Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Že Hašek fotbalové Pardubice překope? To si manažer Zavřel nemyslí

Martin Hašek | foto:  Michal Šula, MAFRA

21 2014
Už se zdálo, že jednání předsednictva druholigového týmu ze závěru minulého týdne nebude mít podstatný dopad na chod klubu. Jenže zásadní změny nakonec vypluly na povrch až pár dní před pondělním startem přípravy prvního týmu na jeho třetí ročník ve FNL. Manažer Vít Zavřel měl scénář směřování klubu v hlavě už delší dobu.

Změn se v posledních dnech událo hodně. Tou nejzásadnější je příchod nového hlavního trenéra. Z čí iniciativy přišel nápad oslovit právě Martina Haška?
Měl jsem tuto myšlenku ohledně kádru v hlavě od té doby, co rezerva Sparty nesplnila cíl postupu do FNL a její vedení se rozhodlo nepřihlásit ho znovu do ČFL, takže je to pouze pár dní. Postup byl podmínkou setrvání týmu i pro příští sezonu. Na našem představenstvu jsem mimo jiné přednesl návrh na zrušení startu v Juniorské lize, zachování divize a vznik farmy, což jsem měl předjednáno s Čáslaví. Zároveň jsem nastínil, že bych doporučoval jít do bližší spolupráce se Spartou. V momentě, kdy B mužstvo nepřihlásili, tak jsem věděl, že bude k dispozici řada šikovných mladých hráčů. Všechny návrhy jsme odsouhlasili, a tím pádem jsem pokračoval v jednáních, která nakonec dopadla tímto výsledkem.

Objevily se na zasedání představenstva nesouhlasné hlasy?
Ne. Ve všech bodech jsme se jednoznačně shodli.

Před jednáním jste avizoval, že byste si přál, aby trenér Jiří Krejčí u týmu zůstal. Jste tedy spokojen s touto výslednou podobou nového formátu trenérského týmu?
Jsem maximálně spokojený. Je sice choulostivé, že do týmu přijde více nových hráčů a další trenér, ale já v tom vidím zdravou konkurenci. Vzhledem k té farmě budou mít méně vytížení hráči možnost jít hrát do zajímavé soutěže. A věřím, že realizační tým si sedne. Rok budeme mít zkušební provoz a uvidíme, co nám to přinese. Poté si to všechno vyhodnotíme.

Jak na změnu reagoval dosavadní kouč Krejčí, který nyní bude dělat Haškovi asistenta?
Jsem rád, že pan Krejčí krok pochopil. Šlo o věc, na které mi strašně moc záleželo. Vzal to tak, jak jsem si přál, jsem strašně rád, že pokračuje u A týmu. Bohužel je v zahraničí, takže jsme si nemohli sednout, řešili jsme vše pouze po telefonu. S rozšířením týmu se smířil a necítil jsem z jeho strany nějaké negace.

Vybrali jste ke spolupráci Čáslav. Mluvilo se v této souvislosti i o Živanicích, které sice hrají divizi, ale mají postupové ambice. Proč padla volba právě na Čáslav?
Vzhledem k tomu, že jsme si ponechali divizní celek, tak nelze mít v jedné soutěži dvě družstva. Po sportovní stránce je cesta kombinace druhé se třetí ligou zajímavější. S Čáslaví jsem jednal už loni v létě, ale měli nevyřešené problémy s bývalým majitelem. Než došlo k dohodě, tak už nešla přihlásit farma, protože jsme prošvihli lhůtu. Po roce jsme se se sportovním manažerem Čáslavi k jednáním vrátili a letos spolupráci dotáhli.

Neměli jste v plánu oslovit Chrudim, která je mnohem blíže a hraje stejnou soutěž?
V úvaze to nebylo. Když jsem chtěl spolupracovat s Chrudimí na výměně hráčů, tak neměli o půjčování hráčů zájem, což mi několikrát naznačili. Jejich přístup byl odmítavý. Dál už jsem o tom nepřemýšlel.

Objevily se spekulace, že se k týmu měl přesunout na pozici asistenta trenéra chrudimský kouč Jirousek, který o svém budoucím angažmá v Chrudimi jedná a sám prohlásil, že jedna z možností je i odchod jinam. Můžete tyto informace vyvrátit?
S Pavlem Jirouskem jsme nejednali letos, ani loni. Za dobu, co působím na pozici sportovního manažera, tak jsme se s ním nikdy o spolupráci na trenérském postu nebavili. Informace tedy nejsou pravdivé.

Směřování klubu se viditelně vydalo jinou cestou, než byli fanoušci zvyklí. Mění se tím i ambice týmu?
Musíme si uvědomit, že nepřicházejí k nám do Pardubic top hráči, kteří by měli nějakým způsobem Pardubice táhnout. Jdou sem fotbalisté, kteří jsou talentovaní a mají před sebou budoucnost. Tihle kluci by se měli teprve dále posouvat kolem hráčů, jako je Jeřábek, Kudrna, Frydrych či Němeček. Měli by se vedle nich zlepšovat a čím dál více nám pomáhat, ale všechno přijde časem. Co se týče herního systému, tak to budou řešit trenéři mezi sebou. Ambice jsou o kádru, soupeřích. Obojí spolu souvisí. Nemyslím si, že trenér Hašek přijde a překope to tady.

S novým koučem Haškem přichází z Letné i šest hráčů. Můžete říci, kteří to jsou?
Stále se o tom jedná. S některými hráči jsme již domluveni, ale ještě do toho v některých případech vstoupili jejich agenti. Kluci, kteří přijdou v pondělí, ti už na přípravu určitě budou. Přijde jich na zkoušku šest, ale může se stát, že za čtrnáct dní někteří poputují zpátky do Prahy. Jediné stoprocentní jméno, které mohu potvrdit, je Martin Hašek.

Tím druhým jménem by měl být Lukáš Pouček, který ze Sparty do Pardubic přišel přes zimu. Po sezoně se měl vrátit zpátky. Bude tedy nadále pokračovat?
Je pravda, že to je druhý potvrzený hráč.

A co brankář, který by dělal dvojku Luďku Frydrychovi?
Gólman ze sparťanské rezervy je také v jednání.

S týmem se naopak loučí podzimní záložník a jarní obránce v jedné osobě Tomáš Pospíšil. Ztratili jste o něho zájem, nebo už vám Dukla nenabídla jeho hostování?
Dukla nechtěla jeho hostování prodloužit. Chtěli mu dát prostor v letní přípravě s tím, že by nám začátkem července řekli, zda ho k nám opět uvolní. Byli jsme s ním spokojeni, ale v té době jsme ještě nevěděli, že přijde bližší šance spolupráce se Spartou. Nyní je to ve stadiu, že se spokojíme s potvrzeným příchodem Bočka z Boleslavi a ze stejného klubu se k nám vrací z hostování Adam Fousek.

Autor:


Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. Slezský FC Opava 18 11 4 3 48:25 37
2. 1. FK Příbram 17 10 2 5 29:17 32
3. Fotbal Třinec 18 9 5 4 24:16 32
4. FK Pardubice 17 9 2 6 22:13 29
5. Dynamo České Budějovice 18 7 7 4 25:14 28
6. 1.SC Znojmo 17 8 4 5 24:25 28
7. FK Olympia Praha 19 7 6 6 22:25 27
8. FC Sellier & Bellot Vlašim 17 8 2 7 30:25 26
9. FK Viktoria Žižkov 19 7 4 8 30:29 25
10. FC Hradec Králové 18 6 7 5 23:22 25
11. Baník Sokolov 18 7 4 7 20:21 25
12. FK Varnsdorf 16 4 6 6 22:25 18
13. FC MAS Táborsko 18 4 6 8 21:28 18
14. FC Vítkovice 17 3 4 10 19:36 13
15. FK Ústí nad Labem 18 3 4 11 16:35 13
16. Frýdek - Místek 17 2 5 10 8:27 11

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze