Dobrý večer, vítáme vás u on-line reportáže z mezistátního utkání Turecko - Česko, hraje se na stadionu v Manise na západě země.

Čeští fotbalisté nastoupí v sestavě: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Vydra, Rosický, Plašil, Darida, Krejčí - Lafata.

Za zraněného fotbalisty roku Petra Čecha, který si o víkendu při utkání s Newcastlem zlomil malíček, tedy v bráně zaskočí Jan Laštůvka, gólman ukrajinského Dněpropetrovsku.

Složení obrany i útoku je podle očekávání. Na pravé straně zálohy naskočí Matěj Vydra, kononýr druhé anglické ligy, na té druhé sparťanské křídlo Ladislav Krejčí. Mezi nimi bude tvořit hru trojice Plašil, Rosický, Darida.

Gökhan
46. min Altintop o hráči
Kaldirim
14 Turan
Turan
10 Sahin
Sahin
61. min Bulut o hráči
15 Topal
Topal
67. min Emre o hráči
23 Inan
23 Sararer
Sararer
68. min Özek o hráči
19 Erdinc
Erdinc
46. min Yilmaz o hráči

Vydra
56. min Dočkal o hráči
Rosický
73. min Ordoš o hráči
13 Plašil
Plašil
22 Darida
Darida
88. min Suchý o hráči
Krejčí
63. min Jiráček o hráči
21 Lafata
Lafata
63. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Kuipers - van Rökel, Zeinstra
Počet diváků: 0

Kapitán Rosický se vrací do sestavy národního týmu po osmi měsících. Naposledy nastoupil na loňském Euru, od té doby chyběl kvůli zranění achilovky.

Dnešní zápas je generálkou na březnové kvalifikační zápasy s Dánskem a Arménií.

Češi nad Tureckem nevyhráli už téměř deset let, navíc v paměti zůstává pět let starý vzájemný zápas z evropského šampionátu, kdy Turci po velkém obratu slavili výhru 3:2 a také postup do čtvrtfinále na úkor českého týmu.

1

Začal první poločas utkání Turecko - Česko
Rozehráli fotbalisté Turecka.

1

Domácí tým krátce po výkopu pokazil jedoduchou přihrávku a přišel o míč.

2

Ale ani Češi nezůstali u míče dlouho, a tak opět kombinuje turecké mužstvo.

3

Zatím se hraje velmi opatrně. Rosický zkouší na pravé straně spolupracovat s Vydrou, ale přihrávka neprošla.

3

Ladislav Krejčí (Česko) vstřelil gól. Turecko - Česko 0:1
Český tým zničehonic vede! Turci nechali odkrytou levou stranu obrany, místa využil Rosický přihrávkou na Daridu a ten poslal míč před bránu Krejčímu. Sparťanský záložník sice střílel svou slabší pravou nohou, ale přízemní pokus pod brankářem Onurem prošel.

4

Vydra se prodírá do další šance, ale ve vápně o míč nakonec přichází.

5

Do střelecké příležitosti se žene na druhé straně také záložník Sahin, ale jeho střela je zblokovaná na roh.

6

Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, ale zůstávají u míče.

7

Češi jdou do brejku. Na levé straně utíká s míčem Vydra a na závěr přihrává před bránu Lafatovi, ale tomu chybí k dostižení míče pár kroků. Jinak by zakončoval do prázdné brány.

9

Turecko zahrává standardní situaci, ale centr se odráží od zdi. Po následném centru píská rozhodčí ofsajd.

11

Česko nyní delší dobu drží míč, ale po většinu času na vlastní polovině. Balon nakonec míří za autovou čáru.

12

Krejčí centruje z levé strany, Onur vyráží, ale Češi v útoku pokračují a kombinují kolem šestnáctky.

13

Další centr Krejčího z levé strany. V tomto případě hledal v šestnáctce Vydru, ale ten pod tlakem soupeře pálí levačkou zcela mimo.

15

Po střeleckém pokusu Turků, který Laštůvka bez potíží zneškodnil, mnohem více zahrozili hosté. Darida se dostal k míči zhruba deset metrů od brány a vystřelil levačkou. Onur měl co dělat, aby vyrazil míč do strany.

16

Sahin střílí gól a stadion se raduje, ale zbytečně. Záložník Dortmundu byl v jasném ofsajdu.

18

Turecko zatím nepředvádí moc dobrý výkon, svěřenci trenéra Bílka mají více ze hry.

20

Češi si v pohodě přihrávají v obranné řadě a pak zkoušejí vyslat centrem dopředu Lafatu. Ten však na tureckou obranu nevyzrál.

21

Krajčí si zpracovává centr u rohového praporku, ale jiný praporek ho zastavuje. Ofsajd.

22

Český tým dobře napadá tureckou rozehrávku. Domácí se i přesto dokázali vydat s míčem dopředu, ale křížný centr do vápna proletěl přes všechny hráče.

23

Turan bojuje u postranní čáry o míč s gebre Selassiem a pomáhá si faulem. Balonu se tak ujmou opět čeští fotbalisté.

25

Rosický si zpracovává přihrávku osmnáct metrů od turecké brány, otáčí se a střílí pravačkou. bránu však netrefuje, míč letí několik metrů vedle.

26

Tursci kombinují na útočné půlce, ale zatím dost daleko od Laštůvkovy brány.

27

Erding se snaží trefit halfvolej, ale vůbec mu to nevyšlo, a tak míč pomalu doskákal k Laštůvkovi.

27

Hosté budou kopat roh.

28

David Lafata (Česko) vstřelil gól. Turecko - Česko 0:2
Dnešní večer patří zatím střelcům ze Sparty. Rohový kop zahrával Krejčí, jeho centr sice Turci odvrátili, ale jen k Daridovi, jenž ihned vypálil. Gól ovšem patří Lafatovi, který Daridovu střelu znatelně tečoval. Brankář Onur byl bez šance.

30

Turecko se pokusí snížit ze slibného přímého kopu.

31

Z přibližně 22 metrů vystřelil Selcuk a vystřelil velmi dobře. Jeho prudký pokus přeletěl zeď a mířil do horního růžku brány, ale Laštůvka skvěle zasáhl a vyrazil Selcukovu ránu na roh.

32

Domácí mohli napodobit předchozí gólový moment českého mužstva, ale dorážka zpoza šestnáctky byla zblokována.

34

Rosický přihrál před vápnem Vydrovi a ten mu chtěl pas opětovat, ale tentokrát pozorná turecká obrana mu v tom zabránila.

35

Češi k protihráčům stále poměrně důrazně přistupují, nyní je však u míče Sivok a po faulu padá na zem.

36

Na druhé straně je teď faulován i Plašil a nevypadá to s ním dobře. Selcuk mu šlápl spodkem kopačky na kotník.

37

Záložník Bordeaux potřebuje ošetření, ale už může zase pokračovat.

39

Turan přihrává před pokutové území Selcukovi, který rovnou střílí. Laštůvka se musí natáhnout k tyči, ale zasahovat nakonec nemusí, protože míč letí půl metru vedle.

40

Vydra přebírá na pravé straně míč od Daridy a pak se skvěle uvolňuje přes několik protihráčů. Běží do šestnáctky a tam místo přihrávky raději střílí, ale jen několik metrů vedle vzdálenější tyče.

42

Češi v prvním poločase svého soupeře po většinu času přehrávali a pokračují v tom i v jeho závěru. Drží míč a kombinují na útočné polovině.

43

Hosté jsou stále u míče, ale k turecké bráně se nepřibližují.

44

Limberský centruje z levé strany a trefuje ruku soupeře. Ten ukazuje, že se jen kryl, ale sudí píská standardku.

45

Rosický centruje na přední tyč, ale tam je připravený domácí hráč. Chvíli nato se ale přece jen dostává ke střele Lafata, jenže zakončuje nepřesně.

45

Turci se stále nemohou vymanit ze své poloviny, natož dostat se k Laštůvkově bráně.

47

Turečtí fotbalisté vběhli do druhého poločasu aktivněji, už dokonce zahrozili hlavičkou, ale ta naštěstí pro Laštůvku letěla mimo.

48

Turci dál útočí. Turan se snaží obelstít Kadlece, ale od toho se míč odráží na rohový kop.

49

Po rohu míč propadá mezi hráče v šestnáctce a Laštůvka si musí dávat pozor na střelu z deseti metrů. Naštěstí pro něj letí míč mimo tři tyče.

50

Po centru Krejčího své spoluhráče nepřesvědčil gólman Onur. Míč mu vyklouzl, ale v blízkém okolí nebyl nikdo z Čechů, kdo by toho využil.

52

Zdá se, že úprný tlak Turků z úvodu poločasu upadl. Hosté odolali.

53

Čeští obránci nechali před bránou volného Sercana a ten se dostal ke střele. Laštůvka ovšem dokázal zasáhnout a zabránil Turecku ve vstřelení kontaktního gólu.

54

Domácí tým se dál u míče a žene se dopředu. Sahin však centr ze strany netrefuje dobře.

55

Na hřiště se chystá záložník Dočkal.

56

Lafata střílí z hranice šestnáctky, ale jeho přízemní střela letí doprostřed brány, kde je připravený gólman Onur.

56

Střídání Česko: ze hřiště odešel Matěj Vydra, nahradil ho Bořek Dočkal

57

Turci se chtějí dostat s míčem ze své poloviny, ale hosté jim v tom zatím brání.

58

V posledních momentech dochází jen k bojům ve středu hřiště. Ani jednomu týmu se nedaří dostat alespoň k pokutovému území soupeře.

60

Rosický centruje z pravé strany na Lafatu a ten trká do míče hlavou. Jenže poměrně z velké dálky, a tak domácí gólman nemá s jeho střelou velké problémy.

61

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Nuri Sahin, nahradil ho Umut Bulut

62

Burak přihrává z pravé strany před bránu a k míči se řítí Sercan. Naštěstí pro hosty včas zasahuje Kadlec.

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Petr Jiráček

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Stanislav Tecl

64

Nebezpečná střela Turana! Napřáhl z více než dvaceti metrů a jeho pokus prosvištěl těsně kolem vzdálenějšího horního růžku Laštůvkovy brány.

66

Mehmet se v pokutovém území dostává k hlavičce, ale pod tlakem Kadlece posílá míč pouze nad sebe. Češi se pak ubránili.

67

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Mehmet Topal, nahradil ho Belözoglu Emre

68

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Sercan Sararer, nahradil ho Ahmed Ilhan Özek

69

Probíhá nepříliš záživná pasáž zápasu. napravit ot může Darida, ale před vápnem si kope míč moc před sebe. Hosté z toho budou mít alespoň roh.

70

Po výměně míče s Limberským centruje před bránu Rosický, ale míč chytá brankář Onur.

71

V pokutovém území Česka se zjevuje s míčem Bulut a sraženou střelou už překonává Laštůvku. Míč míří do brány, ale metr před brankovou čárou ho odkopává do bezpečí Kadlec!

73

Jiráček si na levé straně přihrává s Teclem, ale pak kazí centr. Obloučkem jen posílá míč do rukavic tureckého brankáře.

73

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Michal Ordoš

75

Do další šance se tlačí Bulut, ale těsně před ním si pro přihrávku ze strany přiběhl Laštůvka a skryl míč do náruče.

76

Laštůvka znovu v akci, tentokrát sbírá vysoký centr z levé strany.

78

Parádní zákrok Laštůvky! Po centru z levé strany hlavičkuje zblízka nehlídaný Bulut, ale Laštůvka mu kazí gólovou radost, když vyráží míč pravou nohou.

80

Emre fauluje Daridu a po odpískání svého zákroku se ještě zlobí na rozhodčího. Domácí fanošuci ho podporují hvizdem, ale na standardní situaci pro Česko to nic nemění.

82

Za další faul na Daridu dostal Belözoglu poměrně přísnou žlutou kartu.

83

Turci zahrávají standardní situaci z velké dálky. Míč se z vápna odráží k Altintopovi a ten vysílá křížnou střílenou nahrávku. Nikdo z ejho spoluhráčů ji však netečoval.

85

Čeští hráči se snaží uklidnit hru a postupují s míčem do útoku po pravé straně. V tu chvíli hází jeden z fanoušků lahev na obránce Gebre Selassieho, naštěstí ho netrefil.

87

Kadlec obral útočícího soupeře o míč, ale jeho tým z toho nic nevytěžil. Turci tak mohou pokračovat.

88

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Marek Suchý

89

Míč zůstává an polovině Česka, Turci se snaží alespoň snížit, ale hostující obrana je do šestnáctky nepouští.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Domácí mají k dispozici ještě jeden přímý kop, zhruba ze 30 metrů ze strany.

90

Hlavička z úhlu Laštůvku neohrozila a na druhé straně pádí za míčem Tecl. Brankář Onur je však u balonu dřív a odkopává ho na útočnou půlku.