Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pařížané se chtěli Boleslavi vyhnout

3 2006
Praha - Boleslavský fotbal už má svůj zvuk, přinejmenším ve Francii. Poté, co Středočeši v prvním kole Poháru UEFA vyřadili Marseille, se jim chtěli za každou cenu vyhnout představitelé pařížského St. Germain. "Mají z nás obavy," dozvěděl se při losování ve švýcarském Nyonu boleslavský sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Po rozřazení do základních skupin účastníci losovacího aktu s napětím čekali, až počítač určí přesné pořadí zápasů. V soutěži, kde se nehrají odvety, je rozdělení na zápasy hrané doma a venku velmi důležité. "Z obchodního hlediska to pro nás dopadlo dobře, ale ze sportovního to není moc dobré," poznamenal Kudela.

Středočeši zamíří do Bukurešti a do Tel Avivu, na domácím stadionu přivítají aténský Panathinaikos a Paříž St. Germain.

"V prvním kole nehrajeme, takže většina zápasů spadá do horších klimatických podmínek," upozorňuje boleslavský ředitel. "Prosincový zápas pojedeme hrát do Izraele, ze zimy zase do tepla, na které tou dobou nebudeme zvyklí."

Výhodou pro Boleslav může být, že s nevyzpytatelným Panathinaikosem bude hrát doma a ne v bouřlivém prostředí v Aténách. "V tom utkání musíme něco uhrát," věří Kudela.

Pořadí zápasů
MLADÁ BOLESLAV
19.10. volno
2.11. Ml. Boleslav - Panathinaikos
23.11. Rapid Bukurešť - Ml. Boleslav
30.11. Ml. Boleslav - Paříž SG
13.12. Tel Aviv - Ml. Boleslav

Obchodní bilanci pohárové účasti může vylepšit domácí zápas s Paříží, který v případě vysílání ve francouzské televizi může přinést příjemné zisky.

Do televize a do dobrého vysílacího času ve Francii vykročila Boleslav už úspěšným vystoupením v prvním kole Poháru UEFA, kde senzačně vyřadila Marseille. "Mezi Paříží a Marseille panuje velká rivalita, takže o našem postupu měli v St. Germain podrobné informace," říká Kudela. "Klubový manažer mi při losu říkal, že se nám chtěli vyhnout."

Základní skupinu mají Boleslavští končit 13. prosince v Tel Avivu na hřišti domácího Happoelu. "Kluboví funkcionáři nám tvrdili, že není důvod hrát na neutrální půdě. V Tel Avivu je prý klid, jen občas tam vybuchne bomba," citoval Kudela informaci, kterou jej zaskočil zástupce izraelského klubu. "Do zápasu je ještě dost času, uvidíme, jak se vyvine politická situace," uklidňuje Kudela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze