Konec půstu. Fanoušci Pardubic viděli proti Budějovicím sedm gólů

Momentka ze zápasu Pardubice - České Budějovice | foto: Radek Kalhous, MAFRA

17 2018
Gól v utkání Pardubic s Budějovicemi dosud nebyl k vidění dva roky. Středeční představení obou soupeřů však čekání na něj ukončilo. A během divoké pardubické výhry padlo rovnou sedm branek! Východočeši totiž porazili hosty 4:3.

„Jedna věc je výhra, za tu jsem rád. Druhá, že osmdesát minut dřeme, a potom jsme schopni to během deseti minut úplně devalvovat. Pěkně mě to nadzvedává,“ byl přece jen na pozápasové tiskovce trochu kritický pardubický trenér Jiří Krejčí. Ale pěkně popořadě.

Domácí šli do vedení hned v deváté minutě, když první branku zápasu vstřelil záložník Fousek po rohovém kopu.

O osm minut později už ale bylo vyrovnáno. To zase budějovický Hašek dostal přihrávku za obranu, zbavil se i Knoblocha, a v pohodě zakončil do prázdné brány.

A následně ještě v prvním poločase dokonale vynahradili předešlý gólový půst nejprve ve 31. minutě hostující Pešek, když pěknou kombinací hostů otočil skóre zápasu a o tři minuty později domácí Tomáš Čelůstka, jenž znovu vyrovnal.

Momentka ze zápasu Pardubice - České Budějovice

Do druhé části hry taktéž vstoupily lépe Pardubice. V pětapadestáté minutě sice na poslední chvíli hasil velkou šanci Jihočechů jeden z domácích obránců, ale hned z protiútoku se krásnou ranou k pravé tyči prosadil Jan Řezníček a poslal svůj tým opět do vedení.

To potom ještě v 70. minutě dorážkou navýšil Kašiar a bylo to 4:2. Jenže pak přišla dramatická koncovka.

Nejprve v 86. minutě viděl druhou žlutou kartu v utkání domácí Radek Látal a musel do sprch. Toho Budějovice prakticky okamžitě využily a na 3:4 z jejich pohledu snížil Táborský, a aby toho nebylo málo, ve druhé minutě nastavení hostující Mashike trefil hlavou tyč.

Domácí tým ovšem nakonec zvítězil a posunul se na 3. místo.

Tikety na utkání:

Ticket josefschalk

Vklad: 315 Kč

Kurz: 38,66

Výhra: 12 179 Kč

Mistrovství světa ve fotbalu 2018

Fotbalové MS 2018 se hraje od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech. V turnaji se utká 32 týmů rozdělených do osmi skupin. Zlato bude obhajovat Německo, které v roce 2014 ve finále porazilo Argentinu.

1. Slezský FC Opava 29 17 9 3 69:33 60
2. 1. FK Příbram 29 18 4 7 56:30 58
3. FK Pardubice 29 15 3 11 42:30 48
4. FC Hradec Králové 29 13 8 8 48:36 47
5. Fotbal Třinec 29 12 10 7 40:28 46
6. Dynamo České Budějovice 29 10 11 8 42:32 41
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 29 11 5 13 42:47 38
8. Baník Sokolov 29 11 5 13 32:39 38