Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Papadopulos přišel o hokej v Plzni a na fotbal dorazil bez kopaček

Michal Papadopulos ještě na jaře nastupoval za Mladou Boleslav. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

6 2009
V klubu dostal čtyři dny volna a naplánoval si dovolenou v Čechách. "Ale musím změnit plány," hlásil fotbalový útočník Michal Papadopulos z Heerenveenu.

Když v úterý přiletěl do Česka, ozval se mu reprezentační kouč Ivan Hašek. A Papadopulos v telefonu slyšel: "Vezmi si věci a přijeď."

"Jenže já právě žádné fotbalové nádobíčko u sebe nemám," odvětil mu čtyřiadvacetiletý útočník.

Papadopulos byl dodatečně nominován na závěrečné zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010. V sobotu na Letné od 20.30 hraje Česko proti Polsku a o čtyři dny později v Edenu nastoupí ve stejný čas proti Severnímu Irsku.

Ač věděl, že patří mezi náhradníky, s nominací nepočítal. "I proto jsem přiletěl bez věcí, jsem nepřipravený," poznamenal s úsměvem.

"Ale to se vyřeší. Na dnešek si kopačky půjčím a zítra mi snad už z Holandska dorazí ty moje. Nechávám si všechno poslat, právě to řeším," říkal po poledni.

Poté z Prahy nejdřív pojede na Štiřín, kde reprezentanti bydlí. A pak s nimi od 16 hodin absolvuje trénink v nedalekých Kunicích.

Přitom měl z hlavního města vyrazit místo na jihovýchod na jihozápad. "Chystal jsem se do Plzně na hokej, kde hraje Sparta," plánoval.

V hokejové Spartě totiž působí jeho dobrý kamarád Michal Gulaši, který pochází stejně jako Papadopulos z Ostravska. "Těšil jsem se, přece jen na hokej do Plzně, když tam hraje Sparta, to je trochu dobrodružství."

Sparta tak na dnešek přišla o jednoho fanouška a Papadopulos musí měnit plány. "Ale jsem samozřejmě rád, že zase budu v národním mužstvu."

Zatím za reprezentaci nastoupil jen jednou, loni v přípravném utkání v Anglii. Pak sice ještě pozvánky dostával, ale další start si už nepřipsal.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze