Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Panenka: Ronaldinho to trefil jako Vláďa Hruška

7 2006
Barcelona, Praha - Vyhlášený střelec gólů ze standardních situací Antonín Panenka komentuje Ronaldinhův úterní gólový kousek v utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Werderem Brémy slovy: "Bylo to od něj super, ale nic nového. Takový gól jsme dali také, když jsem hrával za Bohemku."

Vážně? Povídejte.
Bylo to v lize proti Olomouci. Věděli jsme, že její hráči při přímáku vyskakují, a tak jsme si řekli, že to zkusíme způsobem jako v úterý Ronaldinho.

Kopal jste tu standardku?
Ne. Rozběhl jsem se, aby si Olomoučtí mysleli, že to zkusím technicky, míč jsem ale přeskočil a spoluhráč Vláďa Hruška to trefil po zemi a opravdu dal gól. Nemyslete si, takhle to kopnout není zas až tak jednoduché.

Z jakého důvodu?
Trefit míč ze standardky prudce po zemi není tak snadné, jak by se mohlo někomu zdát. Pak taky musíte střelu perfektně načasovat, abyste vyskakující hráče podstřelil. Stejně jako Ronaldinho to i Vláďa Hruška trefil výborně.

Šlo tenkrát o momentální nápad na hřišti?
Ne. Přišel s tím trenér Musil. Všiml si, že olomoučtí fotbalisté ve zdi vyskakují, a říkal nám, že když bude příležitost, máme to zkusit.

Byli jste jeho nápadem překvapeni?
Abych pravdu řekl, nevěnovali jsme mu moc pozornosti. Ale na tréninku jsme takhle kopat zkoušeli, takže když se naskytl přímý kop ze slušné vzdálenosti v zápase, hned jsme věděli, co máme dělat. K takovému kopu je potřeba určité dávky drzosti, ale bez přípravy a bez znalosti soupeře by asi zahrát nešel.

To byl podle vás i Ronaldinhův případ?
Určitě. Tím spíš, když jsou dneska všude satelitní televize a tak dál, takže každý si může o soupeři zjistit všechno, co potřebuje. Barcelona měla tuhle fintu připravenou dopředu, o tom jsem přesvědčen. Na tréninku ji určitě zkoušela.

Ronaldinho (vpravo) zahrává trestný kop, kterým pokořil obranu Brém.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze