Pacandův návrat: penalta a výhra

12 2006
Brno - Sice zatím odehrál za Brno po svém návratu jen něco přes čtvrt hodiny, ale mezi místními fanoušky už se nese: "S Pacandou jedeme na titul." Když se v 74. minutě včerejšího ligového souboje s Ostravou objevil fotbalista Milan Pacanda na hřišti, neuběhlo ještě ani čtyřiadvacet hodin od té doby, co byl definitivně stvrzen jeho návrat do Brna.

Útočník se tak vrátil po dvou letech do míst, kde byl před svým odchodem vzývaným hrdinou. Také proto si ihned vysloužil ovace jako by rozhodl zápas. A on tak skutečně učinil. Když v 94. minutě upadl v pokutovém území Ostravy, rozhodčí pískl penaltu. Pavlík ji proměnil a Brno se mohlo radovat z výhry 2:1.

"Sevřeli mě dva soupeři a takové kontakty se podle mě pískají," tvrdil Pacanda, přestože se Ostravští cítili po jeho pádu hodně ukřivdění.

Osmadvacetiletý Pacanda, jehož slibnou kariéru přibrzdilo před sedmi lety vážné zranění kolena, nemusel v Brně vůbec skončit.

Po sezoně, kdy hostoval v rakouském Innsbrucku, se vrátil do pražské Sparty. Ta jej však odložila jako nepotřebného do rezervního týmu a Pacanda vyhlížel nové zahraniční angažmá. To nevyšlo a o Pacandu se začaly přetahovat české kluby – Most, Zlín a Olomouc.

Právě ta nejvíc "zdržovala" hráčův návrat do Brna. Ten byl stvrzen až v neděli krátce před půlnocí, když Olomouc definitivně boj o Pacandu vzdala. Až pak mohl poslat sparťanský šéf Křetínský esemeskou do Brna: "Pacanda je váš."

ZPÁTKY V BRNĚ. Milan Pacanda už zase hraje za Brno. Proti soupeři z Ostravy zařídil penaltu.