Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:15.

Je konec! Dnešní utkání nakonec žádnou branku nepřineslo a oba celky si tak rozdělí po bodu. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, častěji totiž měli míč na kopačkách domácí hráči, kteří se ovšem nedokázali prodrat do žádné vyložené šance. Kladiváři se v úvodu druhého poločasu spíše jen bránili, posléze se směrem dopředu o něco zlepšili. West Ham pár minut před koncem pronikl do vyložené šance, ve které ovšem selhal střídající Benrahma, který se tak nestal hrdinou zápasu. Závěrečné minutky poté nepřinesly nic vážného a oba celky se tak dočkaly nerozhodného konce.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Southampton FC(4-4-2)

McCarthy
Walker-Peters
Stephens
Bednarek
Bertrand
32 Walcott
Walcott
Ward-Prowse
6 Romeu
Romeu
12 Djenepo
Djenepo
78. min Armstrong
9 Ings
Ings
10 Adams
Adams
58. min Long

West Ham UnitedWest Ham United(4-2-3-1)

Fabiański
Fredericks
15 Dawson
Dawson
21 Ogbonna
Ogbonna
Cresswell
28 Souček
Souček
41 Rice
Rice
Jarmolenko
72. min Bowen
10 Lanzini
Lanzini
60. min Benrahma
18 Fornals
Fornals
22 Haller
Haller
77. min Antonio

Rozhodčí: Madley – Ledger, West

Náhradníci
Southampton FC
 • 17Armstrong
 • 27Diallo
 • 44Forster
 • 7Long
 • 14Obafemi
 • 20Smallbone
 • 22Salisu
 • 18Valery
 • 29Vokins
Náhradníci
West Ham United
 • 9Benrahma
 • 30Antonio
 • 5Coufal
 • 23Diop
 • 35Randolph
 • 11Snodgrass
 • 16Noble
 • 31Johnson
 • 20Bowen
90+2

Fabiański tak mohl odkopávat od své branky, přičemž na druhé straně zkoušel oslovit urostlého Antonia. Na něj číhala dvojice protihráčů, proto neměl moc šancí.

90+1

Walcott převzal nahrávku uvnitř pokutového území a poté se pokoušel proniknout až k centru. K němu se nedostal, míč mu totiž uskočil daleko od kopačky.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se žádné branky nedočkáme. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.

88

Armstrongovi se poté nepovedlo odcentrovat přes Dawsona, přičemž druhý jmenovaný centr zablokoval mimo vlastní pokutové území.

87

Po dalším odkopu se na druhé straně hrací plochy dostal k míči Romeu. Tomu ještě na pomoc přispěchal Armstrong, který se ovšem nedostal přes protihráče.

85
Důležité

Fantastický McCarthy! Antonio sklepl za sebe, kde Fornals načasoval nahrávku na Bowena. Posledně jmenovaný ještě hledal Benrahmu, který využil chyby domácích, avšak z velké blízkosti trefil pouze brankáře do ruky.

84

Z vlastní poloviny to dalekonosným pasem na pravé křídlo zkoušel obránce Stephens, který se pokoušel oslovit Walkera-Paterse. Před ním ale zasahoval Fornals.

83

Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, na první branku stále čekáme. Koncovka by mohla být ještě hodně zajímavá, stačí totiž jakákoliv chyba.

82

Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Kladiváři se přesto drží u opačného pokutového území, kam Fredericks vyšle své dalekonosné autové vhazování.

81

Hezká patička od Fornalse velice přesně našla Cresswella, který to zkoušel centrem pod sebe. Obětavým způsobem ale zakročil Walker-Peters, který blokoval na roh.

80

Znovu se během krátké chvíle dostal k odkopu od své branky hostující brankář Fabiański. Jeho pas velice přesně našel střídajícího Antonia, který sklepl vedle sebe.

79

Rice si vzal na starost další standardní situaci, kterou velice přesně poslal na hlavu jednoho ze svých spoluhráčů. Následné zakončení ovšem putovalo nad.

78
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Stuart Armstrong.

78

Souček nyní postupoval podél autové lajny, kde si ovšem ukopl míč až do zámezí. To znamená autové vhazování pro domácí, kterého se znovu chopí Bertrand.

77
Střídání

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Michail Antonio.

76
Karty

Žlutou kartu dostává Kyle Walker-Peters (Southampton FC).

75

West Ham se v posledních minutách o poznání zlepšil a najednou jsme sledovali další nebezpečný centr. Fornalsova nabídka nakonec skončila na noze Bertranda.

74

Fornalsovi se na pravém křídle povedlo vzduchem oslovit Frederickse, který ještě hlavou zkoušel přeposlat do tandemu na Součka, jenž ale na balón nedosáhl.

73

Kladiváři zahrávali standardní situaci, která po dlouhé době nabídla zakončení. K němu se na zadní tyči prodral Souček, jehož hlavička o zem skončila u McCarthyho.

72
Střídání

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Jarrod Bowen.

72
Karty

Je tu třetí žlutá karta tohoto zápasu. Přímo před zraky sudího fauloval Djenepo, který byl pozdě v souboji o hrací předmět.

71

Walcott se s míčem dostal do pokutového území, kde po souboji s Ricem skončil na zemi. Jednalo se o hodně podezřelý zákrok, penalta pro domácí to nebude.

69

Nyní s obrannou činností vypomohl také Souček, který na hranici vlastního malého vápna dokázal odklidit centr v podání Bertranda. Hosté jsou znovu pod tlakem.

67
Karty

Žlutou kartu dostává Andrij Jarmolenko (West Ham United).

67

Do volného prostoru si dokázal seběhnout Bertrand, který centrem naslepo zkoušel oslovit některého ze spoluhráčů uvnitř šestnáctky, kde ale odklízel Ogbonna.

66

Fredericks si nyní vyzkoušel autové vhazování, po kterém sám fauloval. Dobře to totiž udělal dotírající Long, který se nejprve dostal k míči a poté skončil na zemi.

65

Kladiváři toho ve druhém dějství směrem dopředu zatím moc nepředvedli. Po další nepovedené kombinaci se vhazovalo, Djenepa si ale pohlídal záložník Rice.

64

Fabiański měl během krátké chvíle další práci. Zhruba ze třiceti metrů od branky to zkoušel na sebe vzít Walcott, jehož rána se přesto snesla do rukavic brankáře.

63

Po hodně dlouhé době si s míčem zahrál také domácí brankář McCarthy, který na jistotu rozehrál po zemi nakrátko. Bednarek vyvezl míč na druhou polovinu.

62

Máme za sebou necelou hodinu hry, obrázek tohoto zápasu se zrovna moc nezměnil. Na první branku stále čekáme, zároveň čekáme i na první větší příležitost.

61

Romeu to poté zkoušel centrem do pokutového území, jenomže trefil hlavu před sebou stojícího Rice. Southampton je aktivnější, navíc soupeře pořádně sevřel.

60
Střídání

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Saïd Benrahma.

60

K zakončení zpoza pokutového území se dostal domácí Romeu, kterému rána vůbec nesedla. Míč putoval vysoko nad branku, Fabiański tak nemusel zasahovat.

59

Kdepak, Haller je v tomto duelu hodně nevýrazný. West Ham to z vlastní poloviny zkoušel dalším nákopem za domácí obranu, kde před Hallerem zakročil Stephens.

58
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Shane Long.

57

Na pravou stranu si seběhl aktivně hrající Walcott, který si centr rozmyslel. Naopak se k němu dostal jeho kolega Ward-Prowse, který ovšem našel Dawsona.

56

Nabídka do pokutového území nakonec velice přesně oslovila Walcotta, který ještě zkoušel nabídnout míč pod sebe. Tam měl Adams nahrávku na dlouhou nohu.

55

Djenepo byl po odehrání míče nepříjemně dohrán, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Jednalo se o další standardní situaci v podání Southamptonu.

54

Nekompromisním odkopem to poté zkoušel vyřešit Dawson, který svým dlouhým pasem vybojoval autové vhazování z pravé strany, kterého se ujal Fredericks.

53

Southampton znovu rozehrával volný kop z vlastní obranné poloviny hrací plochy. Stephens znovu rozehrál nakrátko po zemi na Bednarka, jenž přenášel hru.

52

Fornals se pokoušel v tandemu oslovit dnes hodně nevýrazného Hallera, kterého ovšem v souboji dokázal předskočit Walker-Peters. Poté fauloval záložník Lanzini.

51

Nahrávka na pravé křídlo našla Frederickse, který se nakonec dostal k centru do pokutového území. Ten doputoval na hlavu Stephense, jenž odhlavičkoval míč.

50

Napadající Haller nakonec u postranní lajny dohrál protihráče a překvapivě se nejednalo o nedovolený zákrok. Walker-Peters přesto stačil nahrát na McCarthyho.

49

U středového kruhu operoval s míčem domácí Stephens, který nakonec zvolil rozehrávku po zemi na vedle stojícího Romeua. West Ham se pokouší napadat.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se do nepříjemné pozice dostal hostující Ogbonna, který to poté vyřešil odkopem do zámezí. Autového vhazování se ujal Walker-Peters.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám žádnou branku nepřinesl. Aktivněji do zápasu vstoupil Southampton, který si v úvodu vypracoval tlak, který nabídl pouze neregulérní branku z ofsajdu. Kladivářům se posléze povedlo pořádně vyrovnat hru, jenomže k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedošlo. Sledovali jsme totiž nezáživnou partii, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. Doufejme tedy, že druhý poločas nabídne o něco atraktivnější podívanou.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45

Ward-Prowse si vzal na starost exekuci volného kopu z velice dobré pozice, svůj střelecký pokus ovšem poslal vysoko nad hostující branku.

44

Haller ani tentokráte neuspěl v souboji proti Bednarkovi, navíc se jako poslední dotkl míče právě hostující hráč. Southampton okamžitě poslal míč zpět do hry.

42

Fredericks se ujal dalšího autového vhazování, kterým oslovil nenápadného Fornalse. Ten nahrával do přehuštěného prostoru, kde se nedokázal prosadit Haller. Poté se další centr snesl k zadní tyči, kde Fredericks hlavičkoval do rukavic McCarthyho.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40
Karty

Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).

39

K odraženému míči se ovšem poté dostal Bertrand, který to zkoušel na soupeřovu branku. Rána proletěla vysoko nad branku, následovat bude další odkop.

38

Ogbonna odkopával míč za brankovou čáru, což znamenalo rohový kop pro domácí. Ward-Prowse posílal centr na přední tyč, kde se povedlo odvrátit Součkovi.

37

Walcottovi se povedlo střílenou nahrávkou poslat míč do malého vápna, kde patičkou zakončoval Ings. Fabiánski znovu zakročil, i tak se jednalo o další ofsajd.

36

Rohový kop ovšem přinesl pouze útočný faul, při kterém se na zemi ocitl domácí brankář McCarthy. Právě on bude znovu rozehrávat dalekonosným odkopem.

35

Souček se s míčem dostal až do pokutového území, kde ho ovšem dokázal zastavit pozorný Walker-Peters. Také West Ham si vyzkouší vůbec první rohový kop.

34

Velice dobře napadal rozehrávku soupeře hostující Haller, který tak narušil klid domácích. Ward-Prowse přesto přesně našel Djenepa, jenž mu hned vracel.

33

Na útočnou polovinu poté dokázal dostat hrací předmět Fabiański, který ho ovšem poslal mimo vymezený prostor. Walker-Peters se tak ujme dalšího vhazování.

32

Je za námi třetina hry, zatím na první branku zápasu čekáme. Sledujeme poměrně dost nezáživnou podívanou, která dokonce nepřinesla ani jednu příležitost.

29

Dlouho si s míčem pohrával také domácí celek, který dokonce do rozehrávky zapojil brankáře McCarthyho. Ten po chvilkovém váhání zvolil nahrávku na Stephense.

28

Kladiváři se po další delší kombinaci dostalo na opačnou stranu, kde se Jarmolenko vymanil kolem obránce Bertranda. Southampton ovšem velice aktivně napadá.

27

Následně se West Ham dostal k další standardní situaci, která přinesla poměrně nadějný centr. Ten propadl až k zadní tyči, kde se McCarthy dostal k míči před Součkem.

26

Bertrand to zkoušel vůbec prvním centrem, který se snášel do malého vápna. Tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů, brankář Fabiański měl snadnou práci.

25

Daleko od nohy to měl domácí Adams, který místo míče zasáhl pouze dotírajícího Dawsona. Pochopitelně se jednalo o faul, z místa přestupku rozehrává Fabiański.

24

Romeu se dostal do volného prostoru, jenomže tam číhala smečka hladových protihráčů. Logickým řešením byla zpětná nahrávka, která našla Ward-Prowse.

23

U postranní lajny byl pod tlakem hostující Dawson, který nakonec zpětnou nahrávkou hledal Fabiańskiho. Jeho odkop se snesl k Hallerovi, jenž fauloval Bertranda.

22

Domácí rozehráli další rohový kop nakrátko po zemi, jenomže se s míčem dostali na vlastní obrannou polovinu. Druhý rohový kop tedy nepřinesl vůbec nic.

21

Ve středu hrací plochy si nastolil pořádné sousto domácí Ward-Prowse, kterému se povedlo nahrát přes trojici protihráčů. Sudí navíc domácím ponechal výhodu.

20

Při předchozím zakončení byl kopačkou do hlavy zasažen domácí forvard Adams, který tak chvíli ležel na trávníku. Po chvilkové prodlevě se může pokračovat.

19

Na opačné straně jsme pro změnu sledovali standardní situaci, kterou si vzal na starost Rice. Jeho centr propadl k zadní tyči, kde důrazně zakončoval Dawson.

18

Domácí si vyzkoušeli rohový kop, který nakonec putoval na hlavu Romeua. Ten sice uspěl v hlavičkovém souboji, v záklonu ovšem poslal míč přímo k soupeři.

17

Nakonec to bylo s nedovoleným zákrokem, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Walcott měl menší problémy, nyní se ale sám vydal do šestnáctky.

16

Na pořadu dne byl první rohový kop tohoto zápasu, který v podání Southamptonu nepřinesl nic nebezpečného. Po souboji se na zemi ocitl domácí Walcott.

15

Nakonec po jeho odkopu zamířil míč pouze ven z hrací plochy. Bertrand se tak postavil k provedení autového vhazování, prostřednictvím kterého našel Adamse.

14

Nyní kousek od středového kruhu mohl rozehrát obránce Ogbonna. Také on raději vyzkoušel rozehrávku nakrátko do strany, kde se do problémů dostal Dawson.

13

Dawson si gestem ruky řekl o větší podporu od svých spoluhráčů. Nakonec mu na pomoc přispěchal Fredericks, po jehož nahrávce byl faulován křídelník Jarmolenko.

12

Kladiváři si vybojovali první standardní situaci, která ovšem putovala přímo do rukavic pozorného brankáře McCarthyho. Ten posléze vyhodil vedle sebe na Stephense.

11

Součkovi se povedlo přenést hru na levou stranu, kde to centrem do pokutového území zkoušel Cresswell. Jeho nabídka skončila na soupeři, poté fauloval Walcott.

10

Do zakončení se před malým momentem dostal Walcott, který to zkoušel zpoza pokutového území. Jeho rána nebyla přesná, Fabiański tak nezasahoval.

9

West Ham se konečně dostal k souvislejší pasáži s míčem na vlastních kopačkách. Po krátké souhře ovšem došlo k nepřesnosti, ta skončila pouze u Bednarka.

8

Poté byl do kombinace zapojen také zkušený brankář Fabiański, kterému se velice přesným způsobem povedlo přenést hru na levou stranu, kde číhal Cresswell.

7
Důležité

Southampton se radoval z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí! Ings se totiž v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.

7

Southampton se znovu usadil na polovině soupeře, kde poměrně jednoduše kombinuje. Hostující celek se snaží napadat, k zisku balónu to ovšem zatím nevede.

6

Poté to nepříliš dobře provedl hostující zadák Cresswell, který míč odehrál pouze za cenu autového vhazování. Walker-Peters se tak postavil k jeho provedení.

5

Poměrně dost prostoru měl kolem sebe domácí Walcott, který se snažil odcentrovat do opačného pokutového území. Tam našel pouze Dawsona, který odvracel.

4

Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral domácí obránce Bertrand. Na pomoc mu přispěchal Romeu, který vracel balón pod sebe.

3

Obrana Southamptonu se s míčem vydala na vlastní obrannou polovinu, kde rozjela kombinaci. Na druhé straně nepřesně nahrával Djenepo, který nenašel Ingse.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Southampton FC: A. McCarthy – Walker-Peters, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Walcott, Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo – Ings, Adams.
Náhradníci: Forster – Armstrong, Diallo, S. Long, Obafemi, Smallbone, Salisu, Valery, Vokins.

West Ham United: Fabiański – Fredericks, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Jarmolenko, Lanzini, Fornals – Haller.
Náhradníci: Randolph – Benrahma, Antonio, Coufal, Diop, Snodgrass, Noble, Johnson, Bowen.

Rozhodčí: Madley – Ledger, West.

West Ham United

Soupeřem ovšem bude nevyzpytatelný West Ham United, který si v letošním ročníku počíná hodně podobně. Kladivářům totiž patří desátá pozice, což naopak znamená přesný prostředek tabulky. West Ham United na svého dnešního soupeře ztrácí tři body, v případě vítězství by se tak mohl bodově dotáhnout. Kladiváři rovněž nemají dobrou formu, na výhru čekají tři zápasy, ta poslední přišla na hřišti Leedsu United. Poté jsme sledovali domácí remízu proti Crystalu Palace poměrem 1:1, načež West Ham nestačil na londýnskou Chelsea, které podlehl 0:3. Další porážka málem přišla v souboji proti Brightonu, alespoň bod svému celku vystřelil Tomáš Souček, který uzavřel na konečných 2:2. Kladiváři jsou sice šestým nejlepším domácím týmem, poslední výhra ale přišla před necelým měsícem.

Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu se po patnácti odehraných zápasech drží na průběžné deváté pozici tabulky, což znamená horní polovinu. Saints mají na svém kontě pětadvacet bodů, nicméně od druhého Leicesteru je dělí pouhé čtyři body. Southampton by se tak v případě vítězství v tomto duelu klidně mohl dostat až na čtvrtou pozici před Manchester United. Domácí celek tohoto zápasu ovšem v posledních týdnech bodově strádá, neboť se mu nepovedlo zvítězit ani v jednom z posledních tří zápasů. Na domácí porážku proti Manchesteru City Southampton navázal bezbrankovou remízou na půdě Fulhamu. Southampton navíc během posledních tří zápasů vstřelil jedinou branku, v dnešním utkání se to pochopitelně pokusí zlepšit.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Southampton FC a West Ham United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.