Vítejte u zápasu Švédska proti Slovensku, který se hraje v Petrohradu. Slováci se pokusí vybojovat postup do osmifinále mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Štefana Tarkoviče jsou po úvodní výhře 2:1 nad Polskem v čele skupiny E, Seveřané začali remízou 0:0 se Španělskem a jsou zatím třetí.

Švédové do vyřazovací fáze Eura nepostoupili už 17 let. Se Španělskem sice v poměru střel (4:17), přihrávek (178:953) i procentuálním držení míče (15:85) výrazně zaostali, přesto si odvezli díky dobré obraně a brankáři Robinu Olsenovi cenný bod.

Seveřanům bude kvůli koronaviru dál chybět záložník Matthias Svanberg, s týmem již po prodělaném covidu-19 odcestoval Dejan Kulusevski.

S koronavirem mají čerstvé zkušenosti také ve slovenském výběru. Obránce Denis Vavro a nejmenovaný člen realizačního týmu měli pozitivní test na koronavirus, jde o první nakažené na šampionátu.

Augustinsson
88. min Bengtsson o hráči
Larsson
20 Olsson
Olsson
64. min Claesson o hráči
8 Ekdal
Ekdal
88. min Svensson o hráči
Forsberg
90. min Krafth o hráči
9 Berg
Berg
64. min Quaison o hráči
11 Isak

SlovenskoSlovensko(4-2-3-1)

Dúbravka
Pekarík
64. min Haraslín o hráči
5 Šatka
Šatka
Škriniar
Hubočan
84. min Hancko o hráči
Koscelník
19 Kucka
Kucka
Hamšík
79. min Bénés o hráči
Hrošovský
84. min Ďuriš o hráči
20 Mak
Mak
77. min Weiss o hráči
8 Duda

Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn

Slováci si řádně falešně odzpívali svoji hymnu, a bojovně naladěni jdou na to!

1

Začal první poločas utkání Švédsko - Slovensko

2

Sledujeme vzájemné oťukávání a čekání, kdo jako první vyleze z obranné ulity.

3

Prolomit švédskou obranu zkusil Kucka, jenže byl v náběhu moc horlivý a dostal se do ofsajdu.

3

Larssonovu nenápadnou střelu zpoza velkého vápna lehce tečoval Škriniar a Dúbravka se při její likvidaci docela dost zapotil.

5

Opatrná hra pokračuje, mírně aktivnější jsou zatím Slováci.

6

Isak si dělal prostor ve slovenském pokutovém území, Hrošovský byl důraznější a postaral se o něho.

7

Isak trefil svým centrem Šatkovu nohu a vybojoval první roh pro Švédsko.

7

Opakovaný Olssonův pas chytá Dúbravka.

8

V petrohradském hledišti se ozývají slovenští fanoušci. „My chceme gól!“ dožadují se.

9

Naději se jim pokusili dát Hamšík a Duda, druhý jmenovaný byl ale důrazně zastaven.

10

Lehoučké rozpaky ve švédských zadních řadách - brankář Olsen si křikl, že jde pro míč, pak se ale možná trochu lekl reagujícího spoluhráče. Lapit přízemní přihrávku mu dalo víc práce, než asi čekal.

11

Švédský útočný faul, naloženo ve vzdušném souboji dostal Pekarík.

13

Lustig byl sice na malém vápně bráněn, přesto dokázal z Larssonova centru zakončit hlavou. Míč poslal nad branku.

15

Návštěvou na slovenské polovině Isak, z výhodného prostoru ho vytlačit pozičně výtečně hrající Škriniar.

16

Rovněž Berga na hrotu švédského útoku měli Slováci dobře načteného.

18

Nyní mají balon pod kontrolou na své polovině Slováci.

19

Lindelöf se pokusil prosmýknout kolem Hamšíka, ten ho stáhl na zem, nedovolený zákrok mu však prošel.

20

Slováci však nedokázali rozehrát a kontrolu nad míčem mají opět Seveřané.

21

Dobrých pár desítek vteřin Švédové obléhali slovenské vápno, Pekarík zahrál na jistotu na roh.

22

Koscelníka při jeho pokusu odkopnout balon zřejmě trefil Isak.

23

Hamšík dokázal vykličkovat z obležení dvou soupeřů a zakládá slovenskou akci.

24

Žlutou kartu dostal Kristoffer Olsson (Švédsko)
Olsson zatáhl za záchrannou brzdu, jinak by mu Kucka utekl do nepřipravené švédské obrany.

26

Augustinsson hledal na malém vápně Larssona, ten byl hlídán dvojicí Slováků.

27

Švédové ve středu pole vyrazili ve třech do kontru, do rozhozené obrany se ale nedostali, nedokázali si přesně přihrát.

28

Nakonec přece jen ošemetná situace pro Dúbravku! Jeden Švéd ho tělem odstavil a druhý se snažil hlavičkovat.

29

Hamšík našel volného Hubočana, před nímž je najednou trocha prostoru.

30

Duda už lovil balon po obloučku až u postranní čáry, takže Slovensko jde do plných.

31

Kucka dostal v pokutovém území nalito na pravačku, pokusil se zakončit hned placírkou technicky na zadní tyč, trefil ale jen bránícího hráče do hrudi.

33

Larsson podrazil Maka, hrát mohou opět Slováci.

34

Koscelník si na pravém křídle poradil s jedním bránícím hráčem, do druhého narazil a Slovensko je bez míče.

35

Isaka obral Hrošovský.

35

Hosté se dostali před pokutové území, tam se bez pokusu o střelu zastavili a rozehrávají dozadu.

35

Bleskově mohl udeřit Hamšík! U levé tyče švédské branky si naběhl na přihrávku, odpoutal se od Danielsona, při pokusu o zakončení ale upadl.

37

Larsson se pokusil odkopnout balon, trefil jednoho ze Slováků a hosté pokračují v útoku.

37

Mak vybojoval rohový kop.

38

Po pár odrazech míče se pokusil z výšky pasu vypálit Kucka, rána zvednutou nohou mu nesedla a trefila Lustiga.

38

Kuckovo další obléhání pokutového území skončilo na dobře postavené obraně.

40

Duda byl v pokutovém území sám mezi Švédy, pokusil se posunout míč za sebe patičkou, nikdo ale na jeho pobídku nezareagoval.

42

Prvního bránícího hráče Hubočan umotal, druhého svým centrem nastřelil.

43

Duda sklepl míč před Hamšíka, který to vzal z 20 metrů z jedničky placírkou, ránu však poslal poměrně vysoko nad.

44

Hamšíkův centr z prostoru před brankou odkopl Danielson.

45

Slováci si nepřesně přihráli, Forsberg mezi nimi hned zvýšil pohyb a pokusil se soupeře zaskočit. Slovensko se stačilo rychle zformovat.

45

Nenastavuje se ani jedna minuta.

45

45

Fotbal je to zatím neskutečně nezáživný. Viděli jsme jedinou přímou střelu na branku, kterou mají na kontě Švédové.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švédsko - Slovensko

46

Do mezery ve slovenské obraně si na Forsbergovo sklepnutí naběhl Isak, jeho rána z hranice pokutového území byla prudká i umístění, na roh ji ale srazil Škriniar.

48

Hubočan si proti Larssonovi pomohl rukou, Švéd by chtěl faul, bude mít aspoň aut.

49

Larsson začal druhý poločas velmi aktivně, po jeho akci kopou domácí roh.

50

Roh i na opačné straně po Makově akci.

50

Danielson měl klidu, že Kucka nebyl lépe postaven, protože míč na zadní tyč prodloužil skoro jako útočící hráč.

51

Dudova střela zpoza vápna nad.

51

Forsberg se pokusil obejít Šatku, ten neudělal žádný pohyb, zůstal stát a Forsberg upadl.

52

Augustinsson si zaběhl až skoro k rohovému praporku, centrem na malé vápno našel přesně nohu bránícího Šatky.

53

Isak se pustil do souboje jednoho na jednoho se Škriniarem, na němž si vylámal zuby.

54

Mak se napravo od švédské branky nedokázal protlačit přes Lindelöfa, odkopávat bude brankář Olsen.

55

Duda kopnutý do nohy u pravé postranní lajny, chvilku se pokoušel hrát dál, než upadl a řekl si o odpískání faulu.

56

Forsberg si před slovenským vápnem narazil s Bergem a chtěl kombinaci prodloužit na dalšího hráče, ten ale místo náběhu zůstal stát.

58

První opravdová gólovka Slováků: Hamšík rozehrál standardku na zadní tyč, kde zůstal volný Kucka a hlavou mířil do protipohybu Olsena. Ten stačil vytrčit ruku a balon vyrazil.

59

Téměř identická šance Švédska! Po centru z pravé strany hlavičkoval na malém vápně Augustinsson, mířil na levou Dúbravkovu ruku a slovenský brankář bravurně vyrazil.

60

Hned po rohu ťukes ve slovenském vápně, načež Danielson hlavou zakončil nad.

62

Isakova střela trefila do zadnice Škriniara, je z toho další roh pro Švédsko.

63

Tvrdý souboj před slovenskou brankou, kde Škriniar skončil na zemi a myslel si, že byl faulován. Vysvětluje si to s rozhodčím.

64

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Kristoffer Olsson, nahradil ho Viktor Claesson

64

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Marcus Berg, nahradil ho Robin Quaison

64

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Peter Pekarík, nahradil ho Lukáš Haraslín

67

Lustig našel před slovenskou brankou Isaka, který si nechal půl kroku od Šatky, přeskočil ho a hlavičkoval těsně nad.

69

Koscelník zkusil individuálním průnikem získat faul, ten se po jeho pádu přes Danielsona nepíská.

71

Isak protančil po levé straně, na zadek posadil Kucku a namířil si to do pokutového území, z jehož rohu vypálil přízemní ránu k bližší tyči. Dúbravka musel na zem a střelu vyrazit.

73

Hráči se občerstvují, v panujícím horku je to nezbytné.

75

Penalta pro Švédsko!

76

Žlutou kartu dostal Martin Dúbravka (Slovensko)
Quaison se vřítil do pokutového území, obešel Dúbravku a ten ho srazil.

77

Penaltu bude kopat Forsberg.

77

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Róbert Mak, nahradil ho Vladimír Weiss

77

Emil Forsberg (Švédsko) proměnil pokutový kop. Švédsko - Slovensko 1:0
Forsberg posílá polovysokou střelou k Dúbravkově levé tyči Švédsko do vedení!

78

Slováci mají rázem problém, protože pokud nebudou mít z tohoto zápasu aspoň bod, čeká je povinnost bodovat v posledním utkání skupiny proti Španělsku.

79

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Marek Hamšík, nahradil ho László Bénés

80

Žlutou kartu dostal Ondrej Duda (Slovensko)

81

Duda si kličku s míčem zatáhl do autu, a aby bylo jasné, že o míč přijde, ještě ho přebrousil Augustinsson.

82

Isak šel do gólovky, individuální průnik překombinoval, a pak už se musel vyhýbat padajícím slovenským hráčům. Přesto vypálil, trefil však Hubočana.

84

Haraslín se nechal vystavit do těsného ofsajdu.

84

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Patrik Hrošovský, nahradil ho Michal Ďuriš

84

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Tomáš Hubočan, nahradil ho Dávid Hancko

85

Augustinsson driblinkem prošel kolem Kucky, pak poslal přihrávku do země nikoho.

86

Koscelníkův prudký pas na přední tyč nestačil dostihnout Bénés, Švédové však zahráli na jistotu na roh.

87

Obrovská skrumáž před švédskou brankou, Hancko a Weiss se snažili dorážkami prorvat bránící hráz. Nepovedlo se jim to.

87

Žlutou kartu dostal Vladimír Weiss (Slovensko)

88

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Albin Ekdal, nahradil ho Gustav Svensson

88

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Ludwig Augustinsson, nahradil ho Pierre Bengtsson

89

Švédsko svůj těsný náskok drží útokem.

90

Forsberg předstihl Koscelníka a pokouší se zavézt míč co nejhlouběji na polovinu Slováků.

90

V souboji ale fauloval Kucku.

90

Nastavení bude trvat pět minut!

90

Weiss při kličce upadl, dopředu vyráží armáda v žlutém.

90

Bengtsson se dostal zády do hry k rohovému praporku, upadl na míč a zalehl ho. Rozhodčí mu píská přestupek.