Ostrava se utrhla, pražské kluby ztrácejí

15 2003
Praha - Fotbalová Ostrava se vytáhla na Slavii a ligu vede už o čtyři body před Brnem, které zaváhalo v Plzni. V nádherném zápase na Strahově sice domácí z penalty v závěru půli vymazali ostravský náskok ze 33. minuty, ale kanonýr soutěže Heinz dvacet minut před koncem rozhodl. Prohrála i Sparta, které první porážku podzimu připravil zaslouženě Liberec.

V dalších sobotních zápasech tým Českých Budějovic potvrdil své předcházející vítězství v Příbrami a v důležitém domácím střetnutí porazil fotbalisty z Olomouce. Dramatický průběh mělo utkání domácích Blšan (hrálo se v Příbrami) s Teplicemi.

Blšanští vedli, hosté potom skóre otočili, ale poslední slovo měli svěřenci kouče Bittengla - za Blšany vyrovnal na konečných 2:2 Pavel Hašek, syn internacionála a trenéra Ivana Haška.

Pokračovala černá série Příbrami, která prohrála potřetí za sebou, tentokrát na Synotu jediným gólem zápasu z 90. minuty. Naopak zdatně si opět vedl plzeňský nováček, když na svém hřišti remizoval s favorizovaným Brnem.

Ve šlágru v Liberci byli domácí viditelně aktivnějším mužstvem a o jejich dvoubrankové výhře rozhodla především lepší koncovka. Generálka na úterní zápas s Chelsea v Lize mistrů tak Spartě nevyšla.

Baník si znovu získává srdce fanoušků

Liberecký záložník Karol Kisel a sparťanský záložník Rastislav Michalík.

Liberecký obránce Tomáš Zápotočný přehlavičkoval sparťanského záložníka Jiřího Němce.

Velká šance Sparty, střelu Tomáše Juna ale liberecký gólman Antonín Kinský vyrazil. Za Junem přihlíží Tomáš Janů.

Budějovický kouč Pavel Tobiáš nervózně sleduje zápas s Olomoucí.

Českobudějovičtí vlajkonoši.

Budějovický gólman Jakub Kafka zdraví po zápase diváky.

Budějovický útočník David Lafata vstřelil ve 31. minutě vítězný gól.

Fotbalisté Liberce společně s fanoušky oslavují vítězství nad Spartou.

Nejlepší hráči zápasu: střelec druhého gólu Baffour Gyan, brankář Antonín Kinský a autor úvodní trefy Michal Pospíšil.

Věrní fanoušci v dešti na nekryté tribuně.

Liberecký záložník Karol Kisel leží na trávníku po faulu.

Sparťanský obránce Petr Johana se oficiálně rozloučil s Libercem, odkud v létě přestoupil.