Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo hned šest branek, což nezaujatého fanouška rozhodně muselo potěšit. Brémy si do druhého poločasu odnesly tříbrankové vedení, navíc se po hodině hry radovaly z dalšího přesného zásahu. Domácí celek se rovněž dokázal střelecky prosadit, avšak pouze jedinkrát, což pochopitelně na vítězství v tomto duelu nemohlo stačit. Brémy navíc v nastaveném čase udeřily popáté, což bohatě stačilo.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 12:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:18.

90+3

SC Paderborn 07(4-4-2)

Zingerle
20 Jans
Jans
46. min Ritter
Evans
64. min Sabiri
Vasiliadis
Gjasula
64. min Pröger
Antwi-Adjei
73. min Holtmann
18 Srbeny
Srbeny
46. min Zolinski

Klaassen
86. min Groß
Augustinsson
77. min Friedl
8 Osako
Osako
77. min Füllkrug
19 Sargent
Sargent
77. min Selke
Rashica
59. min Bargfrede

Werder právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se hosté dočkali pověstného bůra! Friedl udělal několik rychlých kroků směrem k pokutovému území, odkud místo střeleckého pokusu ještě vysunul do vyložené šance střídajícího NICLASE FÜLLKRUGA, jehož rána zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.

90+1

Paderborn se v závěru zápasu nadechl k sympatickému tlaku, avšak ten přichází příliš pozdě. Pavlenka má najednou plné ruce práce, před malým momentem zasahoval proti ráně z voleje.

90

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90

Sabiri se málem podruhé radoval, jeho nádherný volný kop ovšem skončil na ještě lepším zákroku Jiřího Pavlenky.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na další branku to v tuto chvíli nevypadá. Zcela určitě bychom se měli dočkat nastaveného času.

88

Selke ve skluzu přeci jenom přenechal míč na svého kolegu Eggesteina. Ten se pro změnu vrátil na vlastní obrannou polovinu, odkud opět hledal právě Selkeho.

87

Na jistotu zasahoval obránce Vogt, kterému se povedlo dostat hrací předmět do bezpečnějšího prostoru. Tam se bohužel pro hosty nacházel pouze Strohdiek.

86

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Christian Groß.

83

Ke svému prvnímu střeleckému pokusu se dostal hlavičkující Veljkovič, který pořádně protáhl domácího brankáře Zingerleho. Nakonec se jednalo o útočný faul.

82

Žlutou kartu dostává Abdelhamid Sabiri (SC Paderborn 07).

82

Navíc následovala standardní situace, která plachtila daleko ke vzdálenější tyči. Tam se nacházel také brankář Zingerle, kterému se povedlo balón vyboxovat pryč.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Brémy i nadále drží tříbrankové vedení, v posledních minutách jsme navíc neviděli nic zásadního.

80

Žlutou kartu dostává Niclas Füllkrug (Werder Brémy).
Žlutou kartu dostává Marlon Ritter (SC Paderborn 07).

80

Na druhé straně to velice chytře provedl Sabiri, který si předkopl míč před protihráče, jenž ho musel faulovat. Hlavní sudí musel nařídit další standardní situaci.

79

Střídající Selke se ihned po svém příchodu na hrací plochu pokoušel dostat do vyložené šance, avšak v tom mu zabránil Strohdiek, který přečetl jeho úmysl.

78

Žlutou kartu dostává Ben Zolinski (SC Paderborn 07).

77

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Niclas Füllkrug.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Davie Selke.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Marco Friedl.

76

Hostující Augustinsson hodně riskoval, neboť taktickým zákrokem zastavil jednoho z protihráč. Tento zákrok si klidně mohl vyžádat druhou žlutou kartu.

75

Werder se po delší době dostal k souvislejší pasáži s míčem. Rychlá kombinace nakonec nabídla přízemní nahrávku na Osaka, který přeci jen pálil nad branku.

74

Již zmiňovaný rohový kop byl rozehrán nakrátko, přičemž jsme se ničeho zajímavého nakonec vůbec nedočkali. Pavlenka si tak vyzkouší odkop od branky.

73

Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Gerrit Holtmann.

72

Po levém křídle to naopak zkoušel Michel, který se na hranici pokutového území pokoušel zbavit dotírajícího Veljkoviče, jenž vypíchl balón na další rohový kop.

71

K provedení autového vhazování se postavil obránce Augustinsson, který si rukou vyžádal spolupráci s Eggesteinem, jenž ale ovšem neprošel přes dva soupeře.

70

Při předchozí rozehrávce si hodně nepřesným způsobem počínal domácí Rumpf, který se prudkou nahrávkou pokoušel najít Prögera. Míč skončil až v zámezí.

68

Pro Paderborn se jedná o kontaktní branku, avšak stále potřebuje vstřelit další tři přesné zásahy. Do konce tohoto zajímavého zápasu zbývá něco kolem dvaceti minut.

66

Paderborn právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí střelecky prosadili! Na pořadu byl totiž rohový kop z levé strany, po kterém hrací předmět propadl do malého vápna, kde nastal velký zmatek. V něm se nejlépe zorientoval ABDELHAMID SABIRI, který ho špičkou kopačky poslal za brankáře Pavlenku. Vůbec první pochybení hostující obrany v tomto duelu!

66

Výroku sudího se divil hostující Sargent, který si podle rozhodčího pomohl v souboji nedovoleným prostředkem. Předchozí zákrok ovšem nepřinese žlutou kartu.

65

Po autovém vhazování to velice kvalitně udělal Eggestein, který se málem dostal až do střelecké pozice. Za pokutovým územím ho ovšem čistě zastavil Rumpf.

64

Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Klaus Gjasula, přichází Kai Pröger.
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Anthony Evans, přichází Abdelhamid Sabiri.

63

Žlutou kartu dostává Davy Klaassen (Werder Brémy).
Žlutou kartu dostává Sven Michel (SC Paderborn 07).

62

Před malým momentem si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Michel, jenž zezadu povalil k zemi Osaka. To znamená, že následovat bude další volný kop.

61

Je za námi hodina hry, Paderborn to bude mít o to složitější. V tuto chvíli prohrává už o čtyři přesné zásahy, navíc se mu ani nadále směrem dopředu moc nedaří.

60

Zničehonic tu máme čtvrtý přesný zásah Werderu! Po fantastické nahrávce se sám na branku řítil Klaassen, který ještě přenechal pod sebe Sargentovi. Ten sice trefil pouze brankáře Zingerleho, posléze se k odraženému míči jako první dostal MAXIMILIAN EGGESTEIN, kterému se povedlo poslat hrací předmět do odkryté branky Paderbornu.

60

Pokus o vysunutí Sargentan nakonec nevyšel, hostující křídelník se přesto nacházel v ofsajdovém postavení. Paderborn tak bude rozehrávat od vlastního vápna.

59

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rashica, přichází Philipp Bargfrede.

58

Rozehrávky z pravé strany se nakonec chopil Evans, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho nabídka skončila na hlavě Veljkoviče, jenž dokázal včas odklidit.

57

Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop domácí Gjasula, který si na pravém křídle všiml volného Zolinskiho. Ten svému celku zajistil další rohový kop.

56

Déšť skutečně začíná hodně slušně sílit, čehož si jsou hráči vědomi. Proto to domácí Vasiliadis zkoušel z velké vzdálenosti, Pavlenka se nenechal zaskočit.

55

Pavlenka si tentokráte vyzkoušel prudký odkop od své branky, který poslal daleko za středový kruh. Tam měl pohodlnou práci Strohdiek, který ihned odklidil.

54

Do kombinace svého celku se zapojil také Evans, který si nakonec vybral vedle stojícího Rumpfa. Ten ještě zkoušel najít Michela, jenž se daleko nedostal.

53

Ven z branky se musel bleskovým způsobem vydat Pavlenka, který se včas dostal k míči před dotírajícím Zolinskim. Český brankář posléze rozehrál výhozem.

52

Málem bylo sníženo! Přízemní nabídka do malého vápna našla nohu domácího Michela, který špičkou kopačky orazítkoval brankovou konstrukci.

51

Úvod druhého poločasu nás doprovází deštěm. Ten začíná celkem dost sílit, což dost možná ovlivní zbytek zápasu. Tento jev spíše hraje do karet Werderu Brémy.

50

Po jednom ze soubojů skončil na zemi Gebre Selassie, který si nakonec vymodlil nedovolený zákrok. Jeho celek tak bude moci rozehrávat od středu hrací plochy.

49

Collins šikovným způsobem roztáhl hru na pravou stranu, kde se střídající Ritter pokoušel dostat kolem Moisandera. Posledně jmenovaný hráč zakročil čistě.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali ofenzivní snahu Michela, jenž si nedokázal ideálně zpracovat balón. Toho dokázal ihned využít pozorný Vogt.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Marlon Ritter.
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Dennis Srbeny, přichází Ben Zolinski.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned tři přesné zásahy. Brémy sice pokutový kop neproměnily, avšak poté v krátkém časovém sledu nasázely hned tři branky, což zajistilo celkem pohodlné tříbrankové vedení. Paderbornu se směrem dopředu vůbec nedaří, svůj den nemá ani obrana, která si zatím nepočíná zrovna zodpovědným dojmem.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Do pokutového území se dokázal natlačit domácí Antwi, který se ovšem nedostal kolem bránícího Vogta. Druhý jmenovaný hráč raději odpálil míč do zámezí.

43

S míčem si zahrál také brankář Zingerle, který si přesto troufl na rozehrávku na obsazeného Rumpfa. Ten se pokusil balón odkopnout, v tom mu zabránil Sargent.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Hostující celek se dokonce dostává do tříbrankového vedení! Sledovali jsme totiž další standardní situaci, po které se jednomu z hostujících hráčů povedlo vrátit míč do přehuštěného prostoru, kde se vynořil DAVY KLAASSEN. Jeho parádní rána levým nártem směřovala za brankáře Zingerleho, který měl zřejmě naprosto zakrytý výhled.

39

Žlutou kartu dostává Laurent Jans (SC Paderborn 07).

38

Do nepříjemného tlaku se dostal rozehrávající Vogt, který přesto velice přesně roztáhl hru na vedle stojícího Moisandera, jenž pro změnu odkopával vpřed.

37

Brémy si přichystaly standardní situaci ze zajímavé pozice. K rozehrávce se nakonec postavil Augustinsson, jehož střílená nabídka trefila do hlavy domácího hráče.

36

Po rozehrávce jsme sledovali prudký pokus v podání Gjasuly, který ovšem mířil vysoko nad branku soupeře. Pavlenka ani tentokráte nemusel vůbec zasahovat.

35

Pro Paderborn se jedná o obrovský malér, místo vyrovnání totiž podruhé inkasoval. Ještě za sebou nemáme ani první poločas, domácí ještě mají dost času.

34

Jenomže hosté se z následného protiútoku dostávají do dvoubrankového vedení! Werder se totiž bleskovým způsobem dostal na útočnou polovinu, kde se Rashicovi povedlo roztáhnout hru na Sargenta. Jeho zasekávačka přinesla střelu levou nohou, Zingerle vyrazil míč pouze před sebe, kde byl s úspěšnou dorážkou připraven JUJA OSAKO.

34

Rohový kop málem přinesl vyrovnání! Jeden z domácích totiž z otočky vracel balón na zadní tyč, tam se do skluzu položil Strohdiek, který o kousek minul branku.

34

Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, po kterém to na sebe vzal Collins. Jeho útočný výpad skončil na protihráči, který zablokoval míč na roh.

33

Před malým momentem jsme byli svědky druhé žluté karty, tu pro změnu obdržel domácí hráč. Brémy tak mohly rozehrávat z vlastní poloviny, což se postaral Vogt.

32

Žlutou kartu dostává Klaus Gjasula (SC Paderborn 07).

32

Sám na sebe to zkoušel vzít zatím nevýrazně hrající Evans, který se protáhl kolem protihráče, jenomže ten další ho poslal k zemi. Standardka pro domácí hráče.

31

Je za námi třetina utkání, zatím jsme se dočkali jediného zásahu. Brémy se po zpackané penaltě dostaly do vedení, v posledních minutách se hra dost vyrovnala.

30

Paderbornu se až nyní povedlo trochu uklidnit hru, což vedlo ke kombinaci na vlastní obranné polovině. O pár vteřinek později to Strohdiek zkoušel pasem na Janse.

29

Moisander si přichystal autové vhazování z levé strany, prostřednictvím kterého se pokoušel najít Rashicu. Druhý jmenovaný se nedostal přes přesilu protihráčů.

28

Collinsovi se nepovedlo zpracovat neposedný předmět, jenomže podobně si počínal také Sargent. Domácí se tak dostali k centru, který skonči pouze u Pavlenky.

27

Sledovali jsme standardní situaci domácího mužstva. Vysoký centr si na hranici malého vápna dokázal najít Strohdiek, který ovšem mířil naprosto nepřesně.

26

Hodně času a prostoru měl na rozehrávku zkušený Moisander, který si troufl na přenesení hry na pravou stranu, kam se Gebre Selassie dostal příliš pozdě.

25

Paderborn to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace zatím není kritická, do konce tohoto zápasu totiž zbývá více než hodina času.

21

Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali přesně dvacet minut. Werder sice nedokázal zužitkovat pokutový kop, posléze se však přeci jenom dostal do vedení.

20

Jenomže o pár desítek vteřin později se hosté přeci jenom dostávají do kýženého vedení! Obrovský kus práce odvedl Gebre Selassie, který si troufl na vysoký centr do pokutového území. Na ten si dokázal naskočit DAVY KLAASSEN, jehož nesmírně přesná hlavička směřovala mimo dosah marně se natahujícího Zingerleho.

19

To jsou věci! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil Milot Rashica, který vsadil na razanci. Zingerle odhadl směr letu střely, navíc předvedl skvělý zákrok.

18

Ruka v pokutovém území, penalta pro Brémy!

18

Na pořadu dne byl další volný kop, který přinesl vysokou nabídku na útočnou polovinu. Do vzdušného souboje se pouštěl Srbeny, jenž neodhadl dopad míče.

17

Sledovali jsme další standardní situaci, ke které se tentokráte postavil Rashica. Jeho střílený centr proletěl až do šestnáctky, kde ho ovšem zablokoval soupeř.

16

Posléze se do kombinace svého celku zapojil také Zingerle, který nahrávkou vedle sebe oslovil osamoceného Strohdieka, jenž přihrál do přehuštěného prostoru.

15

Žlutou kartu dostává Ludwig Augustinsson (Werder Brémy).

14

Hlavní sudí si všiml dalšího faulu, kterým se pro změnu prezentoval domácí Gjasula. Po chvilkové prodlevě se pokračuje ve hře, rozehrávat tak mohl Eggestein.

13

Zingerle si troufl na riskantní odkop k postranní lajně, kde se ovšem Rumpf dokázal v souboji prosadit. Po jeho prodloužení pálil pouze do protihráče Vasiliadis.

12

Nekompromisním způsobem si počínal Rumpf, který odkopával míč daleko na opačnou stranu hrací plochy. Tam ukázkové zpracování balónu předvedl Moisander.

11

První nedovolený zákrok vyprodukoval hostující Eggestein, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Hlavní sudí vše uviděl, Vasiliadis rozehrál urychleným způsobem.

10

Poté se Rashica odvážil k centrované nabídce levou nohou, která rovněž nebyla zrovna nejpřesnější. Klaassen se k míči nedostal, před ním totiž číhal Gjasula.

9

Také Werder rozehrál rohový kop, ke kterému se postavil Augustinsson. Jeho rozehrávku dokázal na přední tyči prodloužit Moisander, avšak našel pouze soupeře.

8

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Sargent. Paderborn tak bude rozehrávat volný kop.

7

Poprvé se k míči dostal také domácí brankář. Zingerle se rovněž neodvážil k dalekonosnému odkopu, naopak se pokoušel roztáhnout hru na Collinse, což se také povedlo.

6

Moisander na jistotu hlavou dopravil míč do moci Pavlenky, který si pro změnu všiml vedle stojícího Veljkoviče. Werder to nyní zkouší postupnou rozehrávkou od své šestnáctky.

5

Paderborn si dokonce vybojoval úvodní rohový kop, který od levého rohového praporku rozehrál Gjasula. Pro jeho centr si ovšem vyběhl pozorný brankář Pavlenka.

4

Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, o které se postaral obránce Collins. Jeho vzdušná nabídka směřovala na Antwiho, který nedokázal odcentrovat.

3

Poprvé se k míči dostal český brankář Pavlenka, který na jistotu rozehrál po zemi na vedle stojícího Vogta. Brémy se dostaly pod tlak, domácí si vybojovali aut.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Rumpf, Collins – Evans, Vasiliadis, Gjasula, Antwi-Adjei – Srbeny, Michel.
Náhradníci: J. Huth – Dräger, Fridjónsson, Holtmann, Jastrzembski, Pröger, Ritter, Sabiri, Zolinski.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Vogt, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Augustinsson – Osako – Sargent, Rashica.
Náhradníci: Kapino – Bargfrede, Bartels, Bittencourt, Friedl, Füllkrug, Groß, Selke, Langkamp..

Werder Brémy

Na opačné straně stojí trápící se Werder, který pro změnu okupuje předposlední pozici tabulky, přičemž na svého dnešního soupeře má pouze pětibodový náskok. Brémy se v jednu dobu dostaly do dobré formy, jenomže v předchozích dvou duelech pokaždé prohrály. Nejprve na domácím stadionu nestačily na jedenáctý Frankfurt, kterému podlehly výsledkem 0:3. I v minulém kole se Werder představil na domácím stadionu, tentokráte proti šestému Wolfsburgu, který si nakonec odvezl výhru 1:0. Werder Brémy tak bude muset za každou cenu zabrat, manko na poslední nesestupové místo je v tuto chvíli už šestibodové.

Fotbalisté Paderbornu se i po třiceti odehraných zápasech nacházejí na poslední pozici tabulky, což se ani po tomto duelu nezmění. Paderborn má totiž na svém kontě přesně dvacet bodů, na předposlední Werder naopak ztrácí body tři. Paderborn v letošním ročníku dokázal naplno bodovat pouze ve čtyřech případech, dalších osm zápasů přineslo nerozhodný výsledek. Paderborn v posledních pěti ligových duelech nedokázal ani jednou vyhrát, naopak hned čtyřikrát se mu povedlo uhrát alespoň bod. Naposledy tomu bylo v minulém kole, kdy Paderborn šokoval Lipsko, proti kterému vyrovnal až během nastaveného času.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi SC Paderborn 07 a Werder Brémy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.