Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Střely mimo: 2:6
Rohy: 3:4
Ofsajdy: 3:0
Fauly: 13:16

Je konec, z vítězství 2:1 nad Manchesterem United a z postupu do finále Evropské ligy se raduje Sevilla! Zápas přitom začal pro United výborně. Už v sedmé minutě byl faulován ve vápně Rashford a kopala se penalta, kterou suverénně proměnil specialista na pokutové kopy Bruno Fernandes. Sevilla ale dál pokračovala ve své tradiční hře využívající křídelní prostory a po jedné takové akci se dočkala vyrovnání, když ve 26. minutě Regulión nádherně vyzval ke skórování Susa. Druhý poločas začal tlakem United, ale Greenwood, Martial a Pogba své šance nevyužili, Sevillu podržel výbornými zákroky Búnú. Sevilla naopak využila jediné chyby v obraně United a Luuk de Jong po centru Munira v 78. minutě rozhodl zápas. V závěru už si Manchester žádné šance nevypracoval.

Jordán
87. min Gudelj
41 Suso
Suso
75. min Vázquez
51 Nasjrí
Nasjrí
56. min de Jong
Ocampos
56. min Munir

Manchester UnitedManchester United(4-1-4-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
87. min Fosu-Mensah
Lindelöf
Maguire
Williams
87. min James
17 Fred
Fred
Greenwood
90+3. min Ighalo
Fernandes
6 Pogba
Pogba
Rashford
87. min Mata

90+6

Martialovi se nepovedlo v pokutovém území nic vymyslet a ještě poslal na trávník Navase. Tomu se samozřejmě na nohy vůbec nechce.

90+5

Na druhé straně mohl Luuk de Jong vybojovat rohový kop a s tím i čas pro svůj tým, ale neudělal to, takže znovu míří dopředu Manchester,

90+5

Z levé strany centroval Timothy Fosu-Mensah, ale jeho přetažený centr ve vápně znovu nikoho nenašel.

90+4

Matův centr z levé strany byl velmi špatný, míč zamířil přesně do náručí brankáře Búnúa.

90+3

De Jong se ocitl v ofsajdu, hrát tak budou opět moci hráči Manchesteru.

90+3

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Odion Ighalo.

90+2

United sice dostali míč do vápna Sevilly, ale pak došlo k nedorozumění Maty a Martiala a míč skončil v zámezí.

90+1

Nastavovat se bude dlouhých šest minut, takže Manchester ještě může žít v naději o finále.

90

Tentokrát si na zadní tyči dobře nabíhal střídající James, ale ani on na míč nakonec nedosáhl.

89

Centr United z levé strany na zadní tyč byl velmi nepřesný, takže Sevilla bude rozehrávat od branky a spěchat nebude.

88

Manchesteru se zatím nedaří dostat Sevillu pod tlak. A konec druhého poločasu se už neúprosně blíží.

87

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Juan Mata.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Brandon Williams, přichází Daniel James.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Timothy Fosu-Mensah.

86

A žlutou kartu si prohlédl také Munir.

86

Žlutou kartu dostává Harry Maguire za faul uprostřed hrací plochy.

85

Fernando podstoupil souboj s Fernandesem a Portugalec skončil ve vápně na zemi. Rozhodčí se rychle spojil s kolegou u videa a pak jasně ukázal, že penalta to nebude. A je to správné rozhodnutí.

84

Centr od rohového praporku směřoval na zadní tyč na Vázqueze, ten ale nedokázal hlavou trefit branku.

83

Banega si počínal skvěle a dokázal vybojovat rohový kop pro svůj tým.

82

Sevilla se dokonce nyní usadila na polovině United, kde se samozřejmě bude snažit držet míč co nejdelší dobu.

80

Sevilla je velmi zkušené pohárové mužstvo, takže pro United už bude v závěru duelu velmi těžké zápas vyrovnat a poslat ho do prodloužení.

78

Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla otáčí skóre utkání a jde do vedení 2:1! Z pravé strany centroval Munir a našel LUUKA DE JONGA, který si našel volný prostor mezi Lindelöfem a Wan-Bissakou. Nizozemský útočník předvedl jisté zakončení levačkou a z blízka z voleje překonal de Geu. Je to pro něj první gól po dlouhých jedenácti zápasech. Asistence: Munir.

77

Mason Greenwood trochu překvapivě vypálil z dálky. Jeho přízemní ránu dokázal Búnú zpacifikovat.

76

Sevilla hodně vysunula pressing, ale málem se jí to vymstilo, protože do nebezpečného protiútoku šli hráči United. Zastavili se až těsně před vápnem Sevilly.

75

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Franco Vázquez.

75

Podle očekávání se penalta kopat nebude, VAR to potvrdil.

75

Rozhodčí se ve spolupráci s VAR ještě vrátí k situaci, kdy Jordán nastřelil zeď. Trefil totiž Fernandese do ruky. Ten ji však měl u těla, penalta by to být neměla.

74

Krátký tlak Sevilly nejspíš končí, poté co se ve vápně nedostal k míči Munir.

73

Joan Jordán se přeci jen rozhodl vypálit, ale trefil jen dvoučlennou zeď United.

72

Aaron Wan-Bissaka těsně před pokutovým územím hloupě fauloval Regulińa a Sevilla bude mít k dispozici hodně nebezpečnou standardní situaci. Není to zrovna úhel na přímou střelou, ale na centr ano.

71

Z pravé strany hledal Navas centrem de Jonga, ale ve vzduchu byl nejvýš Maguire a míč odhlavičkoval.

70

Mason Greenwood možná mohl ve vápně i přihrávat, ale rozhodl se to vzít na sebe a střílet. Trefil ovšem jen dobře postaveného obránce Sevilly.

70

Z velké dálky se následně rozhodl vypálit francouzský reprezentant Paul Pogba, ale branku přestřelil.

69

Rashford předvedl pěknou kličku a pak přihrávku na Williamse, ale ten pak o bal=on přišel.

68

Luuk de Jong si nabíhal na dlouhý pas za obranu od Banegy, ale chybělo mu pár metrů, aby míč dostihl.

67

Žlutou kartu obdržel Rashford za své nesportovní chování, když z frustrace mrštil míč na zem.

65

Mason Greenwood se dokázal dostat tělem před Regulióna a ten ho následně fauloval.

64

United se nyní trochu zatáhli, jako by potřebovali trochu znovu nabrat dech po hodně fyzicky náročných prvních patnácti minutách druhé půle, kdy si vytvořili několik velkých šancí, ale žádnou neproměnili.

63

Hra se teď hodně kouskuje zbytečnými fauly. Rozhodčí musí zklidnit horké hlavy, aby se mu zápas nevymkl zpod kontroly.

62

Další faul, tentokrát se píská proti Seville, když Munir fauloval Williamse.

61

Pogba našel skvělou přihrávkou Masona Greenwooda, který měl ve vápně celkem dost prostoru něco vymyslet. Nakonec je z toho po sraženém centru rohový kop.

59

Victor Lindelöf trefil tvrdě tělem Banegu, který skončil na zemi. Píská se faul ve středu pole.

58

Těsně před pokutovým územím Sevilly zůstává na zemi ležet Mason Greenwood, rozhodčí přerušil hru.

58

Jenže mělo to jen chvilkové trvání. Už jsou to zase hráči United, kteří si rychle předávají míč a obléhají pokutové území soupeře.

57

Zdá se, že Sevilla už dokázala odrazit předchozí tlak United a nyní drží míč ve své moci na polovině anglického týmu.

56

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Munir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.

55

Sevilla bude střídat a překvapivě je to Lucas Ocampos, který půjde ze hřiště. V tom možná bude nějaké zranění.

53

Tlak Manchesteru v posledních minutách je opravdu velký. Aby si ještě United zahozené obrovské šance nevyčítali...

52

Martial získal díky své agresivitě v nebezpečném prostoru míč, narazil si s Pogbou, ale potom znovu ztroskotal na skvělém brankáři Búnúm.

51

Teď si může Sevilla od bránění oddechnout, protože drží míč ve své moci a pomalu se s ním posunuje na polovinu souepře.

50

Jasín Bunú se překonává! Nejprve vychytal Martilovu ránu z levé strany a pak ještě pokus Pogby! Další střely ještě zablokovali obránci Sevilly.

49

Stejně jako v prvním poločase, i na začátku toho druhého je aktivnější mužstvo Anglie. V tom prvním mu to přineslo penaltu a gól, tentokrát zatím jen velké šance.

48

Búnú se pokusil založit akci Sevilly dlouhým výkopem, ale míč poslal jen do zámezí.

46

Jasín Bunú musel hned v úvodu druhého poločasu předvést vynikající zákrok. Mason Greenwood si ve vápně prvním dotykem skvěle nachystal míč a pak vypálil, ale marockého brankáře nepřekonal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

První poločas semifinále Evropské ligy je za námi, Manchester United zatím v Kolíně hraje se Sevillou nerozhodně 1:1. První půle byla velmi vyrovnaná, oba týmy se snažily o útočný fotbal a na hřišti to místy i docela jiskřilo. United měli skvělý vstup do zápasu, když už v sedmé minutě byl faulován ve vápně Rashford a kopala se penalta, kterou suverénně proměnil specialista na pokutové kopy Bruno Fernandes. Sevilla ale dál pokračovala ve své tradiční hře využívající křídelní prostory a po jedné takové akci se dočkala vyrovnání, když ve 26. minutě Regulión nádherně vyzval ke skórování Susa.

45+3

45+2

Manchester však dokázal získat míč a šel do brejku dva na dva. Rashford se však individuálně neprosadil a balón ztrati.

45+2

Druhá minuta nastavení se zatím odehrává v režii Sevilly na polovině United.

45+1

Bruno Fernandes se dostal do dobrého zakončení, ale svou druhou branku nepřidal, Jasín Bunú předvedl výborný reflexivní zákrok.

45+1

Aaron Wan-Bissaka se pokusil odcentrovat z pravé strany, ale trefil jen dobře postaveného Regulióna.

45

Nastavený čas bude trvat dvě minuty.

44

Bruno Fernandes byl poměrně tvrdě poslán na zem v pokutovém území Carlosem a to mohla být klidně penalta. Ale situaci ani nezkoumá VAR.

43

Opět se na hřišti docela přitvrdilo, postiženým hráčem jen tentokrát mladý obránce United Brandon Williams, který si ublížil v souboji s Nasjrím.

42

Banega si dobře pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Získal tím klidnější rozehrávku pro svůj tým.

41

Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu. Míč je nyní na kopačkách Sevilly, která rozehrávala ve středu pole po faulu Untied.

39

I z velké dálky se rozhodl Marcus Rashford střílet a vypálil velmi dobře. Jasín Bunú musel zasahovat a zvládl to, míč vyrazil.

38

Manchester United bude mít k dispozici standardní situaci po faulu na Pogbu.

37

Teď jsou to zase pro změnu hráči United, kteří obléhají branku soupeře. Zatím je to po všech stránkách vyrovnaný souboj.

36

Až na jednu výjimku však obrana United funguje dobře a zvládá bránit útočné výpady Sevilly.

34

Hráči Seviily se opět usadili na polovině souepře a hledají skulinky v obraně United.

32

Po skvělé kombinaci po ose Greenwood a Pogba střílel z hranice šestnáctky Martial, ale míč poslal příliš vysoko.

31

Sevillu vyrovnání viditelně povzbudilo a znovu zlobí Manchester rychlými výpady po křídlech.

29

Bruno Fernandes si všiml, že Búnú se nachází docela vysoko, tak se ho rozhodl překvapit střelou z dálky, branku ale minul.

28

United se okamžitě pokusili o rychlou odpověď, zatím získali rohový kop.

26

Je vyrovnáno! Sevilla předvedla rychlou akci, která začala ještě na její polovině a vedla po levém křídle. Za obranu United si naběhl obránce Reguilón, který našel na opačné tyči zcela volného SUSA a bývalý hráč Liverpoolu poslal míč bez problému do sítě. Asistence: Sergio Reguilón.

25

Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Lucas Ocampos, ale branku netrefil, byl dobře bráněn.

24

Sevilla dokázala dostat United pod tlak, ale ten vyústil jen v centr Susa, který ani nebyl nebezpečný.

22

Diego Carlos zasáhl zezadu nedovoleně kopačkami Martiala a je to za žlutou kartu.

21

Sevilla se snaží být nebezpečná, ale United se zatím brání dobře a zvládli také Navasovu akci po pravém křídle.

20

Marcus Rashford výborně napadal Navase, ale i on si pomohl rukama, takže je to další faul anglického mužstva.

19

Mason Greenwood se dostal k míči nedovoleným způsobem a rozhodčí Brych okamžitě píská faul.

18

Martial dostal přihrávku do vápna do běhu, ale musel zpomalit a pak už ho obsadili dva hráči Sevilly a vytlačili ho ze střelecké pozice.

17

Prvním hráčem zápasu oceněným žlutou kartou je Brandon Williams, který šlápl na kotník Jordánovi.

16

Rohový kop Sevilla opět rozehrála na krátko a ani míč neposlala do vápna.

16

Poprvé musel zasahovat brankář Manchesteru David de Gea a zvládl to, Ocamposovu tvrdou ránu na první tyč vyrazil na rohový kop.

15

Joan Jordán s trochou štěstí a velkou dávkou šikovnosti dokázal ve vápně míč udržet ještě ve hře a pak poslal míč před branku. Tam však nikoho nenašel.

14

Fernandes našel výborným pasem na pravé straně pokutového území Freda, který měl před sebou poměrně dost prostoru, ale zakončení mu vůbec nevyšlo, netrefil branku.

13

Banega našel dlouhou přihrávkou ve vápně nabíhajícího obránce Navase, ale tomu vůbec nevyšlo zpracování.

11

Do vápna United se dostal záložník španělského klubu Éver Banega. Došlo k souboji s Maguierem, ale tentokrát o penaltě není řeč.

10

United ztratili ve středu pole míč a rýsuje se protiútok Sevilly.

9

Manchester United právě vstřelil branku!
BRUNO FERNANDES penaltu proměňuje a pro United je to nejlepší úvod zápasu, jaký si mohli vysnít. Portugalec do rozběhu přidal své typické nadskočení a pak míč pověsil přesně pod břevno. Jasín Bunú byl bez šance.

8

Penaltu si bere na starosti kdo jiný než Portugalec Bruno Fernandes. Je to už 21. penalta United v této sezoně.

8

Penaltu ověřuje VAR, mezitím je ošetřován Rashford.

7

Manchester United bude kopat penaltu! Rashforda trefil skluzem Diego Carlos.

5

Z rohového kopu španělského mužstva ale nebylo vůbec nic, rozehrávka na krátko nebyla tou správnou volbou.

4

První akce Sevilly po levém křídle vyústila v rohový kop.

3

Sevilla zatím nedostala možnost něco předvést směrem dopředu, v začátku duelu se spíše soustředí na obranu a nechce udělat chybu.

2

Po centru do vápna Sevilly se po míči natahoval kapitán United Harry Maguire, ale fauloval.

1

Mason Greenwood se dostal do vápna, ale byl těsně bráněn a ke střele se nedostal. Nakonec pálil až Bruno Fernandes a je z toho rohový kop.

1

Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Sergi Gómez, Munir, Gudelj, Escudero, L. de Jong, Ó. Torres, F. Vázquez, Lara, Genaro, Pérez.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Williams – Fred – Greenwood, B. Fernandes, P. Pogba, Rashford – Martial.
Náhradníci: Grant, Romero – Bailly, Mata, Lingard, Pereira, D. James, Fosu-Mensah, Ighalo, N. Matić, McTominay, Mengi.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.

Tyto dva týmy se naposledy utkaly v osmifinále Ligy mistrů v sezoně 2017/18. První utkání na hřišti Sevilly skončilo bezbrankovou remízou, v Anglii ale Sevilla vyhrála 2:1 a postoupila.

Manchester United je tradičním anglickým týmem, který má za sebou poměrně povedenou sezonu, protože se mu podařilo díky výbornému závěru vyhoupnout se na třetí místo Premier League a má tak už jistotu Ligy mistrů pro příští sezonu. V základní skupině Evropské ligy United obsadili první místo s 13 body, když měli za soupeře Alkmaar, Partizan a Astanu. V prvním kole vyřazovací části United narazili na beligcké Bruggy, které vyřadili po výsledcích 1:1 venku a 5:0 doma. V osmifinále si Manchester vychutnal rakouský LASK a postoupil po výsledcích 5:0 venku a 2:1 doma. Čtvrtfinále už United odehráli na německé neutrální půdě a v dramatickém utkání porazili 1:0 po prodloužení Kodaň. V závěru sezony se United dostali do vynikající formy a z posledních 24 utkání jen jednou prohráli. Poslední tři utkání Manchester zvízězil.

Sevilla FC

Sevilla je tradičním španělským klubem, o kterém by se dalo říci, že je specialistou na Evropskou ligu, protože tuhle soutěž vyhrál za posledních šest let hned třikrát. V domácí soutěži Sevilla skončila na čtvrtém místě, takže příští sezonu si zahraje základní skupiny Ligy mistrů. V základní skupině Evropské ligy Sevilla obsadila v konkurenci APOELu, Karabachu a Dudelange první místo s 15 body. V prvním kole vyřazovací fáze andaluský tým vyřadil po výsledcích 1:1 venku a 0:0 doma Kluž. Osmifinále už se odehrálo na neutrální půdě v Německu a Sevilla porazila 2:0 AS Řím. V následném čtvrtfinále si pak poradila 1:0 s Wolverhamptonem. Sevilla je ve skvělé formě, poslední tři utkání vyhrála a neprohrála už devatenáctkrát v řadě.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu semifinále Evropské ligy mezi týmy Sevilla FC a Manchester United. Zápas se odehraje na RheinEnergieStadionu v Kolíně před prázdnými tribunami.

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.