Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Osmnáctku povede v memoriálu nový trenér

25 2003
Praha - Jubilejní desátý ročník turnaje fotbalistů do osmnácti let pořádá Česká republika. Na hřištích v Praze, ve středočeském, východočeském a libereckém kraji se představí osm mládežnických reprezentací v rámci Memoriálu Václava Ježka. Český tým se bude pokoušet o čtvrté turnajové vítězství pod novým trenérem Michalem Bílkem.

"Devatenáctka skončila svoje působení, protože letos se v této kategorii nehraje mistrovství světa. A protože loňská sedmnáctka nepostoupila na evropský šampionát, došlo ke změnám v realizačním týmu," vysvětlil trenér Michal Bílek přechod k osmnáctce.

Bílek ještě v červnu vedl výběr do devatenácti let ne evropském šampionátu, v Lichtenštejnsku získal s týmem bronzové medaile.

Prestižní memoriál poslouží novému kouči pro testování nových hráčů. Část současného kádru osmnáctky odčerpá o rok starší výběr, který hraje kvalifikaci.

Přehled vítězů

1994 - Polsko
1995 - Česko
1996 - Česko
1997 - Chorvatsko
1998 - Španělsko
1999 - Česko
2000 - Polsko
2001 - Německo
2000 - Polsko

"Devatenáctka si od nás vezme možná až sedm hráčů. Je jasné, že kvalifikace má přednost. Aspoň vyzkoušíme nové kluky a uvídíme jak na tom jsou."

I proto si Bílek naklade žádné konkrétní cíle. "Určitě se pokusíme dojít co nejdál, ale nemá cenu teď mluvit o postupu do finále."

V tom loňském českým tým prohrál na penalty s Polskem. Pokud chtějí fotbalisté pořadatelské země zopakovat účast v posledním zápase memoriálu, musí postupně zdolat ve skupině A Irsko, Švédsko, Slovensko.

S ostrovním výběrem změřil síly už loni a zvítězil 1:0 gólem Husovského. Nejčerstvější zkušenost mají právě se Švédy.

"Když tam byla osmnáctka na turnaji, prohrála 3:1. Máme jim co oplácet. Teď jsem dostal videokazetu z toho zápasu, takže se na ně dobře připravíme."

Všechny informace o Memoriálu Václava Ježka najdete zde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze