Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pacanda se proměnil v nový motor týmu

24 2003
Brno - Jako když auto dostane nový, dvakrát silnější motor. Tak se do reálu promítlo zařazení útočníka Milana Pacandy na post tvůrce hry fotbalového Brna. Zvlášť v prvním poločase zápasu Intertoto Cupu proti arménskému Kotajku hýřil Pacanda nápady, využíval velké volnosti, kterou mu trenér Večeřa dopřál.

Běhal po hřišti ve všech směrech, od jedné čáry ke druhé. Už v páté minutě oblafl hostující obranu bleskovou kličkou a vybojoval trestný kop. Z něj pak předložil Doškovi nabídku, již nešlo odmítnout, a výrazně přispěl k rychlému gólu.

Potom několikrát chytře vysunul Šustra nebo Doška, kteří hráli vpředu. Udělal s míčem přilepeným k noze pár rychlých kroků, pak jej zlehka podebral a padáčkem přelstil bránící val.

Hrál na místě, které v uplynulé sezoně patřilo takřka výhradě Milanu Svobodovi. Ten je však zraněn a nemohl nastoupit.

"Taktika se přesunutím Pacandy moc nezměnila," řekl kouč Karel Večeřa. "Jsem s jeho výkonem spokojen, v prvním poločase byl spolu s Abrahámem naším nejlepším hráčem."

Po přestávce si Kotajk Pacandu lépe střežil, nedal mu tolik prostoru. "Hodně se ve druhé půlce zatáhli, bránili v desíti lidech. Bylo těžké se proti takové přesile prosadit," řekl po zápase Pacanda.

I jeho hra postupem času těžkla, souběžně s tím, jak se přestávalo dařit týmu, blednul i Pacanda.

Měl radost, že může hrát za hroty. Už dřív se svěřil, že ve středu pole má víc místa a že může snáz rozjet útok.

"Nejsem tak důsledně bráněn, a to mi vyhovuje," říkal. V sobotu však s výkonem úplně spokojen nebyl. "Zahráli jsme průměrně, neměli jsme dobrý pohyb. Kdyby se hrálo třeba po měsíci přípravy, bylo by to určitě lepší," soudil.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze