Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trénink v Ostravě: fotky s fanoušky, pak stadionem zněl Jarolímův hlas

9 2016
Porážku v Německu hodit za hlavu a soustředit se už jen na úterní zápas s Ázerbájdžánem - to je teď hlavní úkol českých fotbalových reprezentantů. Večer si poprvé zatrénovali ve Vítkovicích a na otevřený trénink je přišli podpořit fanoušci.

V Ostravě se tým ubytoval v hotelu Clarion, ze kterého před šestou hodinou hráči vyrazili pěšky na nedaleký stadion, kopačky v ruce nebo v batůžku.

Všichni navlékli jednotné soupravy, jen uzdravený útočník Milan Škoda, který přicestoval vlakem až chvíli před tréninkem, měl na sobě oblek.

Ve chvíli, kdy v sousední hokejové aréně probíhal extraligový souboj Vítkovic s Pardubicemi, fotbalisté se začali z tunelu trousit na hřiště. Přivítaly je zhruba dvě stovky diváků, kteří využili toho, že kouč Jarolím trénink otevřel pro veřejnost.

Někteří si přinesli trumpety, další si natáčeli hráče na mobil a když pod tribunou během rozcvičky proběhli, ozval se hlasitý potlesk. Několik fotbalistů dokonce na chvíli přelezlo reklamní panely, aby fanouškům zapózovali pro společnou fotku.

Fotogalerie

„Snad doma nedostanete vynadáno, že jsem vás takhle zmaloval a jste špinaví,“ smál se záložník Ladislav Krejčí, když se malým klukům podepisoval na ruce.

Pak už na podobná zpestření nebyl čas, Jarolím dohlížel na to, aby trénink, který trval necelou hodinu, probíhal v tempu. A stadionem se rozléhal jeho hlas: „Tak to dohrajte, ne?“ zlobil se, když při nácviku zakončení nebyli hráči dost důrazní. „Po zemi,“ velel zase, když přihrávky několikrát letěly moc vysoko.

Na hřišti chyběli stoper Sivok a záložník Skalák, kteří léčili drobné šrámy ze zápasu s Německem. Jinak byl tým v kompletním složení, které už by se nemělo měnit - na utkání s Ázerbájdžánem Jarolím zřejmě nikoho jako náhradu za zraněného Frýdka donominovávat nebude.Najdete na iDNES.czmobilní verze