S konstatováním, že S.S. Lazio Řím doma porazilo Zenit Petrohrad 3:1 a dělá tak důležitý krok směrem k postupu do jarní části milionářské soutěže, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.

Ve skupině F jsou tak karty rozdány naprosto jasně. Dortmund dnes porazil Bruggy 3:0 a vede s devíti body. O bod zpět je Lazio Řím. Dvě kola před koncem ztrácí třetí Bruggy na druhé postupové místo čtyři body, ale drží třetí pozici znamenající přesun do Evropské Ligy. Poslední jednobodový Zenit už na druhé místo myslet nemůže, ale bude se ještě snažit o atak třetího místa. A v příštím kole uvidíme přímý souboj o tuto pozici, neboť Petrohrad jede právě na hřiště Brugg.

Patric
60. min Felipe
14 Hoedt
Hoedt
33 Acerbi
Acerbi
29 Lazzari
Lazzari
68. min Fáris
16 Parolo
Parolo
60. min Akpa-Akpro
6 Leiva
Leiva
68. min Cataldi
10 Alberto
Alberto
Marušić
Immobile
81. min Muriqi

Žirkov
74. min Azmún
8 Malcom
Malcom
Kuzjajev
Barrios
59. min Driussi
3 Santos
Santos
37. min Suťormin
Mostovoj
59. min Musajev
22 Dzjuba
Dzjuba
Jerochin
74. min Šamkin

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett (vš. Anglie)

• 92Šamkin

Domácí tým zaslouženě bere tři body. Lazio bylo v prvním poločasu přece jen lepším týmem a díky dvěma střelám zpoza vápna vedlo. Již ve třetí minutě vystřelil nechytatelně do šibenice Ciro Immobile a protože hosté si i v dalším průběhu první půlky nedali záležet na dostupování hráčů soupeře, vypálil ve 22. minutě z pětatřiceti metrů Marco Parolo a trefil se přesně k tyči. O tři minuty později zaznamenali hosté jediný úspěch dnešního mače, když Arťom Dzjuba zkrotil na prsou míč a halfvolejem nedal Reinovi šanci. V závěru prvního poločasu navíc ještě Keržakov v brance Zenitu skvěle vychytal Lazzariho.

Ve druhé půlce měli hosté dobrou možnost v podobě přímého volného kopu Lovrena z dobré pozice, jenž ho však trestuhodně zahodil. A defacto z protiútoku sejmul Barrios ve vápně Immobileho a Lazio mělo výhodu penalty. K ní se postavil sám faulovaný Ciro Immobile a byť Keržakov vystihl směr střely, ta byla dostatečně prudká – 3:1. Ačkoliv se Zenti ještě snažil s výsledkem něco udělat, jeho tlak po zbývajících pětatřicet minut od penalty byl spíše platonický a bez vážnějších šancí. Reina se tak zapotil jen při střele Druissiho zpoza hráče.

90+3

90+3

Utkání se už jen dohrává. Hostům včetně trenéra Sergeje Semaka je jasné, že budou ve skupině F bojovat pouze o třetí místo a přesun do Evropské ligy. Na třetí Bruggy nyní ztrácí tři body.

90+1

Adam Marušić se vehementně hlásil na pravé straně o míč, byl zde zcela volný. Také ho dostal, ale jeho přihrávka do vápna byla sražena na roh.

90

Kuzjajev dal míč na levou stranu pro Musajeva a rychle si naběhl do vápna, kam čekal přihrávku. Ale opět je třeba vyzdvihnout obrannou činnost domácích.

90

Ve druhé půli se bude hrát o tři minuty navrch.

89

Acerbi na pravé lajně před zraky asistenta rozhodčího Bennetta strčil do soupeře a není mu nic platná gestikulace, že s Malcomem šlo o zákrok tělo na tělo. Jasná žlutá a taktické zastavení protiútoku.

88

Nyní už se hosté ke střele dostali. Arťom Dzjuba sklepl míč do pokutového území pro Sebastiána Druissiho, který střelou z levé strany vyzkoušel pozornost Pepeho Reiny. Španěl v brance Lazia dokázal balon zkrotit v rukavicích.

87

Před Sardárem Azmúnem, který už byl připravený ve vápně na střelu, ukopává míč Francesco Acerbi.

87

Dva přízemní centry Zenitu do vápna sice vypadaly poměrně zajímavě, ale vždy dokázal vystoupit dopředu jeden z hráčů v tmavém trikotu a centr zablokovat.

86

Že se Luisi Albertovi roh příliš nepovedl, to je asi poslední, co mu nyní vadí. Lazio se spíše zaměřuje na pozorné bránění a jejich hráčů při rohu ve vápně tolik nebylo.

85

Domácí šli do rychlého protiútoku z levé strany, jelikož Petrohrad už trošku hraje vabank. Luis Alberto výborně našel ve vápně Vedata Muriqiho, který zblízka na Michaila Keržakova nevyzrál a vzápětí jeden z hráčů Petrohradu ukopává míč na roh.

84

Domácí pracují na hranici vápna výborně a sbírají prakticky všechny odražené míče. Lazio se tak každou sekundou přibližuje k tomu, aby mělo po čtyřech kolech osm bodů a také slušný čtyřbodový náskok na Bruggy.

83

Sardár Azmún byl na levé straně vápna v dobré střelecké pozici. Je mi otázkou, proč nevyzkoušel pozornost Reiny. Místo toho se jeho následná nahrávka neujala.

81

Ciro Immobile má splněno. Opět potvrdil post nejlepšího střelce Lazia v této sezoně a střídá. Místo něj se na hřiště podívá i šestadvacetiletý Kosovan Vedat Muriqi.

80

Defenzíva Lazia přečetla pokus o narážečku hostí ve vápně, k odraženému míči se vzápětí dostal Sebastián Druissi. Jenže jeho střela byla zblokována a když se střídající hráč Zenitu znovu sápal po míči, vystavil nedovoleně tělo proti Akpa-Akprovi.

79

Domácím nevyšla typická česká ulička, jelikož Joaquín Correa nečekal, že by mohl míč projít až do vápna. Michail Keržakov tak balon lehce sbírá a hned ho posílá dopředu.

76

Jaroslav Rakyckyj nejprve nedokázal zpracovat dobrou přihrávku od Leona Musajeva a míč mu vzal Jean-Daniel Akpa-Akpro. Možná byl bek Zenitu již trošku frustrován, tak střídajícího hráče Lazia vzal přes lýtka. Sudí Michael Oliver si počkal, až se celá situace uklidní, a pak ukázal ukrajinskému hráči žlutou kartu.

74

Hosté zkusí poslední dvě změny v sestavě. Daniil Śamkin střídá Alexandra Jerochina a dnes poměrně neviditelný Jurij Žirkov přepouští místo na placu pro Sardára Azmúna. Zdá se, že jde ale už jen o poslední pokus, jak oživit skomírající šance Zenitu na druhé místo.

73

Postupná kombinace Zenitu vedla k tomu, že se hosté sice dostali až do vápna, ale proti Alexandru Jerochinovi stáli hned tři hráči a tudy cesta k přímému ohrožení branky Reiny nevedla.

72

Domácí hráči mají míč na kopačkách, což je pro ně samozřejmě dobře. A protože Dortmund aktuálně vede nad Bruggami 3:0, začíná se postupová situace hodně vyjasňovat.

68

Třetí a čtvrté střídání domácích. Lucas Leiva dohrál, místo něj přichází na zhruba pětadvacet minut Danilo Cataldi. A také Manuel Lazzari, který v závěru první půlky nevyužil obrovskou šanci, má odpracováno. Šanci dostává Muhammad Fáris.

67

Už se opět hraje před brankou domácích. Malcom si podél vápna navedl míč z pravé strany do středu a přes stínujícího Lucase Leivu vystřelil. Pro Pepeho Reinu šlo o vážnější nebezpečí, neboť míč příliš neviděl. Ovšem třiadvacetiletý Brazilec trefil přesně místo, kde byl připraven brankář domácích.

66

Luis Alberto nacentroval míč do vápna, kde neměli defenzívní hráči Zenitu žádnou potíž.

65

A s útočením už pokračuje i Lazio, které po rychlém přesunu před branku Keržakova získalo rohový kop.

64

V pokutovém území na přízemní centr ve skluzu těsně nedostáhl Daler Kuzjajev, což bylo pro Pepeho Reinu zřejmě jediné štěstí.

63

Ani Zenit ještě nesložil zbraně. Jurij Žirkov vedl míč po levé straně a nahrál do středu hřiště pro Sebastiána Driussiho. Ten se vůbec nerozpakoval a ze čtyřiceti metrů napálil míč na branku. Pro Pepeho Reinu ale šlo o jeden z výrazně lehčích zákroků jeho bohaté kariéry.

62

Joaquín Correa obdržel krásný centr na hranici penaltového puntíku, kde se opřel do hlavičky. Míč poslal na branku tvrdě, ale dva metry nad břevno!

61

Novým kapitánem Lazia po Parolovi se celkem bez diskuzí stává Ciro Immobile.

60

Střídá také Lazio. Po šedesáti minutách hry končí dnešní špíl pro Patrice, místo něhož jde do hry Luiz Felipe. A možná trošku překvapivě dohrál i výborný Marco Parolo, který přepouští místo pro Jeana-Daniela Akpa-Akpra.

59

Wílmar Barrios hrající pod tíhou žluté karty odchází ze hřiště a místo něj nastupuje Sebastián Driussi. Dalším střídajícím hráčem Zenitu je Andrej Mostovoj, kterého nahradí Leon Musajev.

57

Anglický sudí Oliver ještě řešil situaci v pokutovém území, zda také nedošlo k penaltovému faulu na hráče Zenitu, ale nakonec budou hosté kopat další roh.

56

Po zmatcích ve vápně Lazia budou hosté kopat roh.

55

Lazio právě vstřelilo branku!
Ačkoliv Michail Keržakov vystihl stranu, na kterou bude CIRO IMMOBILE kopat penaltu, byla rána snajpra Lazia jednak tvrdá a šla těsně nad polovinu branky. Gólman Zenitu se natahoval marně, chybělo mu k míči asi dvacet centimetrů.

54

Po faulu Wílmara Barriose ve vápně na Immobileho budou domácí kopat penaltu!

53

Dejan Lovren určitě umí i lepší přímé volné kopy, tím spíše z této vzdálenosti. Zamířil vysoko nad.

52

Malcom si pětadvacet metrů od branky vybojoval faul. Pokryl si před Lucasem Leivou míč a ten jej pak trošku zbytečně poslal k zemi. Vítaná a dobrá příležitost pro Zenit!

51

Zenit opět okupuje prostor před vápnem Lazia. Ale přesný centr zatím k vidění není.

50

Lazio se rozhodně nikam nežene a trpělivě vyčkává na rychlý protiútok. To se samozřejmě trenérovi Simone Inzaghimu, bratru slavnějšího Filippa, úplně nelíbí a něco důrazně gestikuluje ke svým hráčům.

48

Dejan Lovren vidí žlutou kartu. Jednatřicetiletý Chorvat totiž neměl pochopení pro kličkovanou Joaquína Correy a nekompromisně do něj zajel. A pro to naopak neměl pochopení sudí Michael Oliver.

47

Hosté zůstali u odraženého míče. Žirkov nyní necentroval, ale dal míč na Kuzjajeva, který poslal do vápna prudký balon. Ačkoliv se Alexandr Jerochin dostal k hlavičce, mířil ze záklonu a balon šel vysoko nad.

46

Nákop Jurije Žirkova, který je zatím hodně neviditelný, si obránci Lazia pohlídali.

Žluté karty: 0-1

První poločas rozhodně nenudil. Už ve třetí minutě se prosadil nejlepší střelec Lazia Ciro Immobile, který dostal před vápnem dost prostoru ke střele do šibenice. Domácí byli nadále aktivnější a výbornou střelu Luise Alberta po dalším nepokrytí hostí zneškodnil Keržakov výborným skokem ke své tyči. Zenit si nedal říct a o tři minuty později, tedy ve 22. minutě, inkasoval podruhé. Correa si z levé strany navedl míč před vápno a vzápětí jej přiťukl pro Marka Parola, jenž ze třiceti metrů zamířil přesně k levé tyči. O tři minuty později se radovali i hosté. Arťom Dzjuba využil toho, že k němu Acerbi nepřistoupil. Zpracoval si míč na prsou, nechal ho spadnout na zem a poté se trefil podél pravé ruky gólmana Pepe Reiny. Dal tak svůj první gól po roce v Lize mistrů a zanedlouho opět střílel, ale těsně minul branku. Lazio mělo v závěru poločasu ještě dvě šance. Parolo po skvostné akci Correy těsně minul a v první minutě nastavení udržel Zenit ve hře gólman Michail Keržakov, který vychytal střelu Lazzariho z první, jenž byl zcela sám před brankou – 2:1.

45+1

45+1

Ve velké šanci byl Manuel Lazzari a domácí opět mohli vést o dvě branky. Z levé strany mu do vápna krásně předložil míč Ciro Immobile a šestadvacetiletý záložník byl rázem sám před Keržakovem, který jeho střelu z první výtečně vyrazil. Udržel tak své spoluhráče ve hře. K rohu už nedojde, sudí ihned po zákroku brankáře Zenitu píská konec první půle.

45

60 sekund není jen název známého amerického filmu, ale také délka nastavení první půle.

45

Jenže i on musel přihrát zpět na spoluhráče, jelikož se mu nikdo neuvolnil. Probít se před defenzívu Lazia není pro hosty snadné. Na druhou stranu, jedno jediné okénko v obraně Petrohrad potrestal.

45

Zenit se ale po dlouhém odkopu Lazia ještě dostal k míči a zkusí to po pravé straně, kde vede balon Malcom.

44

Dlouhý nákop po levé straně ještě hosté udrželi ve hřišti, ale k centru do vápna se nedostali.

43

První poločas, který nabídl opravdu dobrou podívanou, se chýlí ke konci. Zenit má na své polovině hřiště míč na kopačkách.

40

To byla panečku akce. Joaquín Correa se na levé straně před vápnem vyhnul nejprve Barriosovi, který už má žlutou a nešel do faulu. Po průchodu do čtverce oklamal Suťormina i Kuzjajeva a jeho akci chtěl udělat stopku Malcom, který se už na to nemohl dívat. Ale ještě před tím Correa posunul míč pro Marco Parola, který z hranice penaltového puntíku těsně minul levou tyčku! Tohle měla být branka a záložník Lazia je sám na sebe naštvaný.

38

Ciro Immobile, který je naopak jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem soupeře, se stal kousek za polovinou hřiště u střídaček terčem sražení Wílmara Barriose, který do něj vrazil z boku. Snajpr Lazia ukazoval sudímu, že by to mělo být za kartu, a to se také stalo. Michael Oliver po chvilce vytahuje žlutý kartonek

37

Douglas Santos, který byl po jednom z předešlých zákroků také trošku otřesen, střídá. Místo něj jde na plac Alex Suťormin.

36

Statistiky zápasu jsou zatím poměrně vyrovnané. Držení míče 52% – 48% ve prospěch domácích, na přihrávku 181 – 140. Lazio je ale díky hezké trefě Parola z 22. minuty spokojenější.

35

Kolumbijský defenzívní záložník je již na nohou, ale za pomocí realizačního týmu hodně kulhá a je odváděn do prostoru střídaček. Lazio vzápětí autem sportovně vrací soupeři míč.

32

Už to není pravda, protože Ciro Immobile vedle střílení branek dokáže i pořádně přitvrdit. Tak jako nyní, kdy třicetiletý forvard zajel do Wílmara Barriose, jenž musí být nyní ošetřován.

32

Milovníci statistik jistě ocení, že Arťom Dzjuba dal poslední gól v Lize mistrů prakticky před rokem, konkrétně 28.11.2020 při domácí výhře Zenitu nad Lyonem. Právě dvaatřicetiletý forvard je dnes jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem hostí, ovšem nyní musí bránit.

32

Sudí si ze série drobnějších faulů nyní vybral zákrok na Immobileho, který ve výskoku trošku přistrčil Barriose k zemi. Uvedenému kanonýrovi Lazia se to příliš nelíbí.

28

Hned po odkopu se domácí rychle dostali k brance Zenitu. Luis Alberto ve finále celé akce předvedl snad třicetimetrovou akci s míčem, díky níž se dostal až na malé vápno. Ale tam proti němu vyběhl Michail Keržakov, zmenšil mu střelecký úhel a umístěnou, ale slabou střelu chytil.

27

Arťom Dzjuba, posilněn snižující brankou, zkusil další střelu, ale mířil o něco výše, než by chtěl.

26

Zenit při chuti! K další střele se krátce po gólu dostal Jerochin, ale minul tři tyče.

25

Petrohrad právě vstřelil branku!
Zenit je zpátky ve hře! Jaroslav Rakyckyj poslal centrovaný míč do vápna, který si ARŤOM DZJUBA hezky zpracoval na prsou a následně využil toho, že mu dal chvilku prostoru obránce Acerbi. Nechal si míč spadnout na zem a poté vystřelil naprosto přesně podél pravé ruky gólmana Pepe Reiny. Asistence: Jaroslav Rakyckyj.

22

Michailu Keržakovovi v brance Zenitu vůbec nezávidím, protože přistupování hráčů hostí k domácím je tragické. Joaquín Correa dostal na levé straně přihrávku a pohlídal si, aby nebyl v ofsajdu. Směřoval blíže k brance, ale před vápnem nemohl nahrát Immobilemu, který byl blízko jej. Dal tak přihrávku pro MARKA PAROLA, který třicet metrů od branky napřáhl ke střele a trefil se naprosto přesně k tyči. Asistence: Joaquín Correa.

22

Zenit zakládá postupný útok, cílem je se trošku zklidnit. Defenzíva hostí totiž zatím působí jako ementál.

19

Michail Keržakov nyní zachránil svůj tým. Obrana Zenitu dala opět trestuhodně moc prostoru soupeři a nechybělo moc, aby toho Luis Alberto využil. Španělský ofenzívní záložník se pětadvacet metrů od branky odhodlal k nebezpečné střele, která šla přesně po levé straně Michaila Keržakova k tyčce. Bratr slavnějšího Alexandra ale míč výborně vyrazil.

17

Daler Kuzjajev si při souboji o míč trošku povyskočil a jeho noha byla nebezpečně blízko Immobileho hlavy. Nebezpečná hra záložníka Zenitu znamená faul.

16

Opět přichází naprosto zbytečná ztráta míče Zenitu. Immobile poté převzal dlouhou přihrávku před vápnem, ale nedokázal vystřelit. Nicméně posunul balon na pravou stranu pro Hoedta, který jej znovu dal do ohně. Joaquín Correa se přes Kuzjajeva a Lovrena dostal až na malé vápno, ale tam jeho choutkám učinil konec Barrios a záložník Lazia jen lehce posunul míč před sebe.

14

Přenesení hry na levou stranu pro Dalera Kuzjajeva nevyšlo a Lazio tak přichází hodně lacino k autu.

14

Na velkém vápně byl Malcom v hlavičkovém souboji zcela jasně přistrčen Patricem, který neprotestuje. Moc dobře ví, že se o faul jednalo.

13

Centr Luise Alberta odvrátili hosté na roh a týž hráč si všechno zopakuje.

13

Tlak Lazia ukončuje Wílmar Barrios po tom, co si Francesco Acerbi hezky narazil míč se spoluhráčem do vápna, ale centr už tak dobrý nebyl.

12

Španělský brankář je v dobré pohodě, protože nyní těsně před napadajícím hráčem ještě stihl kličku a následně dobře rozehrál dopředu.

12

A když už, tak přišel příliš dlouhý centr na Malcoma, jenž si s chutí stáhl Pepe Reina.

11

Hosté kombinují na středové čáře. Jenže když jeden z hráčů udělá pět kroků dopředu, následuje zpětná přihrávka na beky, jelikož nikdo z hráčů Zenitu vepředu se nenabízí.

10

Centry Lazia jsou rozhodně nebezpečné a Michail Keržakov nyní nepředvedl zcela dobrý zákrok. Místo toho, aby stáhl míč ze vzduchu, ho pouze vyboxoval před sebe. Ale naštěstí pro něj jen ke svým spoluhráčům v bílém.

10

První centr hosté odvrátili, na druhý si počkal Daler Kuzjajev a nekompromisně odpaluje míč do autu.

9

Po hlavičce Marca Parola se hlásilo o míč více hráčů, ale je pravda, že balon do zámezí uvedla lehká teč Jurije Žirkova. Roh pro Lazio.

8

Domácí hráči si situaci nijak nekomplikovali a dávají malou domů pro osmatřicetiletého zkušeného gólmana Pepeho Reinu. Španěl rychlým nákopem dopředu založil útočnou akci.

7

Poprvé se do ofenzívních choutek pouští také Zenit. Malcom převzal míč na středu hřiště a protože se mu nikdo nenabízel – a hlavně ho nikdo neatakoval – dostal se až téměř k velkému vápnu. Zhruba pětadvacet metrů od branky vystřelil, ovšem rána po zemi neměla gólové parametry a Pepe Reina zapisuje snadný zákrok.

6

A Lazio je při chuti. Další útok ale tentokrát končí před vápnem.

3

Plány Petrohradu, jak se udržet v postupové naději, dostávají výraznou trhlinu. Lazio totiž střílí krásnou branku. Lucas Leiva převzal balon od Luise Alberta, který ho dokázal udržet. Přihrál před velké vápno na CIRO IMMOBILEHO, jenž míč potáhl více do středu a vyslal parádní ránu, která končí v levé šibenici! Gólman Michail Keržakov se za ránou nejlepšího střelce Lazia v této sezoně jen bezmocně ohlédl. Asistence: Lucas Leiva.

3

Luis Alberto nyní zvládl i další situaci, a to u rohového praporku, kde se vymanil ze sevření dvou protihráčů.

2

Luis Alberto byl sice v tísni, když k němu rychle dostoupil Alexandr Jerochin, ovšem zvládl přihrát křížem na své spoluhráče.

1

Hosté zkusili první dva útoky, nejprve dlouhým nákopem po straně pravé a poté po zemi na opačném gardu, ale nedostali se ani k vápnu.

1

Oba týmy už nastupují na olympijský stadion. Kapitáni si plácli se sudími, probíhá los a může se začít!

S. S. Lazio: Reina – Patric, Hoedt, Acerbi – Lazzari, Parolo (C), Lucas Leiva, Alberto, Marušić – Immobile, Correa.
Náhradníci: Strakoša, Furlanetto – Luiz Felipe, Pereira, D. Anderson, Armini, F. Caicedo, S. Radu, Cataldi, Akpa-Akpro, Muriqi, Fáris.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov – Lovren (C), Rakyckyj, Žirkov – Malcom, Kuzjajev, Barrios, Santos, Mostovoj – Dzjuba, Jerochin.
Náhradníci: Vasjutin, Luňov – Azmún, Driussi, Suťormin, Le Musajev, Prochin, Šamkin.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett (vš. Anglie).

Rozhodčí:
Hlavním sudím zápasu mezi Laziem a Zenitem bude sudí z Velké Británie Michael Oliver. V první anglické lize debutoval před deseti lety a rozhodčím UEFA je od roku 2012. Mezi tím stihl odpískat několik důležitých zápasů. V Lize mistrů již řídil (včetně předkol) 22 mačů, dalších 25 přidal v Evropské lize. Ve své kariéře rozhodoval utkání evropských kvalifikací, Ligy národů, nebo kvalifikace jednadvacítek. Zapískal si na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2019 a o čtyři roky dříve rozhodoval zápasy světového šampionátu do 17 let. 53 zápasů. V Premier League odřídil již 272 duelů a dalších 53 přidal v Championship! Zkušeností má tedy na rozdávání.

Na čárách mu budou asistovat Stuart Burt a Simon Bennett, čtvrtým rozhodčím je Andrew Madley a u videa budou zápas dozorovat Chris Kavanagh a Craig Pawson. Půjde tedy o čistě anglické složení rozhodcovské šestice.

Vzájemné zápasy:
Je to s podivem, ale Zenit a Lazio proti sobě v evropských pohárech stojí vůbec poprvé. Poslední vzájemné utkání před třemi týdny dopadlo remízou 1:1, když Zenit doma vedl od 32. minuty gólem Erochina. Lazio osm minut před koncem díky Caicedovi srovnalo a jak už bylo řečeno, Petrohradu v nastavení nebyl uznán gól kvůli ofsajdu, jenž byl přezkoumáván videem.

Lazio doma v Evropských pohárech nastoupilo proti ruským týmům dvakrát. V roce 1999 v semifinále Poháru vítězů pohárů vyřadilo Lokomotiv Moskva, když v Rusku hrálo 1:1 a doma mu stačila bezbranková remíza. O dva roky dříve si v druhém vyřazovacím kole poradilo s Volgogradem v dvojzápasu výsledkem 3:0.

Petrohrad proti italským týmům nastupoval častěji, což je dáno i jeho výrazně častější účastí v evropských pohárech. Naposledy si před pěti lety v osmifinále Evropské ligy poradil s FC Turín v dvojzápasu 2:1 (2:0 doma, 0:1 venku). Jinak je bilance Zenitu proti Italům negativní: 11 zápasů, 3 výhry, 3 remízy, 5 porážek při skóre 9:13.

FK Zenit Petrohrad:
Ruský velkoklub postoupil do Ligy mistrů také přímo a nemusel se prodírat ošidným kvalifikačním sítem a základní skupinu tak okusil znovu po roce. Loni skončil Petrohrad trošku smolně na posledním místě pouze rozdílem skóre ve vzájemných utkáních proti Benfice a na druhý Lyon mu chyběl bod.

Aby se Zenit vrátil do postupové hry a ještě promluvil do bojů o první tři místa, musí proti Laziu bodovat, ideálně vyhrát. V tabulce je totiž poslední s pouhým jedním bodem a musí ho mrzet oba domácí zápasy. Proti Bruggám prohrál Petrohrad 1:2 gólem z třetí minuty nastavení a minule doma proti Laziu neudržel nadějné vedení 1:0 a ve čtvrté minutě nastavení mu nebyl uznán po konzultaci s videorozhodčím gól na 2:1 kvůli ofsajdu. Mezi těmito dvěma zápasy padl Petrohrad v Dortmundu 0:2.

S.S. Lazio:
Italský tým se do základní skupiny dostal po dlouhých dvanácti letech. Naposeldy hrál mistrovskou soutěž v sezoně 2007/2008, kdy ve skupině proti Olympiakosu, Realu a Werderu skončil poslední. Poté přišla neúspěšné kvalifikační play-off proti Leverkusenu.

Letos to ale vypadá, že Lazio by mohlo myslet na výše než pouze na účast v základní skupině. Během tří zápasů totiž Římané zapsali pět bodů za vítězství a dvě remízy. Nejprve vyhráli po skvělém výkonu doma nad Dortmundem 3:1 a následovaly dvě venkovní remízy. Skupinu F má Lazio rozehrané dobře, s pěti body je na druhém místě o bod za Dortmundem a na třetí Bruggy má bod náskok.

Nejlepší střelec Lazia v sezoně: Ciro Immobile, 5 branek.

Poslední zápasy Lazia:
Crotone – Lazio 0:2
Lazio – Juventus 1:1
Zent – Lazio 1:1
FC Turín – Lazio 3:4
FC Bruggy – Lazio 1:1

Lazio naposled prohrálo 17.10 v Serii A proti na hřišti Sampdorie 0:3.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu úterního programu Ligy mistrů, která jde do svých odvet – začíná tedy čtvrté kolo! V jednom z osmi utkání se proti sobě postaví SS Lazio Řím, které bude o další body usilovat proti Zenitu Petrohrad. Zápas bude mít jistě grády, neboť i ruský celek nutně potřebuje body, které v minulých kolech možná i trošku zbytečně rozdal. Utkání začíná ve 21 hodin.