Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Olomouc čtyři kola po sobě neprohrála (z toho tři remízy), doma ale čtyřikrát za sebou nezvítězila a dala jediný gól.

Ostrava posledních pět vzájemných ligových duelů neprohrála, tři z posledních čtyř skončily remízou.

Do sestavy Sigmy se vrací kapitán Hubník a brankář Mandous. Na lavičce už bude uzdravený útočník Nešpor.

„Do Olomouce jedeme v dobrém rozpoložení po vítězství nad Boleslaví. Sigma má spoustu zkušených kluků – Hubníka, Beneše, Mandouse. Uprostřed Housku, který dlouhodobě předvádí výkony top ligové úrovně. Mají i řadu šikovných odchovanců. Jsme soupeř, který je asi více vyhecuje,“ říká asistent trenéra Baníku Jan Baránek.

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-5-1)

24 Mandous
Mandous
27 Sladký
Sladký
46. min Šíp o hráči
Houska
65. min Mihalík o hráči
13 Chytil
Chytil
46. min Daněk o hráči
González
90. min Beneš o hráči
Zifčák
65. min Nešpor o hráči

Buchta
61. min Ndefe o hráči
Jánoš
88. min Pokorný o hráči
22 Kaloč
Kaloč
6 Tetour
Tetour
71. min Kuzmanovič o hráči
De Azevedo
71. min Fillo o hráči
Šašinka
71. min Zajíc o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Kříž

„Roli bude hrát i únava po úterním utkání, navíc ve středu nás čeká důležitý pohárový zápas se Slavií a v neděli Jablonec. Jedeme teď čtrnáct dní v kuse a program je náročný,“ řekl olomoucký trenér Radoslav Látal. „Je to derby, bude to vyrovnaný zápas, bude hodně emocí. Celý rok je zvláštní hrát bez diváků. Z Ostravy vždycky přijela spousta fanoušků a atmosféra byla báječná, Andrův stadion se zaplnil. Fotbal bez diváků je smutný, o ničem, i když jsme si už trošku zvykli.“

Po dvou měsících se vrací do sestavy Baníku David Buchta.

Půjde o bitvu tabulkových sousedů, Sigma je devátá, Baník osmý. Navzdory pohárovým ambicím.

Sigmáci v modrém už přešlapují ve středovém kruhu, zkušený středopolař Breite ještě dává poslední rady mladíkům Zifčákovi s Chytilem a baníkovci už míří rovněž na hřiště.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Ostrava

1

První roh pro Sigmu...

1

Zmrzlý centruje na zadní tyč, Laštůvka v tísni vyráží na další roh.

2

Zmrzlý další centr z druhé strany přetáhl, Tetour si chtěl ve vápně míč zpracovat, ale dostal se do střetu se Zifčákem, o kterého škobrtl. Útočník Sigmy však souboj sympaticky ustál.

3

Třetí centr do vápna Baníku ve třetí minutě posílá Sladký, Zmrzlý vrací balon hlavou do ohně, ale hosté se ve vzduchu ubránili, Látal fauluje tvrdě Stronatiho.

4

Sigma začala viditelně živěji, Breite vypíchl přihrávku Tetoura na Sanneha a ještě získal aut.

6

Houska špatně rozehrál, ale Azevedo jej fauloval. Bude z toho další centr do vápna Baníku.

7

González našel na zadní tyči Hubníka, který hlavičkuje do závaru, Poulolo tečuje a balon před čárou a brankářem Laštůvkou vykopává jeden z obránců Baníku.

9

Další dobrý útok Sigmy. Zmrzlý vysunul po křídle Breiteho, ten poslal do vápna míč na Zifčáka, González střílí z hranici vápna a po teči je z toho další roh.

9

Centr Zmrzlého odvrací Stronati.

10

Baník se v prvních deseti minutách vůbec nedostal na polovinu soupeře.

11

Sigma dobře napadá, nedává baníkovcům prostor na kombinaci.

13

Látal vyhrál dva důležité souboje a získal před vlastním vápnem faul.

14

První střelecký pokus Baníku. Jánoš napřáhl do skákavého míče ze 22 metrů, ale branku vysoko přestřelil.

15

Sladký poslal do vápna Baníku parádní centr, před Zifčákem však dobře zahrála dvojice Stronati - Svozil.

20

Baník v hlubším bloku, Houska kombinuje před vápnem soupeře na malém prostoru, už mohl střílet ze 17 metrů levačkou, ale Breite si křikl a vzápětí o míč lacino přišel.

21

González patičkou krásně narazil míč Zmrzlému po lajně, Zmrzlý obehrál dva soupeře a ve vápně dostal tělo a upadl, sudí Pechanec penaltu nepíská. Ač na Baníku po identickém souboji Gonzáleze s Holzerem penaltu domácí kopali. Jiný sudí, jiný metr. Na penaltu to nebylo ani v jednom případě...

27

David Buchta (Ostrava) vstřelil gól. Olomouc - Ostrava 0:1
Laciná branka pro Olomouc. Baník udeřil po autu. Holzer našel Buchtu, jehož špatně bránil Látal. Azeveda pak špatně dostoupil Zmrzlý, ale ještě předtím mizerně vystoupil Sladký. Azevedo krásně narazil na střed hřiště, kde si Buchta pohodlně navedl míč až do vápna a po zemi prostřelil Mandouse.

24

Chytil kazí ve středu pole další míč, působí zataveně, těžkopádně.

29

Baník udeřil z první střely na bránu, Sigma zkusí srovnat z rohu. Ale Zmrzlý centruje na přední tyč, kterou měli hosté pokrytou.

31

Sigmáci zazmatkovali, na malém vápně prohráli několik soubojů a Šašinka dvakrát zakončoval z úhlu. Mandous na první tyči předvedl dva skvělé zákroky a pak řádně seřval spoluhráče.

33

Kaloč výborně vyvezl míč středem hřiště přes skluzujícího Housku, zastavil ho až důrazný Poulolo.

36

Azevedo mohl po špatné přihrávce Mandouse na Hubníka zvýšit, střílel zblízka z mírného úhlu, ale těsně přestřelil.

39

Pátý roh pro Sigmu...

39

Zmrzlý centruje jen do rukavic Laštůvky.

40

Žlutou kartu dostal Jaroslav Svozil (Ostrava)
Za stažení Chytila.

42

Houska z přímého kopu ze 20 metrů střílí přes zeď parádně, ale do břevna!

42

Žlutou kartu dostal Ondřej Zmrzlý (Olomouc)

43

Sigma centruje zleva i zprava, ale míčům chybí větší kvalita, Laštůvka je sbírá bez potíží.

47

Dva osmnáctiletí odchovanci mají pomoct Sigmě k obratu. Jde o ofenzivní hráče.

49

Žlutou kartu dostal Daniel Tetour (Ostrava)
Za úder loktem do hlavy Breiteho.

50

Poulolo nakopává, Breite sklepává, González pálí ze 25 metrů tvrdě a těsně vedle.

50

Poulolo dvakrát v obraně Sigmy zasahuje, bude z toho roh pro hosty.

51

Holzer našel od praporku hlavu Stronatiho, který však v těžké pozici branku přetřelil.

53

Jánoš pokazil ve středu pole další přihrávku. Od hráče s reprezentačním potenciálem čekáte víc.

54

Daněk do křídla poslal Šípa, který měl ve vápně hodně místa, ale míč si špatně zpracoval a pak i zle odcentroval. Laštůvka přízemní pas sbírá.

58

Jánoš přišlápl ve středu pole Gonzáleze, obejde se to bez karty.

60

Kaloč dostal pěkný centr z levé strany do kapsy, před malým vápnem ale zaváhal, Zmrzlý mu balon ukopl a Mandous musel rychle na zem, aby zabránil vlastenci.

61

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel David Buchta, nahradil ho Gigli Ndefe

63

Šíp posílá do vápna třetí centr, všechny slabé na přední tyči sbírá Laštůvka.

63

González si na vápně vyměnil míč se Zifčákem a střílí do bloku, bude z toho roh.

64

Sigmáci po hlavičce Gonzáleze signalizující roku vápně, ale sudí nechává hru pokračovat.

65

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Pavel Zifčák, nahradil ho Martin Nešpor

65

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel David Houska, nahradil ho Jaroslav Mihalík

67

Hraje se převážně ve středu pole, Sigma se nemůže dostat do většího tlaku.

67

Mihalíkův centr srazil na roh Svozil.

68

Baník se znovu ubránil.

68

Dlouhý centr propadl až na zadní tyč k volnému Mihalíkovi, tomu však skočil pod nohy Laštůvka a zabránil zpětné přihrávce před odkrytou branku.

71

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Daniel Tetour, nahradil ho Nemanja Kuzmanovič

71

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Ondřej Šašinka, nahradil ho Tomáš Zajíc

71

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dyjan Carlos De Azevedo, nahradil ho Martin Fillo

73

Mihalík na křídle pláchl Holzerovi, a dobře odcentroval. Bude z toho další roh pro Sigmu.

73

Gonzálezův centr boxuje Laštůvka.

73

Daněk dostal zajímavý míč do vápna, ale Jánoš ho odstavil čistě tělem a balon na zemi sebral Laštůvka.

75

Jánoš hledal za obranou Zajíce, Mandous byl rychle z branky.

77

Breite chybuje a Zajíc šel sám na brankáře, zkusil ho přehodit, ale brankář Sigma fantasticky vyráží.

80

V závěru je to samé přerušení a nepřesnost. Chybí větší tempo, což hostům vyhovuje více.

80

Kaloč se otočil kolem Hubníka ve vápně a pálil nad břevno.

82

Daněk pod tlakem Jánoše kazí lehkou přihrávku. Aut pro Baník.

84

Přihrávku kazí také Mihalík. Sigmě chybí větší kvalita. Vyrovnat zatím nemá z čeho.

84

Jánoš hraje dozadu precizně. Zlepšit rozehrávku, tak je jinde...

85

Nešpor měl na křídle po přihrávce Látala hodně místa, ale ukopl se. Odkop od brány Baníku.

87

Šíp vybojoval roh po souboji Sannehem.

87

Ruka, Sigma bude kopat penaltu!

88

Žlutou kartu dostal Nemanja Kuzmanovič (Ostrava)
Kuzmanovič zablokoval střelu rukou, kterou měl nad hlavou. Situaci ještě zkoumá VAR.