Angličané možná nepatří mezi hlavní favority na celkové vítězství, ale tradičně je pod tlakem velkých očekávání. Nejen proti Tunisku bude spoléhat na kapitána Harryho Kanea, jenž dal v posledních sedmi startech za reprezentaci osm branek.

Vítejte u reportáže z druhého utkání skupiny G mezi Anglií a Tuniskem. Konat se bude ve Volgogradu, což je poslední z dějišť mistrovství světa, kde se ještě nehrálo.

O favoritovi není pochyb. Je jím Anglie, která v kvalifikaci ani jednou neprohrála a druhé Slovensko za sebou nechala o osm bodů. Jejím nejlepším střelcem byl s pěti góly Harry Kane.

Proti Anglii však hovoří její žalostná bilance na velkých turnajích. Do semifinále naposledy proklouzla na Euru 96, na mistrovství světa se jí to povedlo ještě o šest let dřív.

TuniskoTunisko(4-3-3)

22 Hasan
Hasan
15. min bin Mustafá o hráči
Chazrí
85. min Chalífa o hráči
23 Slití
Slití
74. min bin Amúr o hráči

Alli
80. min Loftus-Cheek o hráči
Henderson
Lingard
90. min Dier o hráči
18 Young
Young
9 Kane
Sterling
68. min Rashford o hráči

Rozhodčí: Roldan - Guzman, De La Cruz
Počet diváků: 41 064

Tunisko se na světový šampionát vrací poprvé od roku 2006. V kvalifikační skupině za sebou o bod nechalo Demokratickou republiku Kongo, v Rusku mu však kvůli zranění chybí nejlepší střelec Msakní.

Oba týmy se v zahajovacím utkání mistrovství světa utkaly už v roce 1998, kdy Anglie v Marseille vyhrála 2:0.

Tunisané, kterým se přezdívá Orli z Kartága, se pokusí vylepšit zatím dost trudnou africkou bilanci na mistrovství světa. Týmy Egypta, Maroka i Nigérie totiž úvodní zápas prohrály, aniž by vstřelily gól.

Tunisko nemá mezinárodně příliš ostřílené mužstvo. Jediným mužem s dvojciferným počtem reprezentačních gólů je útočník Chazrí, který se trefil dvanáctkrát. Nejvíc reprezentačních startů má obránce Maalúl, konkrétně 43. V brance překvapivě dostal příležitost Hasan, který dosud za Tunisko chytal jedinkrát.

Ani Angličané nemají kdovíjak zkušený tým. S šedesáti reprezentačními starty vévodí kádru obránce Cahill, kterého však ze sestavy vystrnadil Maguire. Nejlepším střelcem je se 16 zářezy Welbeck, ani on se do základní jedenáctky nevešel.

Tunisko čeká na vítězství na mistrovství světa od své první účasti v roce 1978, kdy zdolalo Mexiko.

Hráči jsou seřazeni na hřišti, jako první zní tuniská hymna.

Připomeňme si, že v úvodním zápase skupiny Belgie přehrála Panamu 3:0.

Duel bude řídit sudí Wilmar Roldán z Kolumbie.

1

Začal první poločas utkání Tunisko - Anglie

1

Úvodní kombinaci Anglie ukončil nepřesný dlouhý pas, který doputoval až k brankáři Hasanovi.

3

První velká šance Anglie! Alliho přihrávku před branku odvrátil Síám bin Júsif, ale Alli pak Maalúlovi vypíchl míč k Lingardovi, jehož přízemní ránu vykopl Hasan.

3

Po následném rohu se Maguireova hlavička snášela do horního rohu branky, kde míč akrobaticky vyškrábl Hasan.

4

Další anglická tutovka. Lingard z levé strany dokázal přihrát Sterlingovi, který před prázdnou bránou špatně trefil míč a poslal jej vedle.

6

Zhruba dvě minuty se nehrálo kvůli ošetření tuniského brankáře, který má problém s ramenem.

8

Tunisané se trochu srovnali, ale Angličané jim nechávají minimum prostoru.

9

První delší tuniské držení míče ukončila přihrávka do autu.

10

Kane si před šestnáctkou udělal místo na střelu, tu Tunisané zblokovali na roh.

11

Harry Kane (Anglie) vstřelil gól. Tunisko - Anglie 0:1
Úvodní tlak vynáší Anglii rychlý gól. Po rohovém kopu hlavičkoval Stones, gólman Hasan míč zázračně vyškrábl, ale Kane jej zblízka snadno doklepl do brány.

13

Brankář Hasan znovu leží na trávníku a vypadá to, že bude muset střídat.

15

Střídání Tunisko: ze hřiště odešel Muizz Hasan, nahradil ho Fárúk bin Mustafá
Velká komplikace pro Tunisany. Jejich brankář, který stihl předvést dva výborné zákroky, musel kvůli zraněnému ramenu ze hřiště.

18

Anglie dál rozebírá tuniskou defenzivu. Přihrávka Trippiera z pravé strany prošla vápnem mezi dvěma anglickými hráči, vzápětí z dálky napřáhl Henderson a střídající brankář bin Mustafá musel na zem, aby jeho tvrdou ránu chytil.

20

Tunisané zvládnou držet míč jen na své polovině, na té anglické k tomu nemají prostor.

22

Sterling motal s míčem u tuniské šestnáctky, ale proti přesile o něj přišel.

22

Po pravé straně utekl Angličanům Bronn a vybojoval roh.

23

K ráně z velké dálky se odhodlal Slití, míč se vznesl vysoko na tribunu.

24

Youngův přetažený centr z levého rohu vápna letěl ke dvěma úplně volným spoluhráčům, Lingard však míč z voleje špatně trefil a poslal jej vedle brány.

26

Gólman Pickford vyběhl do rohu svého pokutového území, aby sebral míč před dobíhajícím Chazrím.

27

Maguire u vlastní šestnáctky ztratil míč a Tunisané Angličanům zavařili. Výsledkem byla střela Sasího zpoza vápna, která po teči obránce prolétla kolem brány.

28

O další tuniské zakončení se postaral Fachraddín bin Júsif, jeho hlavička však letěla daleko od brány.

31

Trippierův centr z přímého kopu dolétl na hlavu Maguirea, jeho pokus chytil u bližší tyče bin Mustafá.

32

Po další rychlé anglické akci poslal z pravé strany přízemní míč do vápna Alli, jeho pobídku odvrátil Síám bin Júsif.

33

Penalta pro Tunisko! Walker při centrovaném míči trefil loktem do hlavy Fachraddína bin Júsifa.

33

Žlutou kartu dostal Kyle Walker (Anglie)

34

Video verdikt rozhodčího potvrdilo.

35

Fardžaní Sasí (Tunisko) proměnil pokutový kop. Tunisko - Anglie 1:1
Pickford se vrhl ke své pravé tyči, na přízemní střelu Sasího si dokonce lehce sáhl, ale míč zastavit nedokázal.

37

Maguire podruhé zkazil přihrávku na vlastní polovině, tuniský brejk pokazilo podklouznutí Chazrího, který tak nemohl převzít přihrávku.

38

Po faulu Síáma bin Júsifa na Sterlinga bude Anglie kopat zkrácený roh.

39

Obrovský závar Anglie nekončí gólem. Míč po hlavičce prodloužené Allim drcl do břevna, poté jej mohl z malého vápna uklidit do sítě Stones, ale promáchl.

42

I nadále se hraje na tuniské polovině a hráči v bílých dresech kupí fauly.

43

Po další standardce další obří šance pro Anglii. Maguire hlavou sklepl míč volnému Lingardovi, jeho rána se odrazila od zad Bronna nad branku.

44

Trippier se uvolnil na pravé straně, jeho centr však lapil bin Mustafá.

44

Lingard byl u míče dřív než vybíhající brankář bin Mustafá a špičkou jej poslal vedle něj, jenže pomalu se kutálející balon narazil do tyče.

45

První poločas bude nastaven o tři minuty.

45

Na trávě leží tuniský obránce Maalúl, který schytal bolestivou ránu míčem do boku.

45

Anglie kombinuje na své půlce a vypadá to, že čeká na konec poločasu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Tunisané musí brát poločasovou remízu jako malý zázrak. Anglie byla výrazně lepší a měla spoustu šancí, ale dala jediný gól. Zbytečný faul Walkera ve vápně pak daroval Tunisku vyrovnání.

45

Na střely byli Angličané aktivnější 12:4, na střely na bránu 5:1. Dvakrát dokonce trefili brankovou konstrukci.

45

Tunisané si absolutně nevěděli rady se standardními situacemi, jediný anglický gól také padl z rohu.

45

Velkým spalovačem šancí byl Lingard, který zahodil hned čtyři tutovky.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Tunisko - Anglie

47

Dvě minuty dokázali Tunisané udržet míč, u anglické šestnáctky o něj však přišli.

49

Anglie druhý poločas nezahájila zdaleka tak dravě jako ten první, víc u balonu jsou zatím Tunisané.

50

Tunisané u půlky odevzdali míč, Sterling si však v protiútoku nevěděl rady. Nepovedená malá domů nicméně vynesla Angličanům roh.

51

Angličané se znovu po standardní situaci dostali do zakončení, slabá hlavička tísněného Maguirea však letěla přímo na brankáře bin Mustafu.

53

Centr Younga z levé strany Tunisané snadno odvrátili.

54

Kaneův průnik do šestnáctky překazil Badrí, který anglickému kapitánovi zezadu vypíchl míč.

55

Tunisané teď dokázali udržet míč pod ostrým anglickým presinkem.

57

Angličané dostali zpětnou přihrávkou svého brankáře Pickforda do úzkých, jeho odkop dolétl až ke gólmanovi na opačné straně.

57

Kane na útočné polovině vybojoval míč, Henderson však svůj centr od pravé lajny poslal příliš vysoko.

59

Lingard prostrčil míč do rohu pokutového území Kaneovi, ten jej dál posunout nedokázal.

60

Angličané Tunisany v posledních minutách zatlačili, ale bílí brání výrazně lépe než v první půli.

60

Dlouhý míč našel na pravé straně vápna Trippiera, jeho centr byl sražen na roh.

61

Rohy jsou velkou zbraní Anglie. Maguire však tentokrát hlavou nedokázal usměrnit míč na bránu, Kane jej pak ještě vracel zpět, ale to už Tunisané zvládli.

63

Alli dokázal prodloužit hlavou dlouhý nákop a Tunisané měli štěstí, že míč spadl mezi dva Angličany k Maríáovi, který jej odkopl.

64

Sterlingovu patičku dobře přečetl Fachraddín bin Júsif, který získal míč a ještě si vykoledoval faul.

65

Ve druhé půli se hraje v podstatě jen jedním směrem, ale na výraznější šanci dominantní Angličané stále čekají.

66

Na přetažený centr Hendersona se snažil ve skluzu dosáhnout Maguire, ale míč nakonec prosvištěl za brankovou čáru.

68

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Raheem Sterling, nahradil ho Marcus Rashford

69

Trippier z přímého kopu z nadějné pozice obstřelil zeď, ale míč skončil vedle brány.

70

Střídající Rashford vysunul Kanea, toho ve skluzu odzbrojil Bronn.

71

Henderson obloučkem hledal Alliho, ale míč sebral brankář bin Mustafá. Rozhodčí navíc mával ofsajd, který se však nekonal.

72

Poprvé ve druhé půli Tunisané zahrozili, ale Chazrí svou ránou trefil Stonese a Slití krátce nato pálil daleko od brány.

74

Střídání Tunisko: ze hřiště odešel Najím Slití, nahradil ho Muhammad Amín bin Amúr

75

Dění ve druhém poločase připomíná hokejovou přesilovku. Angličané neustále obléhají Tunisany kolem jejich šestnáctky, ale zoufale jim chybí nápady.

77

Walkerův přízemní centr z pravé strany Tunisané odvrátili. Stejně tak si poradili s Kaneovým sklepnutím na Lingarda.

78

Tohle je šance pro Anglii, Alli byl faulován Síámem bin Júsifem těsně před vápnem.

79

Střela Younga letěla nadějně, ale horní roh tuniské branky o kousek minula.

80

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Dele Alli, nahradil ho Ruben Loftus-Cheek

82

Tentokrát Tunisané ubránili standardní situaci bez potíží, centr Younga k Maguireovi nedoletěl.

83

Rashford dostal prostor na levé straně, jeho průnik k brance zastavili Tunisané za cenu rohu.

83

Centr z rohu mířil na hlavu Stokese, brankář bin Mustafá míč vyboxoval. Následně zůstal ležet na zemi, protože od anglického stopera utržil ránu.

85

Střídání Tunisko: ze hřiště odešel Vahbí Chazrí, nahradil ho Sabír Chalífa

85

Počet diváků 41 064 (90 % z kapacity 45 568)

87

Angličané to zkoušejí po stranách, ale jejich centry nemají naději na úspěch.

88

Teď to pro Anglii vypadalo nadějně, zpětná přihrávka Loftuse-Cheeka se však Lingardovi zamotala pod nohama.

89

Loftus-Cheek se na pravé straně krásně uvolnil, ale nakonec mu míč utekl až za brankovou čáru.

90

Tunisané zkoušeli posunout míč na střídajícího Chalífu, toho na hranici šestnáctky odstavil Walker.

90

Rozhodčí nastaví čtyři minuty, Anglie bude kopat roh.

90

Harry Kane (Anglie) vstřelil gól. Tunisko - Anglie 1:2
Tak přece jen se Anglie dočkala gólu! Rohový kop prodloužil Maguire ke vzdálenější tyči, kde číhal úplně volný Kane a zblízka hlavou doklepl míč do sítě.

90

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Jesse Lingard, nahradil ho Eric Dier

90

Badrímu při snaze přejít obránce utekl míč až za brankovou čáru.

90

Čtyři nastavené minuty jsou pryč a míč je u tuniské branky.

90

Anglie nakonec vyválčila vítězství, ale bylo to s velkým štěstím. Po výborné první půli, v níž měl favorit šanci za šancí, si ve druhém poločase nevěděla s tuniským obranným valem rady. Nakonec ji vysvobodil až rohový kop v nastaveném čase.

90

Statisticky to bylo zasloužené vítězství, na střely byla Anglie lepší 17:6, na střely na branku 7:1. Herně se však ve druhé půli hodně trápila.

90

Příští zápas čeká Anglii v neděli proti Panamě, Tunisko bude o den dřív hrát s Belgií.

90

Děkujeme za pozornost a připomínáme, že zítra ve 14 hodin mistrovství světa pokračuje.