Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paroubek přislíbil dotaci na národní stadion

31 2006
Praha - Dotaci ve výši jedné miliardy korun by mohla poskytnout česká vláda na výstavbu národního stadionu. Premiér Jiří Paroubek přislíbil, že podpoří snahu vedení Českomoravského fotbalového svazu. "Zvolíme zhruba stejný model jako při přípravě hokejového mistrovství světa v Praze," řekl Paroubek.

Předseda české vlády to uvedl na setkání s Franzem Beckenbauerem, šéfem organizačního štábu letošního fotbalového mistrovství světa v Německu.

Národní stadion by podle Paroubka neměl být určen jen fotbalistům, ale měl by to být víceúčelový stánek pro další sportovní odvětví i kulturní a společenské akce.

O výstavbě národního stadionu se hovoří už od mistrovství  Evropy v roce 1996. Zatím ale není jisté, v které lokalitě by  měl vyrůst, v poslední době se nejvíce mluví o Nových Butovicích.

Jisté není ani to, kdo by měl projekt financovat. Podle vedení svazu by to však měl být některý ze zahraničních investorů. Šéf ČMFS Pavel Mokrý již dříve odhadl, že stadion s kapacitou minimálně 47 000 diváků by neměl stát více než tři miliardy korun.

Beckenbauer ranní schůzkou na úřadu vlády ukončil krátkou návštěvu České republiky v rámci svého turné po všech 31 účastnických zemích světového šampionátu. Paroubek o legendárním německém fotbalistovi prohlásil, že ho obdivoval jako hráče i jako trenéra.

"O cokoliv usiloval, bylo korunováno mimořádným úspěchem," prohlásil o muži přezdívaném "Císař". Český premiér věří, že stejně úspěšné bude i jeho nynější angažmá v čele organizačního výboru mistrovství.

Beckenbauer zase ocenil, že Paroubek je velkým fanouškem i znalcem fotbalu. Věří, že český tým na turnaji vydrží dlouho, aby mohl Paroubek vidět co nejvíce zápasů na vlastní oči.

Premiér tuší, že kvůli povolebnímu vyjednávání v Česku bude mít na vrcholnou sportovní událost méně času, než by si přál. V každém případě ale plánuje zajet do Německa na všechny zápasy českého týmu v základní skupině.

NOVÝ STADION. Na pláních u Stodůlek by mohl za několik let vyrůst národní fotbalový stadion. Vzorem této stavbě by mohl být stadion Ajaxu Amsterodam, což fotbalovému svazu doporučuje společnost ING.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze