Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ožila stará Sparta: Nedvěd, Siegl, Frýdek

14 2003
Příbram - Pátek třináctého byl tentokrát šťastným dnem. Alespoň pro fotbalové fanoušky, kteří se vydali do Příbrami na tradiční exhibiční zápas, v němž se legionáři střetávají s výběrem české první ligy. Při akcích týmu legionářů se tentokrát dalo zavzpomínat na někdejší Spartu. Zvlášť při ukázkové akci trojice Frýdek - Nedvěd - Siegl zakončené gólem musela všechna fotbalová srdce plesat. Nakonec na ukazateli skóre zůstalo svítit 5:5, což jako by dokumentovalo, že při podobných zápasech nejde o body, ale o spontánní oslavu fotbalu.Dále čtěte: Nedvěd si liboval, Frýdek se bál blesků

Zástupci Nadace fotbalových internacionálů její prezident Josef Masopust a ředitel Otakar Dolejš, kteří mají na těchto akcích lví podíl, mohli být s loučením s fotbalovou sezonou spokojeni. Exhibiční zápas hvězd se hrál už podesáté a opět s patřičnou diváckou kulisou.

Šéfové akce měli přece jen drobné problémy, protože na poslední chvíli se jim omluvili Rosický, Koller, Galásek a Gedeon. Ale v sestavě legionářů se trochu zaimprovizovalo a mnozí ze tří tisícovek diváků se mohli dohadovat, kdože je to ta dvanáctka, šikovný levák s rychlým tahem na branku a s nadýchanými centry.

Byl to slávistický brankář Radek Černý, který se v poli rozhodně neztratil, a jeho spolupráce s klubovým spoluhráčem Pavlem Kukou byla obdivuhodná. Černý nabíhal, unikal, dribloval, centroval i střílel. Hravě zvýšil z penalty na 3:1, brankář Jaromír Blažek v dresu ligového výběru byl proti jeho střele bezmocný.

To už bylo po vydatné bouřce a průtrži mračen v úvodu zápasu. Jak rádi by asi tohle nebeské nadělení brali začátkem týdne reprezentanti, kteří před nádhernou pětibrankovou výhrou s Moldavskem prožili tři úmorné a vyprahlé dny v Olomouci...

Skóre se pak měnilo opět při pokutovém kopu, který se zahrával proti svatyni legionářů. Publikum si k exekuci vyvolalo právě Blažka a ten s přehledem překonal Petra Čecha.

V závěru se bouřlivě aplaudovalo už zmíněné akci bývalých sparťanských spoluhráčů. Frýdek mistrným lobem vysunul Nedvěda, ten si pohrál s obráncem a naservíroval míč Sieglovi tak, že člen Klubu ligových kanonýrů skórovat prostě musel.

To už legionáři vedli 5:3, ale ve strhujícím závěru pak dvakrát inkasovali a sudí Hlaváč pískal konec za stavu 5:5. Publikum si marně přálo penaltový rozstřel, hráči obou stran se sešli uprostřed hřiště a vzápětí je ze všech stran obsypala fotbalová drobotina s žádostmi o autogramy.

Ostatně, tihle kluci s fotografiemi svých vzorů se vyřádili už dlouho před výkopem. Jakmile vjelo do areálu auto s fotbalovým osádkou, málem nezaparkovalo. Okamžitě totiž bylo v obležení.

Při těch příjezdech si lovci autogramů mimo jiné spletli teplického Karla Radu s Kollerem a zmýlená jim došla, až když obránci hleděli z očí do očí. "Mně to bylo hned divné, že bych byl tak slavný," smál se Rada ještě po zápase.

Sběratelé podpisů slavných si to ale vynahradili, když se k budově s kabinami přiblížilo luxusní tmavé BMW. Z něj vystoupil ten nežádanější: Pavel Nedvěd, čerstvý držitel Zlatého míče a hvězda Juventusu. Jen hodně ztěžka se nejlepší a nejdražší český fotbalista prodíral bezmála stohlavým davem.

Hlavnímu zápasu předcházel souboj příbramské staré gardy s bývalými reprezentanty nad pětatřicet let. V jejich sestavě se objevili Stejskal, Jakubec, Bičovský, Šilhavý, Petr Rada, Levý, Štambachr, Sloup, Petr Němec, Vízek Knoflíček a Geleta. A i tady se v poli znamenitě činil někdejší vynikající gólman Zdeněk Hruška.

Legionáři - výběr ligy 5:5 (3:2)
Branky: J. Němec 2, Kuka, Černý (pen.), Siegl - S. Vlček 2, Blažek (pen.), Weber, Švancara.
Legionáři: Čech - Drobný, Karel Rada, Škarabela, Petr Vlček, Josef Němec, Frýdek, Nedvěd, Ježek, Kuka, Siegl, Černý.
Výběr ligy: Blažek - Abrahám, Hübschman, Hunal, Křivánek, Mácha, Stanislav Vlček, Otepka, Weber, Kowalík, Švancara, Slepička.

Stará garda Příbram - reprezentanti nad 35 let 4:4 (2:2)
Branky: 
V. Černý 2, Staroba, Nepivoda - Šilhavý, P. Němec, Beránek, Hruška.
Reprezentanti: Stejskal - Jakubec, Bičovský, Šilhavý, Hruška, Petr Rada, Levý, Štambacher, Sloup, Petr Němec, Vízek, Knoflíček, Geleta, Beránek.

Pavel Nedvěd v exhibičním utkání na příbramském stadionu obchází brankáře Jaromíra Blažka

Pavel Nedvěd si svléká promočené triko po exhibičním utkání mezi výběrem ligy a týmem legionářů, za který nastoupil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze