Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oznámí Hašek v úterý jméno kouče národního mužstva? Nejspíš ne

6 2009
Nový předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek v pondělí 29. června na tiskové konferenci prohlásil, že nejpozději 7. července oznámí složení realizačního týmu národního mužstva.

V posledních dnech však tento Haškův veřejný slib dostal vážné trhliny.

Jeho trenérský kolega a kamarád Karel Jarolím mu ve středu nabídku zachránit kvalifikaci o účast na mistrovství světa odmítl. Čímž Haška nečekaně zaskočil. Svazový šéf totiž téměř najisto počítal s tím, že Jarolím přijme variantu, aby na podzim vedl jak Slavii, tak v závěru kvalifikace českou reprezentaci.

Jenže Slavii půjde v příštích týdnech o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Pokud neuspěje, budou si chtít slávisté co nejlíp vést v Evropské lize, která je nástupcem Poháru UEFA. A samozřejmě poslední červencový víkend začíná mistrům z Edenu třicetidílná pouť za další obhajobou mistrovského titulu.

Že by Jarolím dokázal přechodně sedět na dvou židlích, to si přitom vedle Haška umělo představit i vedení Slavie, které s touto výpomocí národnímu mužstvu souhlasilo. Jarolím ovšem od začátku zdůrazňoval, že Slavie se úplně zříci nehodlá.

Nakonec to byl nejspíš právě Jarolím, který tuto poněkud divokou variantu přehodnotil. Mohl také dát i na kritiku fotbalových odborníků, jímž se trenérova avizovaná dvojrole pranic nezamlouvala.

A asi si také dobře spočítal, že o stoprocentním trenérském nasazení, jaké Slavia i reprezentace vyžadují, by nemohlo být ani řeči. A jistě dobře ví, že právě ve fotbale je od absolutních výšin nesmírně blízko k pádu do hluboké propasti.

Což by u Jarolíma mohlo přijít hlavně pokud jde o Slavii, protože dosavadní kvalifikační šňůra národního mužstva je už nyní zbabraná víc než dost.

Vraťme se však zpět k úternímu Haškovu představení realizačního týmu reprezentace.

I když nový první muž českého fotbalu oslovil v minulých dnech mimo jiné i Karla Brücknera, současná situace nasvědčuje spíš tomu, že veřejnost se v úterý odpoledne po jednání svazového výkonného výboru dozví zase jen alternativy.

Na to, že jména hlavního kouče, dvou asistentů a trenéra brankářů známa nebudou, by se dalo s úspěchem vsadit. Pokud je však Hašek přece jen oznámí, potom klobouk dolů. Vlastně, opravdu na smeknutí to bude, až když národní mužstvo postoupí na světový šampionát do Jihoafrické republiky.

Poslední Haškova věta k reprezentačnímu kouči je z minulého čtvrtka, tedy den poté, co ho Jarolím zaskočil odmítavým postojem. Hašek řekl stroze: "K trenérovi národního mužstva se dál budu vyjadřovat až příští týden na úterní tiskové konferenci."

Od té doby na toto téma mlčí.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze