Pardubický Dominik Fusek a Nikolas Daníček z Varnsdorfu.

Pardubický Dominik Fusek a Nikolas Daníček z Varnsdorfu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Duelu s Varnsdorfem by svědčila remíza, řekl kouč po prohře

• 0
Pardubičtí fotbalisté podlehli v prvním zápase jarní části druhé ligy na hřišti Pod Vinicí Varnsdorfu 0:1.

Předvedli vcelku sympatický výkon, ale body za něj nemají. Pardubičtí fotbalisté v sobotu draze zaplatili za situaci z 5. minuty, kdy po vlastním útoku nestačili pokrýt brejk hostujícího Varnsdorfu. Jurča dostal křížný balon za obranu, rozběhl se po pravé straně a přesně přihrál Ďurděvičovi, který se štěstím překonal gólmana Pardubic Frydrycha.

„Byl tam dvakrát odražený balon a pak už se to valilo. Škoda. Luďa (brankář Frydrych) říkal, že to ten kluk blbě trefil a přeskočilo ho to. Je to smůla,“ komentoval zmíněný moment pardubický forvard Radim Fikejz.

Varnsdorf mohl dvacet minut nato vedení pojistit, ale Frydrych nejprve fantasticky vyrazil pokus Jurči a následné dorážce Ďurděviče se postavil do cesty stoper Vencl.

„Od té šance byl domácí tým jednoznačně lepší, přežili jsme spoustu závarů,“ uvedl trenér vítězů Zdenko Frťala.

Sousloví „spousta závarů“ je možná mírně přehnané, ale defenziva hostí operující v hlubokém bloku musela posléze čelit řadě pardubických výpadů. Párkrát měli Východočeši vyloženě pech. V 65. minutě rozhodčí neuznali Fikejzův gól pro ofsajd. Pak Záviška nedokázal na Fikejze při finální nahrávce procpat balon a posléze sám v nadějné pozici jen „vytloukl bloky“ jednomu z beků Varnsdorfu. Štěstí nepřálo ani Fikejzovi minutu před koncem po trestném kopu, když mu obránce před zakončením ukopl míč.

„Po inkasovaném gólu jsme se oklepali a řekl bych, že jsme hráli dobrý fotbal a že se nemáme za co stydět. Týmu z druhého místa FNL jsme se minimálně vyrovnali, utkání by možná svědčila remíza,“ mínil trenér Pardubic Jiří Krejčí.

Témata: Pardubický kraj