Vítejte u podrobného online přenosu z předehrávky 6. kola fotbalové ligy. České Budějovice se od 18 hodin utkají se Slavií, průběh duelu vám přineseme minutu po minutě.

Slávisté budou hájit vedení v tabulce a pozici týmu, který jako jediný v nové sezoně ještě neprohrál. Zároveň se chtějí dobře naladit na úvodní duel čtvrtého předkola Ligy mistrů s Kluží, který je na programu v úterý.

Dynamo by ovšem rádo navázalo na nedávnou remízu 2:2 se Spartou.

České Budějovice v minulém kole prohrály 0:2 v Příbrami a z pěti kol dosud jen jednou zvítězily. Ve třech domácích zápasech sezony nevyhrály, ale kromě Sparty remizovaly také s Jabloncem.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Kladrubský
79. min Helešic o hráči
Čavoš
70. min Táborský o hráči
27 Mršič
Mršič
61. min Brandner o hráči

Masopust
64. min van Buren o hráči
Hušbauer
22 Souček
Souček
Stanciu
78. min Traoré o hráči
Olayinka
29 Júsuf
Júsuf
75. min Škoda o hráči

Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Podaný
Počet diváků: 6 681

Do začátku zápasu zbývá něco přes půl hodiny. Domácí celek už vyběhl na trávník a rozcvičuje se. Oproti minulému zápasu v Příbrami se do základní sestavy vrací Lukáš Provod, který měl zdravotní problémy. Podruhé v tomto ročníku se v základní sestavě objevuje Patrik Čavoš. Naopak jen na střídačce je Filip Havelka.

A teď už na trávník nastupují i hráči Slavie Praha. Také kouč Trpišovský udělal několik změn oproti minulé sestavě proti Liberci. Poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže nehraje v základní sestavě Mick Van Buren, kterého na hrotu nahradil Yussuf Hilál. Podobně jako útočník z Bahrajnu je na tom i Jaroslav Zelený. Letní posila Slavie se na českobudějovickém stadionu představí v aktuálním ročníku poprvé v základní sestavě.

Oba týmy jsou zase v kabinách. Střelecký ostrov je už takřka zaplněný a za necelých deset minut duel začne.

Nastupuje se na hrací plochu a za malou chvíli už se jde hrát.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Slavia

1

A po půl minutě je tu první ohrožení branky. Po zpětné nahrávce střílel zpoza vápna Stanciu, ale jeho pokus mířil těsně nad.

4

Hostující Coufal se pokoušel najít nahrávkou za obranu spoluhráče, ale jeho pokus zůstal nepochopený.

5

Hosté jsou v úvodu hodně aktivní. Hillál obdržel do vápna nabídku z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokovaný a vzápětí letěla slávistická střela nad.

7

Zcela volný Coufal z pravé strany centroval do vápna domácích. Stopeři balon s lehkými problémy odvrátili.

9

Slavia nastoupila ve velikém tempu. Domácí zatím moc nestíhají a běhají bez balonu.

10

Další střelecký pokus hostí. Hušbauerova rána z velké dálky letěla hodně mimo.

11

Osmělili se i domácí. Ledecký si ale s Mršičem neporozuměl a míč má Kolář.

12

Tak tohle už byla slušná příležitost. Coufal se dostal ke střele z pravé strany šestnáctky a Staněk vyrážel jen před sebe. Dvakrát odražený balon skončil znovu u Coufala a ten i podruhé vylekal Staňka. Domácí gólman s problémy kryl.

14

Živo bylo i v pokutovém území Slavie. Ledecký se dral do zakončení, ale hostující obrana ho včas zastavila.

16

Domácí gólman má dnes problémy udržet míč v náručí. Z dálky střílel Hilál a Staněk kryl nadvakrát.

16

Žlutou kartu dostal Ondřej Kúdela (Slavia)

18

První střelecký pokus domácích. Z trestného kopu střílel Čolič mimo.

20

Rychlá souhra Hilála a Olayinky vyústila v první roh.

22

A po střele Zeleného se kope další roh.

22

Další dva rohy končily na hlavách hostujících fotbalistů, ale míč vždycky mířil těsně nad.

23

Tak tohle byla velká chyba domácí obrany. Hostující Souček se po auta ocitl zcela sám na penaltě, ale zakončoval slabě do míst, kde byl Staněk.

25

Domácí jsou pod velkým tlakem hostí. Osvobozují se jen za cenu odkopů.

26

Kolář zabrnkal na nervy svým fanouškům, když si šel pro dlouhý nákop před vápno, ale situaci před dobíhajícím Ledeckým nakonec ustál.

28

Za 28 minut už hosté šestkrát stříleli na branku. Naposledy Hušbauer, ale Staněk si poradil.

29

Lehké ztráty míče Dynama znamenají velkou hrozbu. Čolič odvracel na roh v poslední možné chvíli. Po něm odvracel Havel.

34

Závary v pokutovém území Dynama jsou hodně nebezpečné. Souček hlavičkoval po Zeleného centru nad.

34

I Dynamo zahrozilo. Mrsič dostal na hranici vápna víc prostoru a z levé strany zkoušel najít na zadní tyči spoluhráče. Ledeckému a Schranzovi moc nechybělo.

34

Žlutou kartu dostal Pavel Novák (Č. Budějovice)

38

Hra se trochu uklidnila. Míč se pohybuje ve středu hřiště.

42

Rychlý brejk Slavie končí zblokovanou střelou Stanciua a rohem.

44

Domácí gólman Staněk nabídl šanci Slavii. Svou rozehrávku poslal téměř na nohu Olayinky a pak musel svou chybu rychle napravovat. V závěru akce ještě pálil Stanciu.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Slavia

47

Masopust kroutil svoji střelu vedle tyčky Staňkovy branky. A nakonec mířil jen těsně vedle.

48

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slavia 0:1
A je tu první gól. Stanciu si navedl míč na střed hřiště krásnou střelou k tyči posílá Slavii do vedení.

50

Chyba v rozehrávce sešívaných přinesla vzrušení na tribunách. Ovšem předčasně. Schranz nedokázal doběhnout míč dřív než hostující gólman.

55

Po vstřelené brance se hra uklidnila. Hosté nikam nespěchají a domácí zatím nemají na to, aby se sami dostali do šance.

56

Kolonka střel mimo branku na straně Slavie se plní. Coufal dostal luxusní nahrávku do pokutového území. Měl spoustu času, ale střílel nad.

57

Nacvičený signál hostí pořádně vyděsil domácí fanoušky. Masopust centroval z pravé strany a jeho pokus vyškrábl mimo Staněk.

60

Po útočném snažení Slavie měli domácí možnost rychlé a nebezpečného brejku. Situaci třech proti dvěma ale zazdil Mršič, který špatně nahrál.

61

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matej Mršič, nahradil ho Patrik Brandner

64

Trocha vzruchu před Kolářem. Do šance se dral Ivan Schranz, ale blízko u gólmana nedokázal zakončit.

64

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Mick van Buren

64

Počet diváků 6 681 (100 % z kapacity 6 681)

67

Další snaha o brejk v podání domácích skončila u Ledeckého, který nevyzrál na hostující stopery.

69

Trochu typická situace pro dnešní výkon domácích. Schranz upaloval k hostující brance a sám si zakopl míč do autu.

70

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho Ivo Táborský

73

Žlutou kartu dostal Jaroslav Zelený (Slavia)

75

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Abdalláh Hilál Júsuf, nahradil ho Milan Škoda

76

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slavia 0:2
Olayinka se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území a střelou k tyčce překonal Staňka.

77

Dá se předpokládat, že v Českých Budějovicích už je o osudu utkání rozhodnuto. Dynamo se ve druhém poločase nedostalo k jedinému zakončení a Slavia vede už o dva góly a v obraně si situaci dobře hlídá.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Ibrahim Traoré

79

Centr Táborského byl zablokován a domácí budou kopat první roh.

79

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Kladrubský, nahradil ho Matěj Helešic

80

Centr od rohového praporku bez větších problémů odvrátil Škoda.

82

Domácí zastavují hostujícího Zeleného jen za cenu faulu. Slavia bude rozehrávat.

84

Milan Škoda (Slavia) vstřelil gól. Č. Budějovice - Slavia 0:3
Na centr z pravé strany si naběhl Škoda a na přední tyči poslal balon do branky.

87

Mohlo to být 4:0. Hušbauer trefil z hranice šestnáctky břevno.

89

Žlutou kartu dostal Ivo Táborský (Č. Budějovice)

90

Rozhodčí zápas nastaví o dvě minuty.

90

Další centr z pravé strany a znovu Milan Škoda hlavou zamířil do branky. Bude se ještě prohlížet video.