Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Padly hned dva karetní rekordy

25 2006
Norimberk - Čtyři červené karty, které dnes rozdělil ruský sudí Ivanov rovným dílem mezi nizozemské a portugalské fotbalisty, vstoupí do historie. Ještě nikdy nebylo na světových šampionátech vyloučeno v jednom utkání tolik hráčů. Navíc už nyní byl překonán historický počet červených karet udělených během finálových turnajů.

Historie dosud znala jen čtyři případy, kdy byli vyloučeni tři fotbalisté. Dosavadní rekord se zrodil v roce 1938 v utkání Československa s Brazílií a byl naposledy vyrovnán před týdnem v utkání Američanů s Itálií.

Bláznivé osmifinále všechno překonalo. Ivanov začal rozdávat červené karty už před přestávkou a postupně vykázal Portugalce Costinhu, Nizozemce Boulahrouze, dalšího Portugalce Deka a v nastaveném čase srovnal skóre vykázáním van Bronckhorsta.

Přehled vyloučených hráčů ZDE

V Německu zbývá odehrát ještě dvanáct zápasů a jsou před námi dva týdny bojů, přesto už nyní se šampionát stal turnajem s největším počtem vyloučených hráčů. Seznam, na kterém jsou i čeští reprezentanti Ujfaluši s Polákem, už čítá 23 hráčů.

Hříšníci jsou ze sedmnácti různých zemí, což je více než poloviny týmů bojujících na turnaji.

Dosud největší počet hráčů byl vyloučen v roce 1998 ve Francii, kde červenou kartu vidělo 22 fotbalistů. Před čtyřmi lety na šampionátu v Japonsku a Koreji bylo vyloučeno dokonce jen 17 hráčů.

Sudího Ivanova kritizoval Sepp Blatter, předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). "Sám by si zasloužil žlutou kartu. Jeho výkon zaostával za výkony ostatních aktérů zápasu," řekl první muž světového fotbalu portugalské televizi SIC. Rozhodčímu vytkl, že nebyl dostatečně důsledný proti prohřeškům vůči fair-play.

Rozhodčí Ivanov ukazuje červenou kartu Portugalci Decovi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze