Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi, fandíme vám! Na první trénink dorazily čtyři tisíce fanoušků

8 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - První trénink českých fotbalistů přímo v dějišti mistrovství Evropy se odehrál v neobvyklých kulisách. Hráče ze stařičkých tribun v Tours pozorovaly čtyři tisíce diváků.

Víc než hodinu před tréninkem, který začínal v půl sedmé, začaly ke stadionu druholigového FC Tours proudit davy fanoušků.

Podél rozvodněné řeky Cher kráčeli kluci v dresech Realu Madrid nebo Manchesteru United, tátové s malými dětmi i dospělé ženy se svými partnery. Místní si zkrátka tréninkem zpestřili začínající večer...

Už příjezd českých fotbalistů byl ve městě velkou událostí. Před krásnou radnicí vlají české vlajky a ze sloupů visí nápisy: „Češi, vítejte!“

„Místní nás vítali už po příletu, hotel je příjemný, celou cestu z hotelu na nás lidé mávali... Příjezd sem do Tours je hodně příjemný,“ popisoval obránce Roman Hubník.

Přesně v 18:30 vyběhli fotbalisté na perfektně připravené hřiště - jako první Tomáš Sivok, David Lafata, Bořek Dočkal, Daniel Pudil a po nich další - a překvapeně se ohlíželi. Tolik lidí zřejmě sami nečekali.

A tak divákům vděčně tleskali a mávali. Brankář Petr Čech, který v letech 2002 až 2004 působil v Rennes, si vzal mikrofon a za celý tým místním poděkoval ve francouzštině.

Fotogalerie

Byl jedním z těch, kteří sklidili největší aplaus. Podobně lidé tleskali Tomáši Rosickému a Jaroslavu Plašilovi.

Byť jejich jména hlasatel trochu komolil... „Tomaz Roziky! Jarozlav Plazil! Petr Ceh!“

Na tribuny stadionu, který stojí už od roku 1978, nakonec dorazilo 3 802 fanoušků. A ti si nejvíc užívali závěrečný zápas „zelení“ proti „červeným“ na zmenšeném hřišti.

„Góóó!“ křičeli, když útočník Milan Škoda za „zelené“ vstřelil první branku utkání. Bouchali při tom do sedaček, takže se hrálo ve slušné atmosféře.

Po hodině a čtvrt trénink skončil. V tu chvíli část fanoušků vstala a tleskala. Jako by tím dávali najevo: „Hodně štěstí na Euru!“

Čech a Rosický se ještě podepsali desítkám dětí a ostatní darovali divákům oficiální míče šampionátu.

„Překvpailo mě, kolik lidí přišlo. Je vidět, že se opravdu těšili. S klukama jsme řešili, že tolik lidí často nechodí ani na českou ligu,“ usmál se Hubník.

Fotbalisté dorazili do Tours ve středu odpoledne. Ze stotisícového města budou dojíždět k zápasům po celé Francii. První je čeká v pondělí proti Španělsku v Toulouse.

Podívejte se do pokojů českých fotbalistů:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze