Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opatrnost bude proti Česku zakázána

14 2000
P a ř í ž - Po čtyřech dnech evropského šampionátu ve fotbale, v nichž se představila všechna zúčastněná mužstva, hodnotí francouzský sportovní list L'Équipe sebevědo mě šance francouzského národního týmu a domnívá se, že udělal zatím nejlepší dojem. L'Équipe dokonce připomíná, že v sázce pátečního utkání s Českou republikou je i to, aby si mohli ve třetím zápase skupiny Francie - Nizozemsko zahrát francouzští náhradníci.

S dvěma vítězstvími by byli "modří" již ve čtvrtfinále a v posledním zápasu skupiny D by někteří hráči mohli na Euru aspoň jednou nastoupit, napsal list.

Francie je dosud jediným týmem, který spojuje sílu, rychlost, představivost, soudržnost, zkušenosti, trpělivost, efektivitu a taktickou inteligenci, vypočítal L'Équipe. Francie ještě samozřejmě není mistrem Evropy, ale ať dopadne jakkoli, žádný tým dosud nevystoupil s takovou autoritou a nikdo nemá žádnou osobnost typu Zidaneho - možná vyjma Portugalců a jejich záložníka Figa, uvedl list.

Střízlivěji se v rozhovoru s deníkem Le Figaro vyjádřil právě Zinedine Zidane, který připomněl slabou první čtvrthodinu v zápasu s Dánskem. "Byli jsme příliš opatrní, a to bude v pátek proti Čechům zakázáno. Češi si nezasloužili prohrát s Holandskem a budou to chtít dokázat."

L'Équipe také přinesl reportáž ze sídla české výpravy v belgickém Knokke-Heistu a citoval trenéra Jozefa Chovance, podle něhož je nyní hlavní starostí koncentrace. Dosud jsme studovali první odehraný zápas, ale od této chvíle se zaměřujeme na Francii, řekl Chovanec.

Od začátku jsem říkal, že proti Francii to bude pro nás klíčový zápas, a skutečně tomu tak je, dodal. Nizozemci mají více individualit, ale Francie je kompaktnější, má větší sebedůvěru, hraje více jako tým a je silná ve všech řadách, řekl trenér českého týmu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze