Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom končí bezbrankovou remízou. Také druhý poločas nám přinesl poměrně ofenzivní podívanou, avšak oba celky se hodně trápily ve finální fázi. I druhý poločas nakonec nabídl několik zajímavých střeleckých možností, avšak ani jedna z nich neskončila až v síti. Přesto druhé dějství spíše patřilo domácímu celku, který si nakonec na slovenského brankáře Dúbravku. Dnešní utkání dokonce nenabídlo ani jednu kartu, zřejmě se jedná o zaslouženou dělbu bodů.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.

90+4

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion(4-1-4-1)

Johnstone
Furlong
27 O'Shea
O'Shea
Bartley
Townsend
Yokuşlu
12 Pereira
Pereira
Gallagher
Maitland-Niles
Phillips
83. min Grant
17 Diagne
Diagne
84. min Robson-Kanu

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Dúbravka
17 Krafth
Krafth
Lascelles
2 Clark
Clark
Dummett
Hendrick
57. min Gayle
Shelvey
14 Hayden
Hayden
28 Willock
Willock
Joelinton
21 Fraser
Fraser
90+3. min Carroll

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hopton

Náhradníci
West Bromwich Albion
 • 7Robinson
 • 4Robson-Kanu
 • 19Sawyers
 • 23Snodgrass
 • 6Ajayi
 • 25Button
 • 29Grant
 • 8Livermore
 • 22Peltier
Náhradníci
Newcastle United
 • 26Darlow
 • 7Carroll
 • 12Gayle
 • 15Lewis
 • 19Manquillo
 • 36Longstaff
 • 11Ritchie
 • 23Murphy
 • 18Fernández
90+3
Střídání

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Andy Carroll.

90+2

Rohový kop se ovšem domácímu celku vůbec nepovedl, míč se totiž stočil daleko mimo dosah všech hráčů a bude se tak pouze odkopávat.

90+1

Gallagher to před malým momentem zkoušel střílenou nabídkou do pokutového území, kde ovšem trefil pouze protihráče, od kterého šel míč na rohový kop.

90
Důležité

Nastavují se tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, stále na první branku čekáme. S jistotou nás ale ještě čeká nastavený čas.

87

Posléze se o provedení autového vhazování postaral domácí Townsend. Do kombinace se navíc zapojil také brankář Johnstone, který odkopával doprava.

85

Newcastle se konečně s míčem dostal na útočnou polovinu, kde sváděl hlavičkový souboj střídající Robson-Kanu, kterého si nakonec pohlídal soupeř.

84
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Mbaye Diagne, přichází Hal Robson-Kanu.

84

Domácí celek se v závěru zápasu dostává k sympatickému tlaku. Dúbravka měl také v tomto případě hodně práce, nakonec se mu míč povedlo vyrazit.

83
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Karlan Grant.

82

Rohový kop se snebezpečně snášel směrem do hostující branky, kde nakonec musel vážně zasahovat brankář Dúbravka, který vytěsnil míč na další roh.

81

Do konce tohoto zápasu nám zbývá poslední desetiminutovka, dost možná se dočkáme bezbrankové remízy. Ještě nepředbíhejme, zbývá totiž dost času.

80

West Bromwich Albion tak mohl rozehrávat z vlastní obranné poloviny. Rozehrávku si i tentokráte vzal na starost brankář Johnstone, který našel pouze soupeře.

79

Poté se povedlo z obrany včas vystoupit Bartleymu, který ovšem nerozehrál přesně. Newcastle se pokoušel vydat do protiútoku, avšak fauloval Gayle.

78

Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel domácí Diagne. Dúbravka se tak postará o rozehrávku.

77

Pokračovalo se odkopem od hostující branky, při kterém to Dúbravka zkoušel vysokým pasem směrem na Joelintona, kterému se povedlo přetlačit soupeře.

75

Maitland-Niles se na pravém křídle dostal přes záda protihráče, načež se dostal do velkého úhlu. Proto ještě nahrával pod sebe, Diagne ale na míč nedosáhl.

73

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Před malým momentem si střeleckou pozici dokázal najít Joelinton, kterého ale vychytal Johnstone.

72

Poté se jako první k volnému míči dostal obránce Clark, který na jistotu vyprodukoval zpětnou nahrávku na brankáře Dúbravku, jenž rozehrál do strany.

71

Také hostující celek si mohl vyzkoušet další rohový kop. Ten sice nic nebezpečného nepřinesl, avšak Newcastle pokračoval v aktivitě, kterou zastavil O ́Shea.

69

West Bromwich Albion poté zahrával další rohový kop, na který si na hranici malého vápna dokázal nejvýše naskočit obránce Bartley, který ale nemířil přesně.

68

Pereira se na levém křídle přeci jenom znovu dostal k centru, který se také v tomto případě snášel směrem na Diagneho. Hostující obrana ho ale ubránila.

67

Ani v tomto případě se daleko s míčem nedostal domácí Diagne. Poté se k odraženému míči jako první dostal kolega Gallagher, který byl zastaven nedovoleně.

66

K němu se postavil právě Fraser, který pravačkou stáčel míč směrem do malého vápna. Tam se ovšem nacházel Bartley, kterému se povedlo ideálně odvrátit.

65

Fraser se po delší době zapojil do útočného výpadu svého celku, avšak centrovanou nabídku poslal do protihráče. Newcastle bude zahrávat rohový kop.

64

Máme za sebou hodinu hry, nicméně na první branku tohoto zápasu stále čekáme. West Bromwich Albion je nyní aktivnější, avšak soupeř hraje dobře z obrany.

63

Diagne je v tomto duelu hodně aktivní, avšak tomu chybí přesný zářez. Tentokráte se vyškrábal do vzduchu přes Dummetta, hlavičku ale poslal vysoko nad.

62

Do rychlého protiútoku se poté vydal hostující Willock, který to nakonec vzal na sebe. Jeho rána pravou nohou směřovala k bližší tyči, kam se natáhl Johnstone.

61

Jeho odkop se nakonec snášel daleko na opačnou polovinu hrací plochy. Tam se do hlavičkového souboje dostával Diagne, se kterým si ale poradil Lascelles.

60

Townsend poté odkopával na opačnou polovinu, kde si ovšem nedovoleným způsobem pomáhal útočník Joelinton. Rozehrávat tak bude brankář Johnstone.

59

Townsend se poté dostal k volnému míči, který se snažil přeposlat do tandemu na Phillipse. Do dráhy letu balónu se postavil zadák Krafth, který vyrazil kupředu.

58

Před malým momentem jsme sledovali první střídání tohoto zápasu. Po něm jsme sledovali odkop od domácí branky, který si na druhé straně našel Diagne.

57
Střídání

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Dwight Gayle.

56

To znamená, že jsme sledovali autové vhazování. Furlong zvolil hodně vysokou nabídku, kterou si na opačné polovině dokázal najít Dummett, jenž odvracel.

55

Slovenský brankář Dúbravka tak nemusel zasahovat, naopak se poté sám postaral o rozehrávku od své branky. Hrací předmět se ovšem snesl až do zámezí.

54
Důležité

Tutovka pro West Bromwich Albion! Na levé straně se k míči dostal domácí Townsend, který vyprodukoval přesnou nahrávku na Phillipse, jenž pálil nad branku.

53

Poté se jako první k volnému míči dostal hostující Lascelles, který se pokoušel rozehrát podél autové lajny. Tam ovšem jeho nabídku zablokoval jeden z obránců.

52

Následoval rohový kop z levé strany, o který se postaral West Bromwich Albion. Centrovaná nabídka nakonec doputovala na pozorného obránce Clarka.

51

Newcastle poté postupoval po levém křídle, kde se nakonec Fraser dostal až k centru směrem do pokutového území, kde se ovšem dokázal předvést brankář.

50

Yokuslu se poté snažil přeposlat míč na pravou stranu, kde byl ovšem příliš pozdě v souboji Furlong. Soupeř se tak vydal do protiútoku, který táhne Joelinton.

49

Ve středu hrací plochy poté dokázal zakročit Gallagher, kterému se povedlo přenést hru na zcela osamoceného Phillipse, jenž raději počkal na podporu spoluhráčů.

48

Před malým momentem to po levém křídle chtěl vzít na sebe hostující Fraser, avšak míč nakonec skončil až v zámezí. Následovat tak bude autové vhazování.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesla ani jednu branku. Sledovali jsme ovšem vyrovnanou podívanou, která nabídla poměrně atraktivní partii, přičemž si oba celky vypracovaly několik slušných střeleckých pozic. Přesto jsme se nakonec branky nedočkali, druhý poločas zřejmě nabídne podobnou podívanou. Doufejme, že se přesto jeden z týmů dočká úvodní branky.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Furlong spadl po souboji s Dummettem, avšak dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok. Až poté bylo pískáno ve prospěch hostujícího celku.

45
Důležité

Nastavuje se minuta.

43

Přeci jenom se nám blíží konec prvního poločasu, v posledních minutách nám atraktivita utkání trochu uvadla. Johnstone bude odkopávat od své svatyně.

41

Johnstone musel spěchat s rozehrávkou, přičemž se mu povedlo odehrát míč na opačnou polovinu, kde se ve vzduchu znovu dokázal prosadit Diagne.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Na centrovanou nabídku si před malým momentem dokázal naskočit domácí Diagne, kterému se povedlo hlavičkovat, avšak jeho střelu zneškodnil Dúbravka.

37

O ́Shea poté riskoval se snahou o rozehrávku ke středovému kruhu. Tam měl sice daleko k míči Maitland-Niles, za ním ovšem číhal volný kolega Diagne.

36

Dúbravka měl další práci, i tentokráte ovšem střelecký pokus směřoval přímo doprostřed branky. Jednalo se o snadný zákrok, poté jsme sledovali rozehrávku.

35

Shelvey se poté kousek od svého pokutového území dostal do menších problémů, přesto se mu povedlo hru přenést na pravou stranu, kde narazil Krafth.

34

Nakonec si rozehrávku vzal na starost Shelvey, který poměrně překvapivě rozehrával nakrátko na Frasera, jehož centrovanou nabídku si ale našel soupeř.

33

K nedovolenému zákroku poté sál domácí Bartley, který v souboji poslal na zem Willocka. To znamená, že Newcastle bude zahrávat zajímavou standardku.

31

Domácí tak přečkali slušnou šanci soupeře, nicméně na první branku stále čekáme. Pokračovat se bude rozehrávkou od branky, a sice z nohy Johnstona.

30

Townsendovi se povedlo zakročit ve svém pokutovém území, odkud hlavou odvracel míč na rohový kop. K němu se postavil hostující Fraser, který našel Shelveyho, jenž trefil Johnstona.

29

V pokutovém území se nejvýše do vzduchu dostal domácí Maitland-Niles, kterému se povedlo prodloužit za svá záda, kde ovšem vysoko nad pálil Diagne.

28

Poté se do útočného manévru domácích zapojil také Gallagher. Ten se pokoušel prodrat se kolem Shelveyho, avšak druhý jmenovaný ho dokázal včas zastavit.

27

Newcastle se znovu s míčem usadil na druhé straně hrací plochy, kde si vyzkoušel další autové vhazování. Krafthova nabídka pro změnu našla Yokuslua.

26

Lascelles to poté zkoušel nákopem na pravou stranu, kde se mu ke spolupráci přihlásil naběhnuvší Joelinton. Jako první se ovšem k míči dostal Townsend.

25

Krafth tentokráte obstaral dalekonosné autové vhazování, které ovšem dopadlo pouze na nohu Bartleyho. Rychlá protiakce domácích skončila u Clarka.

24

Krafth si dával s provedením autového vhazování poměrně dost načas. Nakonec si vybral pouze dobře postaveného Phillipse, který opět odvracel do autu.

23

Townsend poté rozjel akci po levém křídle, kde se mu povedlo oslovit také vedle stojícího Phillipse. Jeho nabídku zablokoval Hendrick, míč zůstává na hřišti.

22

Dúbravka si připsal svůj první zákrok, do pokutového území si totiž dokázal seběhnout Pereira, který ovšem v náběhu mířil pravačkou přímo doprostřed branky.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, která nabízí ofenzivní momenty.

20

Hodně daleko k míči měl poté hostující Joelinton, který tak na prudkou nahrávku neměl šanci dosáhnout. Míč skončil v zámezí a rozehrávat bude Johnstone.

19

Newcastle to raději zkoušel rozehrávku nakrátko po zemi, přičemž slovenský brankář Dúbravka rozehrál na kopačku Lascellese, který oslovil také Clarka.

18

Gallagher se ovšem u postranní lajny nedokázal dostat za záda Dummetta, přičemž druhý jmenovaný vybojoval odkop od branky, který obstará Dúbravka.

17

Yokusluovi se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel kolega Furlong. Ten se ještě pokoušel přeposlat na Gallaghera, který vybojoval míč.

16

Následovalo autové vhazování z levé strany při kterém to Clark zkoušel vzdušnou nabídkou na opačnou polovinu, kde v hlavičkovém souboji uspěl soupeř.

15

West Bromwich Albion to poté zkoušel přes levou stranu hrací plochy, kde se k centrované nabídce dostal Phillips, který ovšem našel nohu soupeře.

14

Newcastle poté zahrával rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Domácí se rovněž vydali do protiútoku, při kterém zasahoval Dummett.

13

Do rychlého protiútoku se poté dostával hostující Joelinton, který se s míčem dostal až do pokutového území, kde jeho nabídku na Frasera zablokoval soupeř.

12

Poté jsme sledovali odkop v podání obránce Kraftha, který ho poslal pouze ven z hrací plochy. Na řadu přijde autové vhazování, k míči se již staví Townsend.

11

Do menších problémů se před malým momentem dostal Gallagher, který vyprodukoval zpětnou nahrávku na kopačku Johnstona, jenž odkopával do strany.

10

U postranní lajny se jako poslední dotkl míče domácí Diagne. Autového vhazování se tak mohl chopit obránce Krafth, kterému přispěchal na pomoc Hendrick.

9

Z velké vzdálenosti to poté zkoušel vzít na sebe hostující Krafth, který si připravil střeleckou pozici daleko od branky, přičemž jeho rána doputovala do rukavic.

8

V pokutovém území dokázal zakročit Clark, který odvracel do bezpečí. Na opačné straně se do zajímavé pozice dostával Fraser, po jehož nahrávce pálil Joelinton.

7

Posléze jsme sledovali nedovolený zákrok ze strany napadajícího Frasera, který zavadil o kopačku protihráče. Od středového kruhu bude rozehrávat Yokuslu.

6

Snadná práce pro slovenského brankáře Dúbravku, kterému se poté povedlo výhozem rozehrát do strany. Hostující celek se poté znovu vracel zpět.

5

Také West Bromwich Albion si vyzkoušel první rohový kop tohoto zápasu, který se snášel na přední tyč. Tam se nacházel hostující Shelvey, který odvracel.

4

Rohový kop se ovšem snesl pouze na hlavu domácího Furlonga, kterému se povedlo odklidit míč do bezpečí, kde byl nedovoleně zastaven útočník Diagne.

3

V úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany. Krafth se pokoušel oslovit Willocka, kterému se povedlo vybojovat rohový kop.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, O'Shea, Bartley (C), C. Townsend – Yokuşlu – Matheus Pereira, Gallagher, Maitland-Niles, M. Phillips – Diagne.
Náhradníci: Button – Robinson, Robson-Kanu, Sawyers, Snodgrass, Ajayi, Grant, Livermore, Peltier.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Hendrick, Shelvey, Hayden – Willock, Joelinton, Fraser.
Náhradníci: Darlow – Carroll, Gayle, Lewis, Manquillo, S. Longstaff, Ritchie, Jacob Murphy, F. Fernández.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hopton.

West Bromwich Albion

West Bromwich Albion se pro změnu nachází na devatenácté pozici, což pochopitelně znamená sestupové pásmo. Nováček soutěže doposud nasbíral sedmnáct bodů a na sedmnáctý Newcastle momentálně ztrácí již devět bodů. West Bromwich Albion ovšem z posledních čtyř ligových duelů prohrál pouze jedinkrát, zároveň ale vyhrál pouze v jediném případě. Teprve letošní třetí vítězství přišlo na domácím stadionu proti Brightonu, který nakonec prohrál jedinou brankou. West Bromwich Albion je ale nejhorším domácím týmem celé Premier League, na svém kontě sice má deset bodů, avšak naprosto totožný počet bodů mají další tři mužstva.

Newcastle United

Fotbalisté Newcastlu se po šestadvaceti odehraných zápasech nacházejí na sedmnácté pozici tabulky Premier League. Newcastle tak na sestupové pásmo má tříbodový náskok, v případě vítězství se tak maximálně může dostat před šestnáctý Brighton, který má navíc naprosto totožný počet bodů, tedy šestadvacet. Newcastle United naposledy v lize vyhrál před necelým měsícem, z posledních tří duelů se mu tak povedlo vybojovat pouze jeden bod za nerozhodný výsledek 1:1 proti Wolves. Newcastle United je navíc třetím nejhorším venkovním týmem celé soutěže, z hlediska získaných bodů je na tom hůř už jen dvojice West Brom – Sheffield United.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi West Bromwich Albion a Newcastle United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Mohlo by vás zajímat