To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:6.

Je konec. Manchester City v Premier League zvítězilo na půdě Sheffieldu United počtvrté v řadě poměrem 1:0. Hosté se v zápase pomalu rozjížděli a Torres nedokázal proměnit dvě velmi dobré šance. Vše tak na sebe musel vzít ve 28. minutě Kyle Walker, jenž z dálky vystřelil fantasticky k levé tyči. Ve druhé polovině zápasu byly šance na obou stranách a Sheffield měl hned dvě možnost ke srovnání, ale ani jedna neskončila v brance Edersona. Konec zápasu si už hosté takticky pohlídali.

Ampadu
65. min Norwood
23 Osborn
Osborn
55. min Lundstram
13 Lowe
Lowe
81. min McGoldrick

Mahríz
85. min Gündoğan
21 Torres
Torres
81. min Foden

90+3

Ovšem domácí přišli o balón a následně De Bruyne získal autové vhazování na polovině soupeře a vypadá to, že tohle Manchester zvládne.

90+3

Posléze se hra přesunula na polovinu hostujícího celku a Sheffield má poslední možnost něco vymyslet.

90+2

Foden z rohu hřiště našel Sterlinga, který přišel o míč a následně se snažil zakončit De Bruyne, ale toho zblokoval domácí hráč.

90+1

Kevin De Bruyne získal autové vhazování na polovině soupeře a Manchester samozřejmě nikam nespěchá.

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90

Domácí si nemohou ke konci utkání vytvořit nějaký větší tlak a Manchester City tuto fázi zatím zvládá skvěle.

89

George Baldock sice běžel po pravé straně, ale pas na něj byl příliš dlouhý a skončil jen v zámezí. Manchester City tak bude mít autové vhazování pár metrů od rohového praporku na své polovině.

88

Oliver Norwood si dokázal poradit uvnitř šestnáctky se Sterlingem a míč tak skončil posléze opět v moci brankáře Ramsdaleho.

87

John Lundstram dostal míč na levé straně do souboje s Walkerem a jeho centr tak skončil pouze v zámezí za bránou Citizens.

86

Ederson fantastickým výkopem málem dostal Sterlinga do šance, ale gólman Aaron Ramsdale přečetl hru a hlavou dostal míč před hostujícím hráčem do bezpečí.

85

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Ilkay Gündoğan.

84

Bernardo Silva se z pravé strany prodral do vápna kde vystřelil, ale jeho pokus skončil v moci gólmana Ramsdaleho.

83

Walker vybojoval autové vhazování na polovině svého soupeře.

82

Čerstvý Philip Foden se snažil najít ve vápně Sterlinga, ale míč odkopla domácí obrana.

81

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Philip Foden.
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Max Lowe, přichází David McGoldrick.

80

Rijád Mahríz se z pravé strany sice dostal do pokutového území, ale obránce domácích jej skvěle vykrokoval a nakonec je to odkop od brány.

79

John Egan svým faulem přerušil hru a Manchester tak bude rozehrávat ve středu hrací plochy.

78

Nakonec přišel dlouhý pas Enda Stevense, který ale znamenal ztrátu míče.

77

Domácí se tentokrát snaží dostat dopředu postupnou kombinací zpoza své obrany.

76

George Baldock tentokrát poslal k zemi João Cancela, což Manchesteru samozřejmě vyhovuje.

75

Raheem Sterling se opět z levé strany dostal na metr od brány, ale tam už neměl místo a snažil se tak napálit míč do obránce, od kterého se ale balón odrazil do rukou připraveného Ramsdaleho.

74

Ovšem centr ze standardní situace domácí hráč odhlavičkoval do bezpečí. City ale bude u míče i nadále.

73

Posléze hostující celek získal rohový kop z levé strany, o který se samozřejmě postará De Bruyne.

72

Nyní už Manchester City uklidňuje hru a drží tak míč na polovině soupeře.

71

Největší tutovka domácích není proměněna ani tentokrát v branku a tohle může domácí velice mrzet po konci zápasu! Rhian Brewster se dostal do úniku, ale jeho nevydařený lob vychytal Ederson!

70

Na toto Sheffield čekal 70 minut, ale obrovská šance nekončí gólem! Sander Berge se famózně dostal na pravé straně přes Cancela a posléze dával míč pod sebe, kde z hranice vápna vystřelil John Lundstram, ale přestřelil!

69

João Cancelo se nedokázal procpat přes Chrise Bashama, když mu vzal míč na hranice vápna a Sheffield tak může pokračovat směrem dopředu.

68

Mahríz se opět dostal dovnitř vápna soupeře, ale nyní se Manchesteru nedaří vytvářet akce jako v první polovině utkání.

67

Sander Berge z pravé strany poslal velice nebezpečný přízemní centr do vápna, který ale dokázal chytit Ederson.

66

Nyní obrana United vytlačila soupeře ze svého vápna až k bráně na druhé straně a Pep Guardiola není spokojený.

65

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Oliver Norwood.

63

Domácí mužstvo drží míč na pravé straně a snaží se něco vymyslet, ovšem obrana Manchesteru si vede skvěle.

62

Nyní byl Kevin De Bruyne zfaulován ve středu hrací plochy a Manchester tak bude opět u míče.

61

Útočná akce domácího mužstva nebyla nebezpečná, protože centr z pravé strany skončila u obrany City.

60

Pep Guardiola žádá po svých svěřencích větší aktivitu a lepší kombinaci, což dává hlasitě znát. Ovšem zatím může být Manchester spokojen s výsledkem, neboť i po hodině hry vede 1:0.

58

Posléze sice Citizens získali rohový kop z levé strany, ale ten nic vážnějšího nepřinesl, neboť se Torres nemohl dostat ke střele.

57

Tentokrát se exekuce přímého kopu ujal Rijád Mahríz, který to zkoušel na vzdálenější tyč kolem zdi, ale Aaron Ramsdale předvedl velice důležitý zákrok!

56

Tentokrát přišel faul Enda Stevense na De Bruyneho a Manchester City tak bude mít standardní situaci z rovněž dobré pozice jako v první půli.

55

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází John Lundstram.

54

Kyle Walker se na pravé straně fantasticky dostal přes obránce soupeře, ovšem jeho přihrávka před bránu byla zblokována, ale odrazila se k nohám De Bruyneho, který vypálil uvnitř vápna vedle levé tyče!

53

Sheffield ale dlouho balón na kopačkách neudržel a můžeme tak vidět podobný obrázek jako v první půli, kdy Citizens tlačí soupeře a dominují v držení míče.

52

Ethan Ampadu svým centrem našel pouze hostujícího hráče a Manchester City se tak vydal do protiútoku, který ale nic vážnějšího nepřinesl.

51

Manchester už má ale balón opět v moci a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

50

Domácí se opět snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale po levé straně se to United nepodařilo.

48

Ovšem centr Sandera Bergeho byl přetažený a skončil pouze vedle brány Edersona, který tak bude rozehrávat.

47

Úvod druhé půle přinesl faul ze strany hostů a Sheffield tak má k dispozici standardní situaci.

Fauly: 8:3

První poločas je u svého konce a Manchester City vede nad Sheffieldem United poměrem 1:0. Hosté se v zápase pomalu rozjížděli a Torres nedokázal proměnit dvě velmi dobré šance. Vše tak na sebe musel vzít ve 28. minutě Kyle Walker, jenž z dálky vystřelil fantasticky k levé tyči. Ke konci poločasu si Sheffield vytvořil menší tlak, ale obrana Manchesteru je zatím bezchybná.

45+1

45+1

Walker si dokázal poradit s nákopem soupeře a vypadá to, že další branky se v první půli nedočkáme.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45

Posléze João Cancelo zblokoval pokus o centr a následuje tak autové vhazování domácího celku, který zvedl hlavu ke konci první půle.

44

Ben Osborn centroval před bránu soupeře z levé strany, ale míč opět sebrala obrana Manchesteru. Minutový tlak ze strany domácích ale pokračuje.

43

George Baldock se po pravé straně sice dostal přes Rodriho, ale jeho centr byl přetažený a následně Manchester získal autové vhazování.

42

Tentokrát se ovšem nejlepšímu hráči minulé sezóny Premier League Kevinu De Bruynovi nepodařila přihrávka na Mahríze, ale Citizens to moc mrzet nemusí, neboť okamžitě získali míč.

41

João Cancelo si na levé straně skvěle poradil s obráncem a následně centroval do vápna na Torrese, který si vybral místo, ale jeho pokus z voleje trefil pouze domácího obránce.

40

Rhian Brewster si skvěle našel místo ve vápně soupeře na centr z pravé strany, ale chybělo mu deset centimetrů výšky, aby míč čistě trefil hlavou a to by měl Ederson velkou práci.

39

Po rohu se hosté nedostali do zakončení, ale míč se posléze dostal k nohám Rijáda Mahríze, který se z pravé strany snažil dostat před bránu, ovšem obránce United byl i tentokrát připraven a míč se nakonec odrazil od manchesterského hráče do zámezí.

38

Poté sice hosté získali volný kop, který opět zahrával De Bruyne, jenž centrem hledal ve vápně Torrese, ale Sheffield si poradil a dostal míč alespoň do zámezí. Následuje tak další roh.

37

Tentokrát už ale standardní situace domácích nic nepřinesla a De Bruyne se snažil dostat do protiútoku, ovšem George Baldock předvedl skvělý čistý skluz a odebral mu míč.

36

Následný centr z rohu letěl na zadní tyč, kde byl Chris Basham, ale nakonec se míč odrazil od Walkera do zámezí a máme tady další roh.

35

Po dlouhé době se dopředu dostal Sheffield, který po zblokovaném centru Walkerem má první rohový kop.

34

Exekuce přímého kopu se ujal Kevin De Bruyne, který to chytře vystřelil pod zdí soupeře, ale Aaron Ramsdale byl připraven a chytil míč!

32

Ferrán Torres byl zfaulován Johnem Eganem a Manchester City tak získal přímý kop z velice dobré pozice.

31

Raheem Sterling opět předvedl skvělou rychlost i techniku a i tentokrát se snažil z levé strany najít před bránou Ferrána Torrese, ovšem obrana Sheffieldu mu v tom zabránila.

30

Máme za sebou půl hodinu utkání, po kterém už jsou Citizens šťastnějším týmem, neboť vedou 1:0.

29

Hostující mužstvo už ale opět útočí a Sheffield si prožívá těžké minuty.

28

Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté dávají úvodní branku tohoto utkání! Sterling se nejprve z poloviny hrací plochy dostal až k hranici vápna přes tři hráče, tam posléze posunul balón na De Bruyneho, který viděl přibíhat z druhé vlny KYLE WALKERA, jenž si míč zpracoval a z nějakých dvaceti metrů fantasticky přízemně zakončil k levé tyči. Asistence: Kevin De Bruyne.

27

Ferrán Torres se sice dostal do dobré střelecké pozice, ale brankář Ramsdale jej vychytal a navíc se odpískal ofsajd.

26

Manchester ale výrazně zvýšil tempo směrem dopředu a opět se snaží něco vymyslet.

25

Domácí mužstvo přišlo o míč a De Bruyne se snažil centrem z hranice vápna najít hráče v modrém dresu, ovšem obránce Sheffieldu tento pokus skvěle zblokoval.

24

Nyní se Citizens znovu dostali dopředu, ale střelecký pokus z nohy Rijáda Mahríze letěl pouze nad bránu.

23

Tak tohle už hlasitě volalo po gólu hostů! Raheem Sterling si skvěle sklepl míč se spoluhráčem a posléze přihrávkou uvnitř vápna našel dva metry před bránou Torrese, ale ten svým zakončením trefil pouze brankáře Ramsdaleho!

22

76% držení míče pro Manchester City, který tak v tomto ohledu jasně dominuje, ale skóre je stále bezbrankové.

21

Domácí získali autové vhazování na polovině soupeře.

20

Posléze sice Manchester měl rohový kop, ovšem ten tentokrát nebyl zakončen střelou a hra se přesunula do středu hřiště.

19

Rodrigo nepříjemně vystřelil z dálky, ale Aaron Ramsdale mokrý míč dokázal vyrazit do zámezí.

18

Obrana United je dnes velice dobře připravená a Citizens mají před sebou něco přes 70 minut velice těžké práce. Vše potvrzují také dva poslední zápasy na Bramall Lane, když City vyhrálo dvakrát 1:0.

17

Opět to byl Max Lowe z levé strany, který se snažil svým centrem najít ve vápně spoluhráče, ale balón skončil opět jen v rukou Edersona.

16

Tentokrát domácí gólman Aaron Ramsdale vyboxoval centr soupeře a Sheffield může jít dopředu.

15

Posléze sice přišel protiútok hostů, ale přihrávka Kevina De Bruyneho byla zblokována Johnem Eganem.

14

Max Lowe skvěle přečetl situaci a dostal se uvnitř pokutového území soupeře k míči, ovšem jeho přihrávka před bránu byla zblokována.

13

Aymeric Laporte se po centru z rohu dostal do zakončení, ale jeho pokus zamířil vedle levé tyče a Ramsdale tak nemusel zasahovat.

12

Tlak ze strany hostů je obrovský, neboť mají 84% držení míče!

11

Skvělá kolmice De Bruyneho na Sterlinga, který ve vápně dával pod sebe, ale obránce Sheffieldu zblokoval přihrávku a následuje rohový kop.

10

Míč se od domácího hráče dostal jen do zámezí a Manchester tak má k dispozici autové vhazování.

9

George Baldock si dokázal poradit s Torresem a následuje autové vhazování pro Citizens.

8

Posléze se ještě k míči uvnitř vápna dostal Raheem Sterling, ale jeho pokus byl zblokován.

7

Nyní už se hosté dostali ke střele na bránu, když přiletěla hlavička Ferrána Torrese, ovšem ta první gólový moment nepřinesla po dobrém zákroku Ramsdaleho!

6

Oliver McBurnie se snažil dostihnout míč uvnitř vápna soupeře, ale nedokázal jej zastavit a Ederson tak bude rovněž rozehrávat od svojí brány.

5

Další nepřesný nákop ze strany hostů a Aaron Ramsdale tak má další rozehrávku od své svatyně.

4

Ovšem přihrávka z nohy Rijáda Mahríze našla pouze domácího gólmana Aarona Ramsdaleho.

3

Ovšem Manchester City posléze získal míč na své kopačky a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

2

Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, ale tam Citizens přišli o balón.

1

Hned v úvodu utkání poslal Oliver McBurnie k zemi Rúbena Diase a sudí odpískal faul.

1

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan (C), E. Stevens – Baldock, S. Berge, Ampadu, Osborn, Lowe – Brewster, McBurnie.
Náhradníci: Verrips – Burke, Lundstram, Norwood, McGoldrick, Robinson, Sharp.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, De Bruyne (C) – Mahríz, F. Torres, Sterling.
Náhradníci: Carson – Aké, Foden, García, Stones, Gündoğan, Zinčenko.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Manchester City zatím rovněž nemůže být spokojeno s ligovou tabulkou, kde se nachází až na 13. pozici s 8 body a skóre 8:8, ovšem také se zápasem navíc. Jedinou prohru utrpěli Citizens na vlastní půdě a to celkem vysoce 2:5 s Leicesterem.
V posledním zápase se Manchester představil na Olympijském stadionu v Londýně proti West Hamu. A právě domácí šli už v 18. minutě do vedení po brance Antonia, což byl také jediný gól v 1. poločase. Ovšem do druhé půle vlétlo City velice aktivně a už po šesti minutách srovnal Foden. Následně si Manchester vypracoval několik dobrých šancí, ale gól nevstřelil a remizoval tak s kladiváři 1:1. Chuť si ale zlepšili alespoň v Lize mistrů, když vyhráli na půdě Marseille 3:0 a připsali si druhou výhru ve skupině.
Dnes ale bude chybět kanonýr Agüero a také Fernandinho s Mendym. Nejistý start a otazník zůstává u Akého s Gabrielem Jesusem.

Sheffield United FC zatím vůbec nedokázal navázat na minulou celkem úspěšnou sezónu a potácí se až na 19. místě s pouhým jedním bodem a skóre 3:9. Jedinou remízu 1:1 dokázal uhrát na domácí půdě s posledním Fulhamem a to až po penaltě v závěru utkání.
V posledním zápase ale Sheffield potrápil obhájce ligy Liverpool, neboť se ve 13. minutě na Anfield Road trefil hostující hráč Berge z pokutového kopu. Před poločasem ale srovnal Firmino. Ve druhé půli nejprve v 63. minutě nebyl Salahovi uznán gól díky ofsajdu, ale o minutu později se trefil Jota. Následně už branka nepadla a Sheffield tak prohrál poměrem 1:2.
Do dnešního utkání navíc nezasáhnou hráči Fleck, Mousset a O'Connell.

Vzájemné zápasy:

PL: Sheffield United 0:1 Manchester City
PL: Manchester City 2:0 Sheffield United
FAC: Sheffield United 2:1 Manchester City
PL: Manchester City 0:0 Sheffield United

Pokud možno alespoň částečně šťastný Halloween, neboť tady máme 7. kolo anglické Premier League, ve kterém se proti sobě utkají týmy Sheffield United FC a Manchester City. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu letošního roku na půdě Sheffieldu, kde ovšem Citizens zvítězili poměrem 1:0. Dnes se bude rovněž hrát na Bramall Lane. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Michael Oliver a jeho asistenti Stuart Burt a Simon Bennett. Jako čtvrtý sudí bude připraven Peter Bankes a situace u videa si vezme na starost Paul Tierney a jeho asistent Andy Halliday. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.