohlášení, které svaz poskytl.

Další termín zkoušek pro nové agenty je stanoven na září, ale v rámci domácího fotbalového svazu se dosud nikdo o licenci neuchází.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze